Abstract blue and orange lines and dots moving in a forward motion

SmartAccess™: Systémový prístup k ďalšej generácii štýlov dverí

Platforma SmartAccess™ spoločnosti Magna je komplexný systém, ktorý mení tradičný spôsob prístupu do vozidla. Najnovším prvkom nášho radu SmartAccess™ modulárnych, škálovateľných stavebných blokov je vstupný systém bez B stĺpika, ktorý je už dnes pripravený na konfiguráciu OEM a integráciu do vozidiel. Je výsledkom potenciálu spoločnosti Magna vychádzajúceho zo spolupráce skupín Magna Mechatronics a Cosma a vypĺňa medzeru v odvetví v čase transformačných zmien.

Technológia

Platforma SmartAccess™ spoločnosti Magna je komplexný systém, ktorý mení tradičný spôsob prístupu do vozidla. Konštrukcia vozidla bez B stĺpika ponúka jedinečné riešenie, ktoré zlepšuje prístupnosť do kabíny vozidla bez jeho potreby.

Systém dverí bez B stĺpika SmartAccess™ poskytuje komplexný prístup ku konštrukcii a dizajnu vozidla, čo umožňuje bezproblémové nastupovanie a vystupovanie, ktoré prináša viac pohodlia aִ praktickosti. Kompletný systémový prístup do vozidla zahŕňa mechatronický hardvér a softvér, ako aj konštrukčné výstuhy potrebné na vytvorenie vozidiel bez B stĺpikov.

Systém sa dá nakonfigurovať pre širokú škálu vyhotovení vozidiel, aby boli uspokojené požiadavky rýchlo rastúceho trhu úžitkových a zdieľaných vozidiel, ktoré sú vhodné pre dnešné zaneprázdnené rodiny a na iné spôsoby použitia.

Vehicle on a road in a field with vehicle demonstrating the SmartAccess door technology

Príbeh

Veľkou časťou našej práce je porozumieť trendom, rozoznať prázdne miesta na trhu a predvídať potreby našich zákazníkov a spotrebiteľov. Výzva: Ako sa dá vozidlo upraviť tak, aby každému poskytlo jednoduchší prístup?

V roku 2019 náš tím usporiadal celosvetovú konferenciu a zameral sa na ďalšiu generáciu štýlov dverí. Vytvorili sme masívny vzorec a preskúmali 27 rôznych typov dverí. V celkovom systéme dverí sa nám podarilo objaviť nedostatky. Vďaka potenciálu spoločnosti Magna sme premýšľali o spôsoboch, ako tieto nedostatky odstrániť, a súčasne zohľadniť aspekty od zdieľania jazdy po potreby starnúcej populácie.

S rýchlymi zmenami systémov a vozidiel zisťujeme, že naši zákazníci nemusia mať interné odborné znalosti na to, aby sa podieľali na vývoji systémov. Prostredníctvom platformy SmartAccess™ náš mechatronický tím pokročil s projektom a naša skupina Cosma prepracovala konštrukciu vozidla tak, aby ukázala, že B stĺpik sa dá odstrániť a že dokážeme otvoriť priestor. Vďaka našej spolupráci sa systém SmartAccess™ bez B stĺpika stal skutočnosťou. Spolupráca medzi skupinami je spôsob, akým podporujeme svojich zákazníkov prostredníctvom potenciálu spoločnosti Magna. Podporujú nás všetky skupiny spoločnosti Magna. Preto nás naši zákazníci oslovujú ako prvých.

Základná hodnota spoločnosti Magna

Nikdy sa neuspokojiť. Na tom stojí naša inovačná technika. Svoje produkty neustále vyvíjame a nikdy sa neuspokojíme s tým, čo sme práve vyvinuli. Zákazníkom tak poskytujeme množstvo riešení. Pracujeme s tým, čo sme vyvinuli, a upravujeme ďalej tak, aby sme splnili potreby všetkých našich zákazníkov. S platformou SmartAccess™ sa pozeráme na vozidlo z rôznych uhlov, od batožinového priestoru alebo kufra umiestneného v prednej časti elektrického vozidla až po veľké bočné dvere v prípade dodávkových vozidiel.

Záujmy

Som veľký fanúšik všetkého, čo sa týka techniky. Pôsobím v oblasti dizajnu produktov a práca v spoločnosti Magna bola skvelá, pomohla mi pochopiť, ako tieto zložité súčiastky, ktoré vyrábame, do seba zapadajú.

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Súvisiace príbehy

Starostlivosť o figuríny z nárazových testov

Article

Mezzo™ Plus s technológiou Morphing Surfaces (pretváranie povrchov): Nové predstavy o predku vozidla

Article

Sedadlo budúcnosti: Od techniky FreeForm™ po sedadlo na mieru pre vás 

Article

Zostaňte v kontakte

Chcete získať ďalšie informácie o spoločnosti Magna? Môžete dostávať najnovšie správy o spoločnosti Magna prostredníctvom upozornení alebo e-mailov priamo do vašej doručenej pošty.