Placeholder image for template purposes.

Magna Seating Vigo: Budování zelenější budoucnosti

Společnost Magna Seating Vigo ve španělském Porrinu se zavázala přispět k čistší a ekologičtější budoucnosti. Začíná to třeba tím, že svým zaměstnancům poskytuje znovu použitelné láhve na vodu a plátěné tašky na nákup potravin, a končí využíváním energie ze 100% obnovitelných zdrojů.

Tato divize, která vyrobí zhruba 500 000 rámů sedadel a konstrukcí pro celou řadu výrobců automobilů, včetně značek Stellantis, Renault a Daimler, obdržela nedávno od španělského distributora energií, společnosti Nexus Energia, certifikát o zelené energii za rok 2020.

1920x960-menu-photos-02

Oněch 6000 MWh elektřiny spotřebovaných loni v divizi pocházelo ze slunce, větru a biomasy, což je palivo živočišného a rostlinného původu, které je v části Španělska, kde společnost působí, snadno dostupné. Divizi se cíle využívat energii ze 100% udržitelných zdrojů podařilo dosáhnout již druhý rok za sebou.

Obnovitelná energie může hrát důležitou roli při snižování emisí skleníkových plynů a využívání fosilních paliv, což jsou dva z největších zdrojů emisí oxidu uhličitého. Snahy společnosti Magna Vigo pomáhají společnosti Magna dosáhnout do roku 2025 svého cíle v podobě uhlíkové neutrality svých provozů v Evropě.

„Udržitelnost začíná povědomím o prostředí kolem nás a pokračuje stále větším úsilím zaměřeným na zlepšení podmínek na pracovišti i v našich domovech,“ uvedl generální ředitel společnosti Magna Vigo a provozní ředitel společnosti Magna Europe pro konstrukční produkty, pan Herminio Fernandez.

Budování povědomí o udržitelnosti začíná každoročním Dnem pro životní prostředí neboli EKOdnem divize. 500 zaměstnanců závodu se dozví, jak zachovávat zdroje, oslavovat životní prostředí a také přislíbí, že se vyvarují generování odpadu, jako je například používání plastových lahví na vodu. Kromě toho se pravidelně setkává náš tým pro energetické záležitosti, aby analyzoval a otestoval, jak divize využívá zdroje, a přišel s novými možnostmi, jak chránit naši planetu.

„Musíme najít správnou rovnováhu mezi udržitelností a podnikáním,“ nechal se slyšet Fernandez. „Klíčem k tomu jsou technologie.“

Neustále se rozrůstající závod v současné době testuje technologii, která dále sníží emise CO2 z využívání zemního plynu na lakovací lince a při čištění dílů. Kromě toho celý závod přechází na LED osvětlení. Zásadní krok směrem k zachování energie přišel, když se divize stala spoluzakladatelem konsorcia CEAGA, které sdružuje 25 místních společností, které spolupracují na nákupu energií za nižší ceny.

1920x960-menu-photos-02 copy 35

„Když spojíme své síly, dějí se dobré věci,“ řekl Fernandez. „Společně se nám postupně daří snižovat emise oxidu uhličitého.“

Úsilí zachovávat energii se nevyhýbá ani domácnostem zaměstnanců společnosti. Fernandez prozradil, že jeho rodina recykluje již 15 let a dokonce přešla na vytápění domácnosti biomasou.

„To jsou semínka, z nichž vzejde pokrok,“ říká Fernandez. „Moje děti to pozorují a já jsem si jist, že ony za účelem ochrany naší planety v budoucnosti udělají ještě více.“

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Související příběhy

Zůstaňte ve spojení

Chcete vědět víc o společnosti Magna? Zůstaňte s námi ve spojení a nechte se informovat o novinkách prostřednictvím upozornění nebo e-mailů.