Placeholder image for template purposes.

Magna Seating Vigo: budowanie bardziej ekologicznej przyszłości

Zakład Magna Seating Vigo w Porrino w Hiszpanii angażuje się w budowanie bardziej ekologicznej przyszłości – od zapewniania pracownikom wielorazowych butelek na wodę i materiałowych toreb na zakupy do wykorzystywania energii pochodzącej w 100% ze źródeł odnawialnych.

Oddział, w którym produkuje się około 500 000 ram i konstrukcji foteli dla wielu producentów samochodów, w tym Stellantis, Renault i Daimler, otrzymał niedawno certyfikat od Nexus Energia – dystrybutora energii elektrycznej z siedzibą w Hiszpanii – za wykorzystywanie zielonej energii w 2020 r.

1920x960-menu-photos-02

6000 megawatogodzin energii elektrycznej wykorzystanej przez oddział w ubiegłym roku pozyskano ze słońca, wiatru oraz biomasy – paliwa pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego łatwo dostępnego w tej części Hiszpanii. Już drugi rok z rzędu oddział osiągnął cel w zakresie wykorzystywania energii pochodzącej w 100% ze źródeł odnawialnych.

Energia odnawialna może odgrywać ważną rolę w ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych i wykorzystania paliw kopalnych – największego źródła emisji dwutlenku węgla. Starania Magna Vigo pomagają firmie Magna w osiągnięciu neutralności emisyjnej do 2025 r. w ramach jej działalności w Europie.

– Zrównoważony rozwój zaczyna się od świadomości w zakresie środowiska, a następnie przenosi się na stopniowe starania, by poprawić sytuację w pracy i domu – mówi Herminio Fernandez, dyrektor generalny Magna Vigo i dyrektor operacyjny ds. produktów konstrukcyjnych Magna Europe.

Budowanie świadomości w zakresie zrównoważonego rozwoju zaczyna się od obchodzenia co roku w oddziale dnia ochrony środowiska czyli dnia EKO. 500 pracowników zakładu zdobywa informacje na temat oszczędzania zasobów i troski o środowisko oraz zobowiązuje się do wyeliminowania marnotrawnych praktyk, jak korzystanie z plastikowych butelek na wodę. Dodatkowo zespół ds. energii spotyka się regularnie w celu analizowania i sprawdzania wykorzystania zasobów w oddziale, a także w celu opracowywania nowych sposobów ochrony planety.

– Musimy znaleźć właściwą równowagę między zrównoważonym rozwojem a prowadzeniem działalności – mówi Fernandez. – Kluczowe znaczenie ma technologia.

Ten sporych rozmiarów zakład aktualnie testuje technologię, która jeszcze bardziej zmniejszy emisję CO2 pochodzącego z wykorzystywania gazu ziemnego na linii lakierniczej oraz w celu czyszczenia części. W całej placówce ma także miejsce przejście na oświetlenie LED. Ważny krok w kierunku oszczędzania nastąpił, gdy oddział został współzałożycielem CEAGA – konsorcjum 25 lokalnych firm, które współpracują w celu nabywania energii w niższej cenie.

1920x960-menu-photos-02 copy 35

– Gdy łączymy siły, dzieją się dobre rzeczy – mówi Fernandez. – Razem robimy postępy w zakresie zmniejszania emisji CO2.

Kierowanie się zasadą oszczędności przenosi się na domy pracowników. Fernandez mówi, że jego rodzina angażuje się w recykling od 15 lat, a nawet zaczęła ogrzewać dom biomasą.

– Dzięki takim działaniom możliwy jest postęp – twierdzi Fernandez. – Obserwują to moje dzieci i jestem pewien, że w przyszłości zrobią jeszcze więcej, by chronić planetę.

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Powiązane historie

Bądź na bieżąco

Chcesz wiedzieć więcej o tym, co się dzieje w firmie Magna? Możesz otrzymywać najnowsze informacje o firmie Magna w postaci powiadomień i wiadomości e-mail.