Placeholder image for template purposes.

Mileniálům Se Ve Společnosti Magna Daří Skvěle

DAVID WADE
TĚŽKO SI PŘEDSTAVIT ZAJÍMAVĚJŠÍ MÍSTO

Poté, co David Wade v roce 2013 absolvoval Ivey Business School na Western University, zahájil kariéru ve světě privátního a obchodního bankovnictví a práce ho zavedla mimo jiné do Londýna. Jakožto rodák z Vancouveru však pošilhával po společnosti Magna.

„Magna je lákavá, protože je to jedna ze nejvýznamnějších firem v Kanadě,“ říká David.

Do společnosti přišel v roce 2019 jako manažer pro obchodní rozvoj při Magna International a kancelář má v Torontu.

1920x960-menu-photos-02

PROČ PRACUJETE ZROVNA VE SPOLEČNOSTI MAGNA?

Chtěl jsem se stát specialistou na určité odvětví a budovat si odborné dovednosti. Automobilový průmysl je středobodem technologické transformace. Těžko si představit zajímavější obor než ten, ve kterém elektrifikace a autonomní jízda vedou ke vzniku nových obchodních modelů.

CO VE VÁS PŘI PRÁCI VE SPOLEČNOSTI MAGNA VYVOLALO ZATÍM NEJVĚTŠÍ PÝCHU?

Pracuji na velkých fúzích a akvizicích a na investicích rizikového kapitálu. Měl jsem příležitost podílet se bok po boku zkušených kolegů na několika velice zajímavých transakcích. Ve společnosti Magna můžete něco dokázat navzdory nízkému věku a počtu odpracovaných let. Člověk tu má příležitost ozvat se a něčím přispět a panuje tu ochota naslouchat komukoli, kdo přijde s něčím přínosným.

CO SE VÁM NA VAŠÍ PRÁCI ZAMLOUVÁ NEJVÍCE?

Je úžasné a zajímavé zanechat svou stopu a přispět k těmto přelomovým strategickým rozhodnutím. Možnost pracovat velmi tvrdě na transakcích a utvářet budoucnost společnosti mne motivuje.

JAK BUDE VYPADAT VAŠE VOZIDLO V BUDOUCNOSTI?

Bude obsahovat postel.

KÁVA, NEBO ČAJ? KOČKA, NEBO PES? DO KTERÉHO TÝMU PATŘÍTE A PROČ?

Káva. Jsem energický, motivovaný a vždy chci dosáhnout dobrého výsledku. Rád bych však o sobě mohl říci, že jsem přemýšlivý jako šálek čaje. Kloním se ke kočkám. Kočky mají jistou nezávislost, ale umějí být dobrými společníky.

Marisa_Jayne-02

MARISA JAYNE
KREATIVNÍ MOŽNOSTI JSOU NEKONEČNÉ

Jakožto kapitánka univerzitního fotbalového týmu na Purdue University Northwest šla Marisa Jayne příkladem na hřišti i ve třídě. Schopnost pracovat v týmu se jí náramně hodila, když v roce 2018 začala pracovat ve společnosti Magna jako stážistka v oddělení konstrukce a výzkumu a vývoje.

Když v roce 2019 absolvovala studium oboru Mechanické inženýrství, vrátila se do společnosti jako technická analytička obchodních příležitostí a dnes pracuje jako výzkumná inženýrka v centrále Magna v michiganském Troy.

Ve volném čase trénuje 10leté dívky v komunitním fotbalovém klubu.

„Při tréninku jim říkám, že chci, aby dělaly chyby,“ říká. „Jinak se neučí a nevyvíjejí se jako hráčky.“

PROČ PRACUJETE ZROVNA VE SPOLEČNOSTI MAGNA?

Mám ráda matematiku a exaktní disciplíny a chci vědět, jak fungují celé systémy. Miluji také výzvy. Bydlím nedaleko od Detroitu, největšího světového automobilového centra. Když jsem začala přemýšlet o kariérních možnostech, narazila jsem na společnost Magna a všechno do sebe zapadalo.

CO SE VÁM NA VAŠÍ PRÁCI ZAMLOUVÁ NEJVÍCE?

