Placeholder image for template purposes.

Emočná Podpora V Neistých Časoch

Programy na zlepšenie zdravia a telesnej a duševnej kondície a zdravotné výhody spoločnosti Magna – a trochu ružovej farby na vlasy – pomáhajú Sare Tarasenko pri udržiavaní jej emočnej rovnováhy počas pandémie.

Mzdová referentka spoločnosti Magna sa minulú jar krátko pred zastavením prevádzky zapojila do programu Weight Watchers (Strážcovia hmotnosti), ktorý sponzoruje naša spoločnosť. Predtým sa zúčastnila tréningu vo „výcvikovom tábore“ spoločnosti Magna, ktorý sa konal na parkovisku firemných kancelárií v michiganskom meste Troy.

1920x960-menu-photos-02

„K účasti na týchto programoch ma podnietila spoločnosť Magna,“ hovorí Tarasenko. „Keď sme začali pracovať na diaľku, pokračovala som v nich sama. Počas zastavenia prevádzky som zhodila 13,5 kg. Cez prestávky robím pri stole drepy.“

„Venujem sa aj dvíhaniu činiek,“ hovorí Tarasenko, ktorá počas hovoru cez Microsoft Teams drží 5-kilovú činku, aby ukázala svoje odhodlanie cvičiť. Cvičením sa snaží odbúrať stres.

Tarasenko si rovnako ako ostatní, ktorí zápasia s emočnými výzvami neistoty a strachu vyvolanými pandémiou, ktorá obmedzila pohyb a prevrátila zabehanú rutinu, uvedomila, že okrem diéty a silového tréningu potrebuje aj ďalšiu podporu.

Matka 4-ročného Lucasa a 1-ročnej Riley, sa väčšinu dní musela namiesto kancelárie prispôsobiť práci pri jedálenskom stole. Škôlka bola zatvorená a zatiaľ čo pracovala, na deti dávali pozor svokrovci, čo ešte viac rozptyľovalo jej pozornosť. V prvých dňoch zastavenia prevádzky pracoval spolu s ňou v rušnom domácom priestore aj jej manžel Dan, ktorý je účtovníkom.

SaraTarasenko_FireHair
SaraTarasenko_Family

SARA TARASENKO, mzdová referentka spoločnosti Magna a jej rodina

„Bolo to veľmi stresujúce,“ hovorí. „Mala som však šťastie, že som mala možnosť sadnúť si do auta na príjazdovej ceste a aspoň telefonicky absolvovať terapeutické virtuálne stretnutia. Výhody, ktoré mi poskytuje spoločnosť Magna, sú skvelé. Moje zdravotné poistenie mi pokrýva terapiu a predpis liekov na depresiu a úzkosť. Moje slová uznania patria programom spoločnosti Magna na zvyšovanie informovanosti o duševnom zdraví, ako aj poskytovaniu pomoci pri odstraňovaní tejto stigmy. Spoločnosť bola otvorená a riešila tieto problémy už pred pandémiou.“

Jej šéfka, Carol Bentley, hlavná účtovníčka spoločnosti Magna Services of America, jej odporučila, aby počas pandémie vyhľadala ďalšiu pomoc.

K zlepšeniu jej nálady prispieva aj ružová farba vlasov.

„Vždy ma bavilo experimentovanie s rôznymi farbami na vlasy, hovorí Tarasenko,“ bývalá kaderníčka. „Vlasy si farbím jasnými, zábavnými farbami. Zlepšuje mi to náladu.“

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Súvisiace príbehy

Softvérový inžinier spoločnosti Magna a presvedčivý náborár 

Article

Zosilnenie: Pohľad do vnútra závodu Magna na pokročilú elektroniku v Európe 

Article

Boj s rakovinou: spoločné úsilie

Article

Zostaňte v kontakte

Chcete získať ďalšie informácie o spoločnosti Magna? Môžete dostávať najnovšie správy o spoločnosti Magna prostredníctvom upozornení alebo e-mailov priamo do vašej doručenej pošty.