Placeholder image for template purposes.

Sledování Spotřeby Energie Krůček Po Krůčku

Zaměstnanci závodu Magna Exteriors v čínském Wu-chu prošli všechny prostory s cílem objevit, kde by se dala uspořit energie, a rychle přišli s 16 návrhy na zlepšení.

Tři týmy složené z 15 pracovníků oddělení pro ochranu zdraví, bezpečnosti a životního prostředí ze čtyř divizí Magna se vyzbrojily podrobným seznamem a vypracovaly akční plán pro udržitelnost. Hlavní tři oblasti ke zlepšení zahrnovaly úniky oleje ze vstřikovacího stroje, eliminaci plýtvání lepidlem a redukci využívání kompresoru vzduchu k čištění dílů.

1920x960-menu-photos-02

Jednoduchá procházka závodem s cílem šetřit zdroje z perspektivy lidí z provozu je nápad, který tým doporučuje i jiným divizím.

„Doufáme, že procházka s cílem najít možnosti úspor energie se rozšíří v celé společnosti Magna na její cestě k udržitelné budoucnosti,“ uvádí Šun-wej Kchang, manažer Magna Exteriors pro provozní zlepšení.

A dodává: „Vše musí začít povědomím o udržitelných praktikách. I u nás doma má pětiletá dcera Žu-i pomáhá třídit odpadky. Stejně jako my všichni se učí, co lze udělat, abychom pomohli životnímu prostředí.“

Když se vrátí do svých divizí, naplánují účastníci procházek podobné akce i ve svých závodech a vezmou si prostory pod lupu – od osvětlení před těsnění dveří až po podlahy.

Původní procházka byla zlatým hřebem první akce čínské Magna pro podporu udržitelnosti a součást obecnějšího úsilí o uhlíkovou neutralitu do roku 2030.

Vedle procházek spustila čínská Magna Exteriors několik dalších iniciativ včetně budování prototypu systému pro úsporu energií v závodě Chang-čou, abychom lépe chápali, jak divize spotřebovávají energie. Projekt přebírá osvědčené postupy evropských divizí Magna včetně počítačového kontrolního panelu ke sledování spotřeby energie. V plánu je zavést tento systém v blízké budoucnosti i v jiných divizích.

Shunwei Kang and his daughter standing in front of recycling containers

Čínská Magna navíc má nový výbor pro uhlíkovou neutralitu, který se pravidelně setkává k diskusi o jiných nápadech na úspory energie, které by bylo možné aplikovat ve všech divizích.

„Provozní principy MAFACT nás inspirovaly k tomu, abychom hledali způsoby, jak ušetřit energii,“ vysvětluje Kang. „Procházka v zájmu energetických úspor je výrazný důkaz toho, že se posouváme k udržitelné budoucnosti. Nejenže šetříme zdroje, ale také chráníme lidi a pečujeme o budoucí generace.“

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Související příběhy

Zůstaňte ve spojení

Chcete vědět víc o společnosti Magna? Zůstaňte s námi ve spojení a nechte se informovat o novinkách prostřednictvím upozornění nebo e-mailů.