Placeholder image for template purposes.

Tropiąc Zużycie Energii – Krok Po Kroku

W obliczu konieczności oszczędzania energii zespoły pracowników Magna w czerwcu przyjrzały się wszystkim aspektom działalności fabryki Exteriors Wuhu podczas „spaceru energetycznego” i szybko przedstawiły 16 propozycji ulepszeń.

Wyposażone w szczegółową listę kontrolną, trzy zespoły, składające się z 15 członków zespołu ds. BHP i ochrony środowiska z czterech zakładów Magna, w oparciu o wyniki audytu opracowały plan działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Trzy najważniejsze obszary wymagające poprawy obejmowały: rozwiązanie problemu wycieku oleju z maszyny wtryskowej, korektę odpadów kleju i ograniczenie użycia sprężarki powietrza do czyszczenia części.

1920x960-menu-photos-02

Ten zwykły obchód zakładu z myślą o znalezieniu możliwości oszczędzania zasobów w wymiarze operacyjnym to praktyka, do której naśladowania zachęca się inne zakłady.

„Mamy nadzieję, że spacer energetyczny stanie się dobrą praktyką w strukturach Magna, ponieważ wszystkim nam zależy na przyszłości w duchu zrównoważonego rozwoju” – mówi Shunwei.

Po czym dodaje: „Wszystko musi zaczynać się od świadomości zrównoważonych praktyk. Nawet w domu moja 5-letnia córka pomaga sortować śmieci na te przeznaczone do recyklingu i odpady. Podobnie jak każdy z nas uczy się, co może zrobić, aby pomóc środowisku”.

Po powrocie do swoich zakładów uczestnicy spaceru energetycznego planują podobne wycieczki, podczas których będą sprawdzać wszystko: od oświetlenia aż po uszczelki drzwi i podłogi.

Pierwszy spacer był głównym tematem premierowego wydarzenia dotyczącego budowania świadomości zrównoważonego rozwoju w Magna China, a także wpisywał się w szerzej zakrojone starania przedsiębiorstwa na rzecz osiągnięcia neutralności emisyjnej do 2030 roku.

Poza spacerami energetycznymi Magna Exteriors China uruchomiła kilka innych inicjatyw, w tym budowę prototypowego systemu zarządzania energią w zakładzie Hangzhou, aby lepiej zrozumieć, jak zużywana jest energia w zakładach. W projekcie zastosowano dobre praktyki z zakładów Magna w Europie, w tym wdrożenie skomputeryzowanej tablicy rozdzielczej do śledzenia zużycia energii. W najbliższej przyszłości system ma zostać wprowadzony do innych zakładów.

Shunwei Kang and his daughter standing in front of recycling containers

Dodatkowo nowy komitet Magna China ds. neutralności emisyjnej odbywa regularnie spotkania, podczas których omawiane są inne koncepcje oszczędzania energii, które można by wdrożyć w każdym zakładzie.

„Naszą inspiracją do poszukiwania oszczędności energii były wytyczne operacyjne Magna w ramach modelu MAFACT” – wyjaśnia Kang. „Spacer energetyczny bardzo wymownie pokazuje, że zmierzamy w kierunku zrównoważonej przyszłości. Nie tylko oszczędzamy zasoby, lecz także chronimy ludzi i dbamy o przyszłe pokolenia”.

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Powiązane historie

Bądź na bieżąco

Chcesz wiedzieć więcej o tym, co się dzieje w firmie Magna? Możesz otrzymywać najnowsze informacje o firmie Magna w postaci powiadomień i wiadomości e-mail.