Kolegové a koncepty, na kterých pracujeme. Inženýři jsou ti nejúžasnější, nejmilejší lidé, jaké si dokážete představit. Náš technický tým je úžasný a každý jsme jiný. Nic mne nesvazuje a mohu hovořit a jednat svobodně. Pracujeme na nové mobilitě, což je všezahrnující téma. Zkoumáme možnost využívat v autech sluneční energii a aplikace mikromobility. Kreativní možnosti jsou nekonečné.

PROZRAĎTE NEJLEPŠÍ RADU, KTERÉ SE VÁM VE SPOLEČNOSTI MAGNA DOSTALO OD VAŠEHO MENTORA?

Zabývám se výzkumem nové mobility a jiných projektů. Jako výzkumná inženýrka nemám hlavní hlas – ten patří datům. Můj mentor Ron Zak cítil, že před významnou prezentací jsem byla nervózní. Řekl mi: „Mariso, vždyť si ten výzkum dělala ty, tak víš, že to máš dobře. Věř si.“ A to se mi zarylo do paměti.

JAK BUDE VYPADAT VAŠE VOZIDLO V BUDOUCNOSTI?

Rozhodně bude plně poháněno solární energií. Bude velmi elegantní, nebude mít volant, bude jezdit samo a bude tam nekonečná zásoba občerstvení.

POPIŠTE SE HASHTAGEM.

#kreativní

ČAO LE CHUANG
HLEDÁNÍ ŠTĚSTÍ

Čao Le Chuang, laboratorní inženýrka v závodu v čínském Šun-te, začala ve společnosti Magna pracovat před třemi lety a postupně přebírá náročnější a náročnější úkoly. Dnes spoluřídí sedmičlenný tým, který se zabývá mj. certifikací produktů na vývoz.

Její příjmení v mandarínštině znamená „hledání štěstí“. Její cesta začala v malé čínské vesnici, kde její rodiče pěstovali rýži a nikdo neměl auto.

Chuang říká, že její hledání je u konce: štěstí už našla ve společnosti Magna.

Zhao_Le_Huang-01

PROČ PRACUJETE ZROVNA VE SPOLEČNOSTI MAGNA?

Pracovala jsem tenkrát u jiného automobilového dodavatele a všimla jsem si, že Magna nabírá, a tak jsem zaslala životopis. Vyhovuje mi skvělá týmová práce. V týmu je nás pět žen a dva muži. Většinou jsou ve věku mých rodičů, ale věkové rozdíly nejsou podstatné. Pokud se k někomu chováte srdečně, oplácí vám stejně.

PROZRAĎTE NEJLEPŠÍ RADU, KTERÉ SE VÁM VE SPOLEČNOSTI MAGNA DOSTALO OD VAŠEHO MENTORA?

Můj partner a spolumanažer Che-sin Li pracuje ve společnosti Magna už 29 let a je o jeden rok mladší než můj otec. Radím se s ním, když mám otázky nebo problémy. Má velké srdce. Jeho nejlepší rada zní: nechej za sebe mluvit svou práci.

CO VE VÁS PŘI PRÁCI VE SPOLEČNOSTI MAGNA VYVOLALO ZATÍM NEJVĚTŠÍ PÝCHU?

Výrobci automobilů naši laboratoř auditují, aby měli jistotu, že jsme kvalifikovaní na testování a že nemusejí nic zadávat třetím stranám. Opravdu pyšná jsem byla, když nás certifikovala společnost Geely. To je významný zákazník a byl to velký milník. Další takový moment byl, když nás čínská vláda uznala jako národní laboratoř. Je to velká čest.

PŘEDSTAVTE SI, ŽE DEN MÁ O HODINU VÍCE. JAK S NÍM NALOŽÍTE?

Malovala bych. To, co jsem se naučila při malování, se dá využít v mé práci. Je to stejné myšlení: Nepanikařit. Nespěchat. Krůček po krůčku.

Dominika_Bonnanova-01

DOMINIKA BONNANOVA
DOBRÁ BRATRSKÁ RADA

Dominika Bonnanová začala ve společnosti Magna pracovat jako operátorka lakovací linky v Liberci v roce 2018. Pouhý rok poté byla povýšena do funkce inspektorky kvality ve výrobě.

