Abstract blue and orange lines and dots moving in a forward motion

Mezzo™ Plus s technológiou Morphing Surfaces (pretváranie povrchov): Nové predstavy o predku vozidla

Mezzo™ Plus je prvý veľký jednoliaty dekoratívny panel na prednú časť vozidla na trhu. Do tohto predného panelu sa dajú integrovať snímače, kamery, funkčné osvetlenie RADAR a naša najnovšia technológia Morphing Surfaces. Vonkajší tvar sa teraz dá meniť a prispôsobiť v záujme zvýšenia efektívnosti. Možné sú aj komunikačné funkcie s možnosťou dekoratívneho osvetlenia, slov alebo symbolov, napr. stav nabitia akumulátora.

Technológia

Mezzo™ Plus je prvý veľký jednoliaty dekoratívny panel na prednú časť vozidla na trhu. Do tohto predného panelu sa dajú integrovať snímače, kamery, funkčné osvetlenie RADAR a naša najnovšia technológia Morphing Surfaces. Vonkajší tvar sa teraz dá meniť a prispôsobiť v záujme zvýšenia efektívnosti. Možné sú aj komunikačné funkcie s možnosťou dekoratívneho osvetlenia, slov alebo symbolov, napr. stav nabitia akumulátora.

Mezzo™ Plus dizajnérom ponúka čisté plátno. Teraz môžete dizajnérom a inžinierom podať pomyselný štetec, aby vytvorili adaptácie súčasného dizajnu vozidiel, alebo začali úplne od začiatku, na novom, prispůsobiteľnom povrchu a predefinovali značky pre elektrické a autonómne vozidlá budúcnosti.

Front view of red vehicle highlighting the Magna Mezzo Panel

Príbeh

Výzvou bolo „koľko predstavivosti dokážeme priniesť?“ Ako svojim zákazníkom a spotrebiteľom priniesť technológiu a nadšenie za rozumnú cenu? S touto technológiou sa snažíme vytvoriť čo najpôsobivejší predok vozidla. Ide o vytvorenie umenia funkčným spôsobom.

Predná časť vozidla sa mení. Elektrické vozidlá sa zbavujú tradičných mriežok chladiča, čím nám poskytujú väčší priestor pre kreatívnu realizáciu bez znižovania nárokov na aerodynamické vlastnosti. Konvenčný predok vozidla sa nahradí panelom zdobeným mnohými úrovňami svetiel a snímačov, čo je výzvou pre zaužívané výrobné metódy.

Spolupracujeme so start-upmi a tradičnými výrobcami áut, aby sme naplnili rôzne druhy potrieb. Niektorí chcú, aby sa podľa predku vozidla naďalej dala rozpoznať značka, iní si značku ešte nevybudovali a pracujú s čistým listom.

S touto novou technológiou od spoločnosti Magna existujú spôsoby komunikácie s kýmkoľvek okolo vozidla cez maticový displej na osvetlenie. Komunikácia môže prebiehať formou textu alebo grafiky. Na paneli sa budú dať zobraziť informácie o stave nabitia akumulátora pre elektrické vozidlá alebo zamknutie, resp. odomknutie vozidla. Keď sa dostaneme na vyššiu úroveň autonómie, panel sa bude používať na komunikáciu s cyklistami alebo chodcami.

Pre mňa je to o každodennej inšpirácii. Inšpiráciou pre moju prácu na paneli Mezzo™ Panel Plus s technológiou Morphing Surfaces bola moja manželka Lacy, majiteľka malej firmy. O autá sa všeobecne veľmi nezaujíma, ale to svoje využíva každý deň. Chce, aby mohla so svojím autom komunikovať a spoľahnúť sa naň, aby jej oznámilo, či je zamknuté alebo nie.

Základná hodnota spoločnosti Magna

Spolupracovať. Naším najväčším partnerom pre Mezzo™Panel Plus s technológiou Morphing Surfaces je spoločnosť Magna Mechatronics, Mirrors and Lighting. Vo všetkom sme ruka v ruke spolupracovali. Sú z toho nadšení, tak ako my. Ide o skutočnú spoluprácu. Nie je to tak, že my sme vytvorili panel a oni vytvorili svetlá. Pracovali sme spolu, aby sme dosiahli cieľ – nádherný a jedinečný exteriér.

Spolupráca začína konverzáciou alebo telefonátom. Pýtame sa „Aké máte záujmy?“ a „Kam vás vedie mapa technológií?“ A potom objavíme prienik našich záujmov a ťaháme za jeden koniec ako jedna Magna. Partnerstvo odvetví Exteriors a Lighting je skvelé, pretože veľká časť exteriéru vozidla sa teraz osvetľuje farbou, textom a ikonami.

Záujmy

Mám rád rôzne druhy pretekania, aj navrhovanie a výrobu pretekárskych komponentov na mieru. Ak si nemôžete kúpiť to, čo potrebujete, je jednoduchšie zapojiť kreativitu a vyrobiť si to sami. Moji synovia, Cole a Kyle vo veku 20 a 17 rokov, pracujú so mnou v garáži. Obyčajné veci skúšame používať novými spôsobmi. Mali sme vzduchový filter, ktorý sa roztrhal a my sme ho opravili tak, že sme medzi záhyby filtra nalepili hrebeň.

Tento spôsob myslenia využívam aj v spoločnosti Magna. Ide hlavne o nachádzanie riešení potrieb. Tým ma Magna priťahuje. Máte flexibilitu otvoriť svoju myseľ netradičným riešeniam.

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Súvisiace príbehy

Starostlivosť o figuríny z nárazových testov

Article

Sedadlo budúcnosti: Od techniky FreeForm™ po sedadlo na mieru pre vás 

Article

SmartAccess™: Systémový prístup k ďalšej generácii štýlov dverí

Article

Zostaňte v kontakte

Chcete získať ďalšie informácie o spoločnosti Magna? Môžete dostávať najnovšie správy o spoločnosti Magna prostredníctvom upozornení alebo e-mailov priamo do vašej doručenej pošty.