Placeholder image for template purposes.

Základ Správneho Prístupu

Priemyselný mechanik John Tenhaaf navštevuje dva rôzne závody spoločnosti Magna v meste Holland, štát Michigan, a zodpovedá za údržbu 2 800 strojov od čističiek až po roboty, ktoré sa používajú na výrobu zrkadlových systémov.

Svojho tímového ducha, štýl spolupráce a disciplínu získal, keď vyrastal ako jedno z 13 detí v centre Byron v štáte Michigan, z vojnových lekcií od svojich rodičov a času stráveného v americkej armáde.

„Ide o duševné nasadenie,“ tvrdí Tenhaaf, ktorý v spoločnosti Magna pôsobí už 13 rokov. „Keď ide o opravu strojov, nikdy nerobím kompromisy. Chcem ich opraviť správne. Nájsť tie správne diely a nenechať to na niekoho iného. Zaistiť, aby stroj fungoval lepšie. Nemám ani problém prevziať zodpovednosť. Nových technikov vediem tak, že im ukážem, ako sa daná práca robí. Vždy sa snažím vysvetľovať na základe príkladov a objasniť, ako situáciu zlepšiť.“

Ako seržant Národnej gardy americkej armády a tímový koordinátor počas 18- mesačnej misie v Iraku Tenhaaf opravoval 61-tonové bojové tanky M1 Abrams počas streľby v blízkosti predných línií v mestách Tikrit a Falluja, za čo získal dve medaily za úspech a dve vyznamenania.

1920x960-menu-photos-02

John Tenhaaf, s bratom Williamom (nadporučíkom USN v dôchodku)

Jeho vojenská služba sa začala 10 rokmi aktívnej služby v leteckých silách USA, kde pracoval s radarmi a komunikačnými systémami a ako letecký technik pracoval na elektronických opatreniach.

Tenhaafove zručnosti pri opravovaní lietadiel sa neskôr ukázali byť cennou skúsenosťou počas jeho 13-ročného pôsobenia v Národnej garde americkej armády, pretože tanky M1 sú vybavené tryskovými turbínovými motormi. Počas svojho pôsobenia v armáde sa Tenhaaf zúčastnil operácie Noble Eagle, ktorej cieľom bolo zaistiť bezpečnosť krajiny v nadväznosti na útoky z 11. septembra 2001.

„Cítil som, že do armády skrátka musím vstúpiť,“ vysvetlil tento otec troch detí. „Naučil som sa tam disciplíne a tú som postúpil svojim deťom.“

Keď bol Tenhaaf ešte mladý muž, jeho zmysel pre povinnosť vycibrili rodičia príbehmi z vojnových čias.

Jeho otec Jan bol poručíkom holandskej kráľovskej armády a vedúcim predstaviteľom odboja. Niekedy u seba dokonca schovával britských a amerických letcov. Jeho práca v utajení je zaznamenaná v knihe Twilight Ramblings. Tenhaafova matka Fredricka strávila vojnu v japonskom koncentračnom tábore v Indonézii. Jeho rodičia sa spoznali, keď Jana poslali v rámci vojenskej misie oslobodiť Indonéziu. Jeho rodina sa po vojne presťahovala do USA.

V súčasnosti sa Tenhaaf považuje za „holandského Indonézana“. Táto menšina sa často v spoločnosti považuje za „marginalizovanú“.

John_Tenhaaf_MomDad-01

Keď ide o opravu strojov, nikdy nerobím kompromisy. Chcem ich opraviť správne. Nájsť tie správne diely a nenechať to na niekoho iného. Zaistiť, aby stroj fungoval lepšie.

John Tenhaaf

Obrázok matky a otca John Tenhaaf's

1920x960-menu-photos-02 copy 35

John Tenhaaf, vo voľnom čase s rodinou.

„Počas detstva som bol často obeťou rasizmu,“ vysvetľuje. „Po mame som zdedil tmavú pokožku a čierne vlasy. Neraz mi rasisticky nadávali. Chápem, odkiaľ veľa ľudí v súčasnosti pochádza. Pracujem na kultúrne rôznorodom pracovisku. Navzájom sa rešpektujeme. Rodina je dôležitá, či už je pokrvná, alebo nie.“

Vo voľnom čase Tenhaad podporuje organizáciu USO či organizácie venujúce sa informovanosti verejnosti o samovraždách v armáde, ako je napríklad projekt Til Valhalla a hnutie #22ADAY. Svoju záľubu pre „všetko, čo má motor alebo kolesá“ odovzdáva svojmu 12-ročnému synovi Claytonovi. Pre tohto žiaka základnej školy, ktorý zbožňuje skladanie robotov LEGO a hodiny techniky, bola návšteva ocka v práci veľkým potešením.

„Povedal som mu, že roboty sú budúcnosť,“ tvrdí Tenhaaf. „Treba sa o nich naučiť čo najviac.“

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Súvisiace príbehy

Zostaňte v kontakte

Chcete získať ďalšie informácie o spoločnosti Magna? Môžete dostávať najnovšie správy o spoločnosti Magna prostredníctvom upozornení alebo e-mailov priamo do vašej doručenej pošty.