Předtím pracovala v knihkupectví v nedalekém Jablonci, který je také průmyslovým městem. Stejně jako jiné mladé Češky ji láká automobilový průmysl, motor české ekonomiky.

Kontroluje nárazníky, spoilery a prahové lišty, ale sní o budoucnosti, ve které se její kariéra – a auto – vznesou ke hvězdám.

PROČ PRACUJETE ZROVNA VE SPOLEČNOSTI MAGNA?

Můj bratr Juraj pracoval v libereckém závodě jako předák a společnost Magna mi doporučil. Automobilový průmysl byl pro mnou rodinu novinkou. Můj tatínek pracoval v restauracích v místních lyžařských letoviscích a maminka prodávala v obchodě.

CO SE VÁM NA VAŠÍ PRÁCI ZAMLOUVÁ NEJVÍCE?

Je to náročná práce. Pořád se obměňuje a nikdy to není nuda. Jsem dost plachá. V knihkupectví jsem se trochu naučila mluvit s lidmi a tady si komunikační schopnosti dále rozvíjím.

CO VE VÁS PŘI PRÁCI VE SPOLEČNOSTI MAGNA VYVOLALO ZATÍM NEJVĚTŠÍ PÝCHU?

To, že mě povýšili. Potěšilo mě, že mám větší odpovědnost.

PROZRAĎTE NEJLEPŠÍ RADU, KTERÉ SE VÁM VE SPOLEČNOSTI MAGNA DOSTALO OD VAŠEHO MENTORA?

Nemám jednoho mentora či jednu radu. Mám hodně kolegyň, které mi pomáhaly a stále pomáhají. Pracují ve výrobě a v oddělení kvality. Radí mi, jak pracovat rychle a efektivně. V této práci je pro zákazníky rychlost opravdu důležitá.

O JAKÉ PRÁCI SNÍTE?

Ráda bych pracovala v administrativních pozicích.

JAK BUDE VYPADAT VAŠE VOZIDLO V BUDOUCNOSTI?

Bude to létající auto.

BAISHENG WANG
PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOST, KTERÁ VYPADALA JAKO OSUD SÁM

Když se Paj-šeng Wang procházel kolem závodu Magna v čínském Čang-ťia-kangu, upoutala ho vývěska se zajímavou nabídkou práce.

Práce ve výrobě, která spojuje obě jeho vášně: automobily a elektroniku. Vyfotil si inzerát na telefon a okamžitě se o pozici ucházel. Dnes pracuje na výrobě desek s plošnými spoji pro vozy BMW.

„Byl to osud,“ vzpomíná Wang. „Jsem fakt šťastný.“

Baisheng_Wang-01

PROČ PRACUJETE ZROVNA VE SPOLEČNOSTI MAGNA?

Vyrostl jsem ve vesničce Wan-ťia-kou na jihozápadě Číny, kde mí prarodiče pěstovali kukuřici, pšenici a rýži. Mí rodiče pracovali ve městě, ale neměli jsme žádné vazby na automobilový průmysl a žádné dopravní prostředky. Když jsme někam chtěli jít, museli jsme pěšky. Na střední odborné škole jsem se specializoval na automobilový průmysl. Vždy jsem si na internetu rád vyhledával informace o autech. Rád jezdím na automobilové přehlídky. Mám USB se svými oblíbenými fotografiemi aut.

CO SE VÁM NA VAŠÍ PRÁCI ZAMLOUVÁ NEJVÍCE?

Hodně se toho učím a snažím se být nejlepší. Toto je mé druhé zaměstnání po střední škole. Začínal jsem ve výrobě elektronických dílů pro solární průmysl. Byla to také výroba, ale v automobilovém průmyslu se mi líbí více.

PROZRAĎTE NEJLEPŠÍ RADU, KTERÉ SE VÁM VE SPOLEČNOSTI MAGNA DOSTALO OD VAŠEHO MENTORA?

