Silhouette of people standing in front of glass wall

Víťazný prístup k šetreniu energiou

Ehson Ameer, víťaz ocenenia 2021 Energy Manager of the Year (Energetický manažér roka 2021) udeľovaného v rámci programu Save on Energy (Šetrenie energiou), prispieva k zmene, pokiaľ ide o prehlbovanie energeticky uvedomelého zmýšľania zamestnancov v divízii spoločnosti Magna v meste Guelph v provincii Ontário (Kanada).

Ocenenie je uznaním pre kanadských najinovatívnejších profesionálnych energetických manažérov v Ontáriu, ktorí v tejto provincii prinášajú organizáciám trvalú hodnotu. Ameer má v divízii v meste Guelph na starosti program strategického riadenia energie, v rámci ktorého vedie energetické audity, vytvára stratégie na šetrenie energiou a riadi organizačné zmeny. Podľa Save on Energy, pobočky spoločnosti Independent Electricity System Operator (IESO) v Ontáriu, Ameer svojou prácou prispieva k plneniu cieľa spoločnosti Magna dosiahnuť do roku 2030 uhlíkovú neutralitu vo všetkých závodoch.

Udržateľnosť sa pre tohto energetického manažéra spoločnosti Magna začína vo výrobe. Ameerov postoj sa prejavuje aj v niektorých najnovších projektoch divízie.

Ontárijská divízia v meste Guelph s pomocou grantu od Ministerstva prírodných zdrojov vo výške 40 000 dolárov nainštalovala v roku 2022 v celom závode 150 elektromerov určených na meranie elektriny a stlačeného vzduchu na 39 vstrekovacích lisoch, troch lakovacích linkách a ďalších zariadeniach. Cieľom je zvýšiť informovanosť o spotrebe energie a poskytnúť operátorom týždenné výkazy o spotrebe energie, aby sa v roku 2023 dosiahlo v závode celkové zníženie spotreby energie o 10 %.

„Našou povinnosťou je podnecovať nielen energetického manažéra, ale aj operátorov výroby, aby sa zaoberali využívaním energie,“ hovorí Ameer. „V závode máme 1 500 zamestnancov. Naše úsilie o dosiahnutie uhlíkovej neutrality si vyžaduje komplexnejšie nápady na zmenu procesov. Neustále zlepšovanie má zásadný význam.“

Ehson Ameer standing in front of a poster receiving Save on Energy Award
Ehson Ameer with a group of people standing in front of a poster receiving Save on Energy Award
Group of people standing on stairs outside of a manufacturing plant

Ameer hovorí, že si po stáži ako spolupracujúci študent v spoločnosti Magna pod vedením predchádzajúceho energetického manažéra povedal, že „toto je miesto, kde chcem byť“. Absolvoval bakalárske štúdium na McMaster University v odbore technológie pre automatizačnú techniku a pred tromi rokmi nastúpil do spoločnosti Magna ako zamestnanec na plný úväzok. Medzi Ameerove súčasné pracovné úlohy patrí technická podpora, vďaka čomu môže realizovať projekty závodu v oblasti stimulov týkajúcich sa energie.

Rodák z mesta Láhaur v Pakistane hovorí, že sa stotožňuje s dvoma základnými hodnotami spoločnosti Magna: Myslieť vo veľkom a spolupracovať.

„Myslieť vo veľkom znamená klásť si otázku o tom, aký je ďalší krok,“ hovorí. „V našej divízii v súčasnosti skúmame oblasť slnečnej energie. Vďaka spolupráci sa môžeme zapojiť do realizácie nápadov 345 divízií spoločnosti Magna a získať prehľad o tom, na čom pracujú iní ľudia. Nedávno som mal možnosť zúčastniť sa na stretnutí s európskymi divíziami zameranom na výmenu nápadov a zoznámiť sa s ich predstavami, ako dosiahnuť uhlíkovú neutralitu.“

Ameera inšpirovali aj výlety do hornatej oblasti Kašmíru na indickom subkontinente, na ktoré chodil v detstve so svojou rodinou.

„Cítiť tam takú harmóniu a pokoj,“ hovorí Ameer. „Pochádzam z oblasti, ktorá oplýva nesmiernou krásou. Práve to sa našou prácou zameranou na udržateľnosť pokúšame chrániť.“

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Súvisiace príbehy

Softvérový inžinier spoločnosti Magna a presvedčivý náborár 

Article

Boj s rakovinou: spoločné úsilie

Article

Veľkolepá výprava kolegov zo spoločnosti Magna  

Article

Zostaňte v kontakte

Chcete získať ďalšie informácie o spoločnosti Magna? Môžete dostávať najnovšie správy o spoločnosti Magna prostredníctvom upozornení alebo e-mailov priamo do vašej doručenej pošty.