Placeholder image for template purposes.

Sledovanie Využívania Energie Krok za Krokom

Tímy zamestnancov zo spoločnosti Magna China, ktorých vyzvali aby našli nápady na úsporu energie, prehľadali v júni počas „energetickej prechádzky“ závod Exteriors Wuhu a rýchlo prišli so 16 návrhmi na vylepšenie.

Tri tímy zložené z 15 členov tímu Environmental Health and Safety zo štyroch divízií spoločnosti Magna vyzbrojené podrobným kontrolným zoznamom spísali svoje zistenia do akčného plánu udržateľnosti. Medzi tri hlavné oblasti na zlepšenie patrili: riešenie úniku oleja zo vstrekovacieho stroja, náprava odpadu z lepidla a obmedzenie používania vzduchového kompresora na čistenie dielov.

1920x960-menu-photos-02

Tento jednoduchý postup prechádzania závodom so zreteľom na šetrenie zdrojov z prevádzkového hľadiska je prax, ktorá sa odporúča aj ostatným divíziám.

„Dúfame, že energetická prechádzka sa stane osvedčeným postupom v celej spoločnosti Magna, keďže všetci pracujeme na udržateľnej budúcnosti,“ uviedol Shunwei Kang, manažér prevádzkového zlepšovania v spoločnosti Magna Exteriors China.

Dodal: „Všetko sa musí začať informovanosťou o udržateľných postupoch. Dokonca ja moja 5ročná dcéra Ru Yi doma pomáha triediť smeti na recykláciu alebo do odpadu. Ako my všetci aj ona sa učí, čo môže urobiť, aby pomohla životnému prostrediu.”

Účastníci energetickej prechádzky plánujú po návrate do svojich divízií absolvovať podobné prehliadky zamerané na študovanie zariadení od osvetlenia až po tesnenie dverí a podlahy.

Počiatočná prechádzka bola vrcholom prvého podujatia spoločnosti Magna China na zvyšovanie povedomia o udržateľnosti a súčasťou širšieho úsilia spoločnosti dosiahnuť do roku 2030 uhlíkovú neutralitu.

Popri energetických prechádzkach spustila spoločnosť Magna Exteriors China niekoľko ďalších iniciatív vrátane vybudovania prototypu systému energetického manažmentu v závode v Chang-čou s cieľom lepšie pochopiť, ako sa v divíziách spotrebúva energia. V rámci projektu sa prijal osvedčený postup z divízií spoločnosti Magna v Európe vrátane nasadenia počítačovej palubnej dosky na sledovanie spotreby energie. Plánom je zaviesť v blízkej budúcnosti systém aj do iných divízií.

Shunwei Kang and his daughter standing in front of recycling containers

Okrem toho sa pravidelne stretáva nový výbor spoločnosti Magna China pre uhlíkovú neutralitu, aby prediskutoval ďalšie nápady na úsporu energie, ktoré by sa dali uplatniť v každej divízii.

„Pri hľadaní spôsobov, ako ušetriť energiu, sme sa inšpirovali prevádzkovými zásadami MAFACT spoločnosti Magna,“ vysvetlil Kang. „Energetická prechádzka je výrazný spôsob, ako ukázať, že smerujeme k udržateľnej budúcnosti. Nešetríme len zdroje, ale chránime ľudí a staráme sa o budúce generácie.“

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Súvisiace príbehy

Zostaňte v kontakte

Chcete získať ďalšie informácie o spoločnosti Magna? Môžete dostávať najnovšie správy o spoločnosti Magna prostredníctvom upozornení alebo e-mailov priamo do vašej doručenej pošty.