Mým mentorem ve společnosti Magna je Šeng-pching Fang. Je to zkušený operátor, který mi připomíná, že mám být soustředěný a pečlivý a že mám k práci přistupovat seriózně. Malá chyba může způsobit velké potíže. Mohla by poškodit vozidlo a reputaci společnosti.

JAK BUDE VYPADAT VAŠE VOZIDLO V BUDOUCNOSTI?

Chci to nejbezpečnější auto, takže bude mít externí airbagy. Bezpečnost je pro mne a mou rodinu zásadní.

KTERÝ FILM S AUTY MÁTE NEJRADĚJI?

Sedmý film ze série Rychle a zběsile.

GOLF, PINGPONG, FOTBAL ČI HOKEJ. KTERÝ Z TĚCHTO SPORTŮ SE NEJLÉPE HODÍ K VAŠÍ OSOBNOSTI?

Fotbal. Jde o týmovou práci a vstřelení branky. Rád pracuji v týmu a vyhrávám.

Weerapong_Prawanna-01

WEERAPONG PRAWANNA
MAGNA A POCIT ŠTĚSTÍ

Než začal Weerapong Prawanna v roce 2013 pracovat jako operátor v thajském závodě Cosma, pracoval na částečný úvazek jako ochranka v Bangkoku.

Dnes je inspektorem kvality na lince vyrábějící pro společnost Toyota. Ze svého výdělku podporuje rodiče a 20letou sestru v rodné vesnici Na-Nok-Chum. To znamená „rýžové pole se spoustu ptáků“.

Práce ve společnosti Magna dodala Prawannovi, jemuž všichni říkají Bank, pocit štěstí a odvahu snít.

PROČ PRACUJETE ZROVNA VE SPOLEČNOSTI MAGNA?

Jsem v naší rodině první, kdo pracuje v továrně, a jsem vděčný, že mohu přispívat rodičům. Jsou na mne pyšní a oceňují peníze, které jim posílám. Když jsem vyrůstal, neměli jsme auto a rodiče jezdili na skútru. Chci jim koupit auto.

CO SE VÁM NA VAŠÍ PRÁCI ZAMLOUVÁ NEJVÍCE?

Mám tu kamarády. Jedním z nich je šéf oddělení kvality. Můžu s ním mluvit o práci i osobních problémech. Mít dobré kamarády a šéfy je důležité.

CO VE VÁS PŘI PRÁCI VE SPOLEČNOSTI MAGNA VYVOLALO ZATÍM NEJVĚTŠÍ PÝCHU?

Nedokážu určit jeden moment, protože jsem pyšný pořád. Jsem rád, že nesu odpovědnost za kontrolu kvality. Magna mi navíc přinesla štěstí. Náš závod každý rok pořádá pro zaměstnance novoroční večírek s loterií. Už dvakrát jsem vyhrál hlavní cenu. V obou případech to byl zlatý řetízek a putoval k mamince.

O JAKÉ PRÁCI SNÍTE?

Líbí se mi řídit kvalitu, takže bych jednoho dne chtěl být manažer kvality. Mám také rád kávu, a tak bych rád měl kavárnu.

JAK BUDE VYPADAT VAŠE VOZIDLO V BUDOUCNOSTI?

Bude naprosto autonomní a bude v něm kávovar.

PŘEDSTAVTE SI, ŽE DEN MÁ O HODINU VÍCE. JAK S NÍM NALOŽÍTE?

Budu běhat v parku.

KTERÁ TŘI SLOVA VÁS NEJLÉPE POPISUJÍ?

Nejsou tři, ale čtyři: pohodový, seriózní v práci.

MITCHELL BAUMAN
NAŠEL JSEM VÝZVU

Jeho kariéra ve společnosti Magna začala v roce 2010, když při brigádě vyráběl zadní stahovací okénka pro pickupy Dodge Ram v závodě Engineered Glass v michiganském Hollandu. Dnes je tam Mitchell Bauman projektovým vedoucím a pracuje na výrobních systémech pro továrnu budoucnosti.

Klíčem k jeho úspěchu je celoživotní učení. Když studoval podnikovou ekonomiku na Davenport University, pracoval na noční směny, ale přesto dostudoval s vyznamenáním.

