Silhouette of people standing in front of glass wall

Úspěšný přístup k šetření energie

Ehson Ameer, vítěz ocenění Save on Energy 2021 Energy Manager of the Year (manažer roku pro program Save on Energy 2021), přispívá ke změně v oblasti pěstování energeticky úsporného myšlení mezi zaměstnanci v divizi ve městě Guelph, Ontario (Kanada) společnosti Magna.

Toto ocenění oslavuje nejvíce inovativní profesionální energetické manažery v kanadském Ontariu, kteří organizacím v provincii poskytují trvalou hodnotu. V divizi města Guelph vede Ameer program strategického energetického řízení, ve kterém vede energetické audity, tvoří strategie pro šetření energií a podporuje organizační změnu. Ameerova práce napomáhá splnění cíle společnosti Magna – do roku 2030 dosáhnout ve všech závodech uhlíkové neutrality, získat uvedení v žebříčku Save on Energy, stát se pobočkou IESO (Independent Electricity System Operator) v Ontariu.

Pro tohoto energetického manažera ze společnosti Magna udržitelnost začíná na dílně. Ameerův přístup se odráží v některých z posledních projektů divize.

S pomocí grantu ve výši 40 000 dolarů od organizace National Resources of Canada divize Guelph, Ontario nainstalovala v roce 2022 v závodě 150 energetických měřičů, které měří elektřinu a stlačený vzduch na 39 vstřikovacích lisech, 3 lakovacích linkách a dalším vybavení. Cílem je zvýšit povědomí o spotřebě energie a poskytnout operátorům týdenní přehledy využití energie. Konečným cílem je dosáhnout v roce 2023 10% snížení celkové spotřeby energie v závodě.

„Musíme povzbudit operátory dílny, nejen energetického manažera, aby se nad využíváním energie zamysleli,“ řekl Ameer. „V závodě máme 1 500 lidí. Na cestě k uhlíkové neutralitě jsou třeba komplexnější nápady, abychom dosáhli procesních změn. Nejdůležitější je neustálé zlepšování.“

Ehson Ameer standing in front of a poster receiving Save on Energy Award
Ehson Ameer with a group of people standing in front of a poster receiving Save on Energy Award
Group of people standing on stairs outside of a manufacturing plant

Po působení na pozici spolupracujícího studenta ve společnosti Magna pod předchozím energetickým manažerem závodu Ameer řekl: „to je místo, kde chci být“. Dokončil bakalářské studium na McMaster University v oboru Automation Engineering Technology a před třemi lety se na plný úvazek připojil ke společnosti Magna. Mezi Ameerovy stávající povinnosti patří podpora konstrukce, což mu umožňuje zavést motivační programy závodu v oblasti využívání energií.

Rodák z pákistánského Lahore řekl, že souzní se dvěma základními hodnotami společnosti Magna: Uvažovat ambiciózně a spolupracovat.

„Uvažovat ambiciózně znamená ‚jaký je další krok‘“ uvedl. „V divizi se zabýváme solární energií. Díky spolupráci můžeme nahlédnout do nápadů 345 divizí společnosti Magna a získat přehled o tom, na čem ostatní pracují. Nedávno jsem se zúčastnil setkání s evropskými divizemi, na kterém jsme se dělili o nápady ohledně uhlíkové neutrality.“

Jeho inspirace vychází také z výletů v dětství s rodinou do horských oblastí Kašmíru na indickém subkontinentu.

„Panuje tam ohromný klid a ticho,“ řekl Ameer. „Pocházím z oblasti, ve které lze najít spoustu krásy. Právě tu se snažíme chránit, když pracujeme na dosažení udržitelnosti.“

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Související příběhy

Boj s rakovinou: Společné úsilí  

Article

Epický roadtrip, inspirovaný spoluprací se společností Magna

Article

Péče o figuríny pro crash testy

Article

Zůstaňte ve spojení

Chcete vědět víc o společnosti Magna? Zůstaňte s námi ve spojení a nechte se informovat o novinkách prostřednictvím upozornění nebo e-mailů.