Placeholder image for template purposes.

Námluvy Magna a LG Electronics

Nová společnost, ve které se budou snoubit silné stránky společností Magna a LG, co se týče hnacího ústrojí. Zrychlí se tak rozvoj komponent elektronického pohonu.

Když tým, který pracoval na dotažení joint venture v hodnotě 1 mld. USD, již Magna založila s LG Electronics, přistál během průtrže mračen koncem srpna 2021 na mezinárodním letišti Incheon v Jižní Koreji, naskytl se mu zvláštní pohled. Golfová hřiště obklopující letiště byla navzdory nepříznivému počasí plná.

1920x960-menu-photos-02

Tým Magna navštívil LG na kontrolní návštěvě v září 2020
(ZLEVA DOPRAVA), David William, Patrick Harris, Mike Bacci, James Tobin Jr, Jason Wolkove, Albert Pongratz, Fritz Abraham, Jason Hill, Diba Ilugna, Werner Ness, KJ Lee

Tato skutečnost se večer stala předmětem živé diskuse mezi oběma týmy.

„Zjistili jsme, jak velkou roli hraje v korejské kultuře golf,“ vysvětlil James J. Tobin Jr., člen týmu Magna a příležitostný golfista. „Hřiště si tu člověk musí rezervovat čtyři nebo pět týdnů předem. A tak lidé hrají za slunečného či deštivého počasí.“

Výměna názorů na nevšední golfové návyky, koníčky a všechno, co se týká sportů, pomohla utužit vazby mezi týmy Magna a LG.

„Naším cílem je vytvářet mezilidské vztahy,“ říká James, nyní ředitel pro obchodní rozvoj v Magna Powertrain. „Často to znamenalo, že jsme kvůli 12- až 13hodinovému časovému rozdílu museli být k dispozici v kteroukoli denní dobu. Někdy i o víkendu. Flexibilita je klíč.“

A dodává: „Jedním z problémů bylo dovršit transakci během pandemie covidu-19. Když tým Magna cestoval do Jižní Koreji v září a prosinci 2020, tedy v době, kdy ještě vakcíny nebyly k dispozici, vytvořili jsme silnější a hlubší vztah. Vážili si úsilí, které jsme vynaložili, abychom během pandemie mohli dojet.“

Podoba pracovních večeří se kvůli pandemie změnila. Týmy se rozdělily do malých skupin – u každého stolu seděly jen dvě osoby. Během těchto večeří mezi čtyřma očima se mluvilo o rodinách a vzdělání. Tým Magna zjistil, že někteří členové týmu LG vystudovali v USA a fandili týmům z Big Ten College jako Penn State Nittany Lions. Tyto střípky nabídky ještě více příležitostí k budování vztahů.

A jak to dopadlo? Transakce, která se dostala do titulků novin na celém světě, byla trefa do černého. Společnost LG Magna e-Powertrain naplní rostoucí poptávku po komponentech do elektrických vozů s důrazem na výrobu e-motorů, invertorů a palubních nabíječů v Jižní Koreji, Číně a USA.

„Všichni jsme byli pekelně zaměřeni na dosažení cíle,“ říká Tobin. „Tento společný podnik je sňatkem mezi společnostmi Magna a LG, které obě mají bohatou historii. Vytvořili jsme něco, co je zásadní pro budoucnost obou společností. Víme, že v elektrifikaci dochází k velkému posunu, a díky této transakci bude Magna výrazným hráčem v budoucnosti mobility.“

O JAMESU J. TOBINOVI JR.

James J. Tobin Jr., pracuje ve společnosti Magna už 14 let. Kariéru zahájil jako stážista v managementu v severoamerických divizích. Obsluhoval lis v Presstran Industries v ontarijském městě St. Thomas, pracoval u linky ve společnosti Vehtek Systems v Bowling Green v Ohiu a také v procesním inženýrství v Drive Automotive Industries of America v Piedmontu v Jižní Karolíně.

„Nejdůležitější lekce, kterou jsem se naučil, je, že od výrobních linek přicházejí skvělé nápady,“ říká. „To jsou místa nejblíže k provozu. Je důležité, aby tyto hlasy byly slyšeny, aby každý měl kolektivní povědomí.“

James následně strávil 13 let v divizi Cosma v různých funkcích obchodního rozvoje na divizní i skupinové úrovni a své současné role se ujal v únoru 2020, kdy se stal členem týmu pracujícího na joint venture Magna a LG Electronics.

Víkendy nejraději tráví se svými třemi dětmi. Milují jízdu na člunu a vodní sporty.

Headshot of Jim Tobin Jr.

LG MAGNA E-POWERTRAIN: RYCHLÝ PŘEHLED

  • Joint venture bude zahrnovat více než tisíc zaměstnanců v závodech LG v USA, Jižní Koreji a Číně.
  • Bude dodávat exponenty, které bude Magna montovat do e- motorů pro nové vozy na baterie, jejichž uvedení na trh se očekává koncem roku 2022.
  • Nová JV momentálně vyrábí pro General Motors, Ford Motor Company, Stellantis a Jaguar Land Rover a tento seznam se má rozšířit.
  • Složená roční míra růstu joint venture má být v příštích několika letech přes 50 %.
  • Očekává se, že vysokonapěťové výrobky včetně elektrických vozidel, plug-in hybridních elektrických vozidel a hybridních elektrických vozidel budou nakonec tvořit jednu třetinu trhu vozidel.

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Související příběhy

Péče o figuríny pro crash testy

Article

Mezzo™ Plus s morfováním povrchů: Měníme tvář vozidla

Article

Sedadlo budoucnosti: Od FreeForm™ k zakázkovému sedadlu pro vás 

Article

Zůstaňte ve spojení

Chcete vědět víc o společnosti Magna? Zůstaňte s námi ve spojení a nechte se informovat o novinkách prostřednictvím upozornění nebo e-mailů.