„Společnost Magna uspokojuje mou touhu učit se a jít dál,“ říká.

Mitchell_Bauman-01

CO SE VÁM NA VAŠÍ PRÁCI ZAMLOUVÁ NEJVÍCE?

Magna mne staví před výzvy a nikdy se tu nenudím. Vždy mě něco inspiruje k inovacím a lepší práci. Rovněž mám to štěstí, že mohu pracovat s manažery, kteří mi ukazují, jak mohu ve společnosti růst. Začal jsem jako operátor a nyní buduji a řídím své projekty, které se týkají transformace dat.

JAKÝ JE VÁŠ NEJCENNĚJŠÍ POZNATEK ZE SPOLEČNOSTI MAGNA?

Lidé v provoze jsou nejdůležitější. To oni s podporou ostatních dělají skutečnou práci. Pochopil jsem také význam komunikace a přátelství. Když jsem se zapracovával na třetí směně, tým skvěle komunikoval, díky čemuž dosahoval vysokou produktivitu. Všichni se znali a bavili se se sebou. Bylo to znát.

KTERÝ SVŮJ KROK PŘI PŘÍPRAVĚ NA TUTO NOVOU FÁZI V KARIÉŘE POVAŽUJETE ZA NEJLEPŠÍ?

To, že ve společnosti Magna používám vše, co jsem se v životě naučil. Chápat obchodní činnost jako celek je pro mne velká škola. Ve společnosti Magna panuje duch podnikání a já dnes mohu pracovat v kterékoli oblasti, protože chápu základy fungování byznysu.

JAK BUDE VYPADAT VAŠE VOZIDLO V BUDOUCNOSTI?

Další krok je autonomní řízení. Klíčová je praktičnost. Lidé oceňují výrobky a služby, které jim zajišťují pohodlí.

JAK RELAXUJETE?

K mým koníčkům patří běh a vzpírání. Rád také zkouším nové restaurace. Miluji hudbu a literaturu. Čtu články o průmyslu 4.0 a sleduji národní fotbalovou ligu.

Ramandeep_Kaur-01

RAMANDEEP KAUR
KAŽDÝ DEN NĚCO NOVÉHO

Inspirativní učitel nasměroval Ramandeep Kaur k tomu, aby se ucházela o práci ve společnosti Magna. Toto rozhodnutí ji kariérně posunulo a naplňuje ji.

Ve společnosti Magna pracuje od roku 2017. Začala jako kontrolorka kvality v divizi MSM v kanadském Ontariu a zapojila se do týmu pracujícího na nových výrobcích pro společnosti General Motors a Ford. Letos v únoru byla povýšena na vedoucí kvality v závodě.

Co je na její práci nejlepší? „Každý den se učím. To nejdůležitější, co jsem se naučila, je, jak pracovat s lidmi.“

JAK BUDE VYPADAT VAŠE VOZIDLO V BUDOUCNOSTI?

Bude jako z jednoho filmu z Bollywoodu. Jelo samo a umělo všechno včetně podélného parkování.

PROČ PRACUJETE ZROVNA VE SPOLEČNOSTI MAGNA?

Studovala jsem řízení kvality ve strojírenství v postgraduálním programu na Lambton College v Ontariu a jeden z mých učitelů kdysi pracoval ve společnosti Magna. Jmenuje se Dhaval Vyas. Povídal nám o skvělých zkušenostech a znalostech, které tam nabyl. Bylo to inspirativní a já jsem to chtěla zažít také. Hned když jsem vešla do budovy MSM na pohovor, jsem věděla, že tam chci pracovat.

KTERÝ SVŮJ KROK PŘI PŘÍPRAVĚ NA TUTO NOVOU FÁZI V KARIÉŘE POVAŽUJETE ZA NEJLEPŠÍ?

V indické vesnici, kde jsem vyrostla, jsme neměli auto. Tatínek do školy nechodil, ale všichni jsme věděli, že v indické kultuře vede vzdělání k příležitostem. Věděla jsem, že když si rozšířím vzdělání v Kanadě, budu se moci zaměřit na praktičtější aspekty toho, co potřebuji k úspěchu. Spousta věcí, které jsem se naučila, se mi teď v práci hodí.

