Placeholder image for template purposes.

Nahováračky Medzi Spoločnosťou Magna a LG Electronics

V novej spoločnosti sa majú zlúčiť silné stránky spoločností Magna a LG v oblasti elektrických pohonov s cieľom urýchliť vývoj súčiastok elektrického pohonu.

Keď tím spoločnosti Magna počas prívalového dažďa na konci augusta v roku 2021 dokončoval spoločný podnik s LG Electronics v hodnote 1 miliardy dolárov umiestnený na medzinárodnom letisku Inčchon v Južnej Kórei, naskytol sa mu zvláštny pohľad. Na golfových ihriskách obklopujúcich letisko bolo aj napriek nepriaznivému počasiu množstvo hráčov.

1920x960-menu-photos-02

Tím spoločnosti Magna na návšteve LG na ceste venovanej náležitej starostlivosti v septembri 2020
(ZĽAVA DOPRAVA), David William, Patrick Harris, Mike Bacci, James Tobin Jr, Jason Wolkove, Albert Pongratz, Fritz Abraham, Jason Hill, Diba Ilugna, Werner Ness, KJ Lee

Toto zistenie bolo neskôr večer témou vzrušeného rozhovoru medzi oboma tímami pri večeri.

„Zistili sme, ako neuveriteľne je kórejská kultúra oddaná golfu,” vysvetlil James J. Tobin Jr., člen tímu spoločnosti Magna a príležitostný hráč golfu. „Ľudia si musia rezervovať termín (tee time) štyri až päť týždňov vopred. Takže hrajú, či je dážď, alebo pekne.”

Vzájomná výmena názorov o svojráznych golfových návykoch, koníčkoch a “čomkoľvek, čo súvisí so športom” prispela k stmeleniu vzťahu medzi tímami spoločností Magna a LG.

„Naším cieľom bolo vytvoriť medziľudské vzťahy,” uviedol Tobin, riaditeľ rozvoja obchodu spoločnosti Magna Powertrain. „Často to znamenalo byť k dispozícii kedykoľvek počas dňa z dôvodu 12- až 13-hodinovému časovému rozdielu. Niekedy to znamenalo byť k dispozícii cez víkendy. Kľúčom je flexibilita.“

Dodal: „Jedným z problémov bolo zostavenie dohody počas pandémie ochorenia COVID-19. Keď tím spoločnosti Magna prišiel do Južnej Kórei v septembri a decembri 2020, čo bolo ešte pred širokou dostupnosťou vakcín, podarilo sa nám vytvoriť silnejší a hlbší vzťah. Rešpektovali úsilie, ktoré náš tím vynaložil na to, aby prišiel počas pandémie.”

Vzhľad a atmosféra večerí na nadväzovanie kontaktov sa v dôsledku pandémie zmenili. Tímy sa rozdelili na menšie skupiny a pri každom stole sedeli iba dvaja ľudia. Počas jedla vo dvojiciach prebehli rozhovory o rodinách a vzdelávaní. Tím spoločnosti Magna sa dozvedel, že niektorí členovia tímu LG študovali v USA a fandili univerzitným tímom konferencie Big Ten, napríklad Penn State Nittany Lions. Tieto drobné poznatky poskytli ešte viac príležitostí na prepojenie.

Konečný výsledok: dohoda ktorá sa dostala na titulky po celom svete, bola „prirodzenou zhodou“. LG Magna e-Powertrain uspokojí rastúci dopyt po súčiastkach elektrických vozidiel so zameraním na výrobu elektrických motorov, invertorov a palubných nabíjačiek v Južnej Kórei, Číne a USA.

„Všetci sme sa laserovo sústredili na cieľ,“ uviedol Tobin. „Tento spoločný podnik je tesným zväzkom spoločností Magna a LG, dvoch veľkých spoločností s bohatou históriou. Vytvorili sme niečo dôležité pre budúcnosť obidvoch organizácií. Vieme, že na poli elektrifikácie prichádza veľký posun, a táto dohoda umožní, aby sa spoločnosť Magna stala významným hráčom v budúcnosti mobility.“

INFORMÁCIE O JAMESOVI J. TOBINOVI JR.

James J. Tobin Jr., veterán so 14-ročnými skúsenosťami v spoločnosti Magna, začal svoju kariéru ako účastník programu odbornej prípravy v oblasti riadenia fungujúceho v divíziách v Severnej Amerike. Bol pri spustení raziaceho lisu v Presstran Industries v meste St. Thomas v Ontáriu, pracoval vo výrobnom prostredí vo Vehtek Systems v meste Bowling Green v Ohiu a strávil určitý čas v procesnom inžinierstve v divízii Drive Automotive Industries of America v Piedmonte v Južnej Karolíne.

„Najväčším poučením z týchto skúseností pre mňa bolo pochopenie, že existujú skvelé nápady, ktoré pochádzajú z výrobného prostredia,“ uviedol. „Ide o miesta, ktoré sú najbližšie k prevádzke. Je dôležité, aby sa tieto názory vypočuli, aby každý mohol mať kolektívnu skúsenosť.“

Tobin následne strávil 13 rokov v spoločnosti Cosma v rámci rôznych funkcií rozvoja obchodu na úrovni divízie aj skupiny a vo februári 2020 prešiel na svoj súčasný post, kde sa stal členom hlavného tímu zostavujúceho spoločný podnik spoločností Magna a LG Electronics.

Otec troch detí uviedol, že jeho hlavným koníčkom je „trávenie času s mojimi deťmi cez víkendy. Máme veľmi radi člnkovanie a vodné športy.“

Headshot of Jim Tobin Jr.

STRUČNÉ FAKTY O LG MAGNA E-POWERTRAIN

  • Súčasťou tohto spoločného podniku je viac ako 1 000 zamestnancov umiestnených v sídlach spoločnosti LG v USA, Južnej Kórei a Číne.
  • Očakáva sa, že činnosť spoločného podniku, ktorý bude posielať súčiastky spoločnosti Magna, kde sa budú zostavovať do systému elektrického pohonu pre nové batériové elektrické vozidlo, sa spustí koncom roka 2022.
  • Nový spoločný podnik v súčasnosti zásobuje spoločnosti General Motors, Ford Motor Company, Stellantis a Jaguar Land Rover, a má za cieľ dodávať ešte ďalším výrobcom automobilov.
  • Očakáva sa, že CAGR alebo zložená ročná miera rastu bude v priebehu nasledujúcich rokov predstavovať viac ako 50 %.
  • Očakáva sa, že trh s vysokonapäťovými zariadeniami vrátane elektrických vozidiel, plug-in hybridných elektrických vozidiel a hybridných elektrických vozidiel bude nakoniec predstavovať jednu tretinu trhu s vozidlami.

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Súvisiace príbehy

Starostlivosť o figuríny z nárazových testov

Article

Mezzo™ Plus s technológiou Morphing Surfaces (pretváranie povrchov): Nové predstavy o predku vozidla

Article

Sedadlo budúcnosti: Od techniky FreeForm™ po sedadlo na mieru pre vás 

Article

Zostaňte v kontakte

Chcete získať ďalšie informácie o spoločnosti Magna? Môžete dostávať najnovšie správy o spoločnosti Magna prostredníctvom upozornení alebo e-mailov priamo do vašej doručenej pošty.