Abstract blue and orange lines and dots moving in a forward motion

eBeam™: Inteligentní a praktické řešení pro elektrifikaci nákladních vozidel

Technologie eBeam™ společnosti Magna poskytuje výrobcům automobilů nákladních automobilů, SUV a lehkých užitkových vozidel rychlejší a cenově dostupnější přechod na elektrický pohon. Tradiční tuhou nápravu stačí nahradit novou, zásuvnou nápravu. Výrobci automobilů tak nemusí kvůli přechodu na elektrický pohon u těchto vozidel výrazně měnit jejich konstrukci a design.

Technologie

Technologie eBeam™ společnosti Magna poskytuje výrobcům automobilů nákladních automobilů, SUV a lehkých užitkových vozidel rychlejší a cenově dostupnější přechod na elektrický pohon. Tradiční tuhou nápravu stačí nahradit novou, zásuvnou nápravu. Výrobci automobilů tak nemusí kvůli přechodu na elektrický pohon u těchto vozidel výrazně měnit jejich konstrukci a design.

Inovativní a zároveň praktické řešení eBeam™ vychází z tradiční konstrukce tuhé nápravy s tím rozdílem, že má do středu nápravy zabudovaný elektromotor a převodovku. Nápravu eBeam™ je možné použít u plně elektrických nebo hybridních pohonných jednotek vozidel a je k dispozici v několika variantách, třeba s jedním nebo dvěma motory, s integrovanými nebo vzdálenými měniči, přední řiditelná a odsazená náprava typu banjo, kompatibilní se silničními vozidly kategorie M a N (s max. 3 nápravami). Technologie Magna nevyžaduje speciální systémy odpružení, podvozku ani brzd a současně ani neomezuje tažnou sílu a užitečné zatížení.

Uvedení nápravy eBeam™ na trh očekáváme v roce 2025.

eBeam Electric Axle Drive System

Jak to začalo

Můj tým pomáhá navrhovat elektrifikované nákladní automobily, které splňují požadavky tradičních majitelů nákladních automobilů, jako jsme třeba my. Při navrhování neděláme kompromisy a dbáme na to, abychom si zachovali nadšení pro nákladní vozidla a současně jsme nenarušili DNA našich výrobků.

Projekt nápravy eBeam™ jsme spustili před třemi lety. Půl roku jsme zkoumali nákladní vozidla a hledali jsme správný způsob, jak problém uchopit. Jak přimějete zaryté kamioňáky, kteří jsou nonstop na cestách, aby uvažovali o elektrifikovaném nákladním vozidle? Seřadili jsme desítky nápadů a ponechali ty nejpřijatelnější.

Při učení a inovacích nezapomínáme na uvažování reálného světa. Když jsme vyvíjeli nápravu eBeam™, někteří lidé byli k našemu řešení skeptičtí. Proto jsme třeba na nápravu sériového nákladního vozidla naložili 45 kg oceli a hodnotili její chování na vozidle, abychom prokázali jízdní vlastnosti a funkčnost ovládání.

Takové rychlé a cenově příznivé pokusy a efektivní simulace prokázaly, že naše řešení je naprosto proveditelné. Díky rychlé fázi ověřování konceptu a odvahy zkoušet, jsme schopni do hloubky porozumět důvodům daných požadavků. Tím u zákazníků získáváme na důvěryhodnosti.

Abychom šli s trendy, aktuálně pokračujeme v optimalizaci řešení s vyšším elektrickým napětím a lepším měrným výkonem. Spoustu času věnujeme tepelnému managementu a integraci softwaru. Pak budeme zkoumat, jestli by se řešení neuplatnilo i jinde než u nákladních vozidel. A vezmeme v úvahu další jedinečná řešení pohonných jednotek pro stále rozvíjející se průmysl.

Základní hodnoty společnosti Magna

Uvažovat ambiciózně a spolupracovat. Společnost Magna je mistrem ve vytváření systémů. Můj tým oslovil týmy Magna ze skupin Cosma, Electronics a dalších, aby získal i globální perspektivu. Považuji to za obrovskou výhodu.

Jsem součástí malého týmu, který hledá převratné technologie pro obory leteckého průmyslu, strojírenství nebo zkoumání materiálů, které by se daly použít k zefektivnění našich výrobků, aby měly vyšší výkon, nižší hmotnost a byly cenově dostupnější. A přemýšlíme v horizontu 5, 10 nebo dokonce 20 let.

Čerpáme také z našich vlastních zkušeností, protože každý z nás se zabývá něčím jiným. Náš hlavní konstruktér je pěstitel píce a kutil, který chce být průkopníkem nových technologií. Jeden z našich systémových inženýrů ve volném čase sestavuje elektroniku a plánuje postavit elektrické závodní auto. Další se věnuje tunningu vozů a je vždy v obraze, když přijde řeč na aktuální automobilové trendy a průlomové objevy. Společné máme to, že se všichni rychle a prakticky učíme a neúnavně pracujeme na řešení problémů.

Medailon zaměstnance

Vyrostl jsem na venkově v Maine. Rodiče pracovali v mlékárně, kde jsem se již od mládí učil inovacím. Proto jsem se také dostal k motokrosu a jiným motoristickým sportům. Pořád jsem vyměňoval součástky, neustále jsem něco neustále zlepšoval. Zde jsou kořeny mé lásky k autům, motorkám a náklaním automobilům (prostě všeho, co má kola). A proto si také vážím přírody a země. Od té doby se moje dvě vášně točí kolem vozidel a hledání nových způsobů, jak je při nižších nákladech učinit účinnějšími a výkonnějšími.

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Související příběhy

Péče o figuríny pro crash testy

Article

Mezzo™ Plus s morfováním povrchů: Měníme tvář vozidla

Article

Sedadlo budoucnosti: Od FreeForm™ k zakázkovému sedadlu pro vás 

Article

Zůstaňte ve spojení

Chcete vědět víc o společnosti Magna? Zůstaňte s námi ve spojení a nechte se informovat o novinkách prostřednictvím upozornění nebo e-mailů.