PROZRAĎTE NEJLEPŠÍ RADU, KTERÉ SE VÁM VE SPOLEČNOSTI MAGNA DOSTALO OD VAŠEHO MENTORA?

Ať je situace sebevíce stresující, věřte si. Musíte věřit sami v sebe. Tato lekce se mi určitě bude hodit v celé kariéře i v životě.

PŘEDSTAVTE SI, ŽE DEN MÁ O HODINU VÍCE. JAK S NÍM NALOŽÍTE?

Ten čas bych věnovala badmintonu. Když jsem vyrůstala, byla jsem v něm nejlepší z celé školy. Nejlépe mi šel bekhend.

ANNA CAO
DOBRÉ PODMÍNKY PRO RŮST

Anna Cao se v útlém věku rozhodla pro studium strojírenství v USA a rozběhla tak úspěšnou kariéru. Vyrostla v Číně, vystudovala mechanické inženýrství na Purdue University a krátce poté začala v roce 2017 pracovat ve společnosti Magna.

Jako nákupní specialistka pracuje v centrální kanceláři Cosma v Šanghaji a obsluhuje 10 divizí Magna.

Říká, že strojírenství znamená „učit se, jak řešit problémy“, a může dokonce „pomáhat se životními rozhodnutími“.

Anna Cao sitting at her desk at her office

PROČ PRACUJETE ZROVNA VE SPOLEČNOSTI MAGNA?

Magna patří do žebříčku Fortune Global 500, a tak jsem věděla, že to bude dobré místo pro práci a růst. Když jsem byla na střední škole, můj tatínek pracoval ve společnosti Magna jako mechanik a měl velkou radost, když jsem mu oznámila, že tam nastoupím.

CO SE VÁM NA VAŠÍ PRÁCI ZAMLOUVÁ NEJVÍCE?

Jako nákupní specialistka spolupracuji s mnoha lidmi a často se s dodavateli bavím o problémech, objednávkách a cenotvorbě. Musím komunikovat i s řadou oddělení Magna, jako jsou lidské zdroje, IT a konstrukce. Opravdu si tak rozvíjím komunikační dovednosti a schopnost vyjádřit své myšlenky, což se od inženýrů jako já ne vždy očekává.

PROZRAĎTE NEJLEPŠÍ RADU, KTERÉ SE VÁM VE SPOLEČNOSTI MAGNA DOSTALO OD VAŠEHO MENTORA?

Mou mentorkou je Maggie Čchien, vedoucí nákupu v mém oddělení, a mám pocit, že vždy řešíme 20 nebo 30 problémů najednou. Opravdu mi pomohla stanovit si priority a zvyšovat efektivitu. Postupně se pro mne stala svého druhu sestrou.

O JAKÉ PRÁCI SNÍTE?

Mám pocit, že práci svých snů jsem ve společnosti Magna již našla.

KTERÁ TŘI SLOVA VÁS NEJLÉPE POPISUJÍ?

Laskavá, kurážná a rozhodná.

Aaron_Orejon-08

AARON OREJON
JAK NAJÍT LÁSKU A PŘÍLEŽITOST

Když Aaron Orejon před devíti lety začal pracovat jako operátor v divizi Mechatronics Saltillo, neuměl si představit, jaký dopad bude Magna mít na jeho osobní i pracovní život.

Na oslavě mexického Dne nezávislosti, který v roce 2012 uspořádala divize, potkal operátorku Glorii Elizabeth a později se vzali. Seznámili se, když si porovnávali poznámky k výrobním zprávám. Mezi 500 hosty na svatbě, která se konala v roce 2015, byla většina kolegů z výrobní linky.

S podporou svých nadřízených ze společnosti Magna letos v září dokončil bakalářské studium v oboru průmyslového a systémového inženýrství na Universidad Del Valle de Santiago.

PROČ PRACUJETE ZROVNA VE SPOLEČNOSTI MAGNA?

Můj otec Magdaleno pracoval v této divizi jako operátor a vyprávěl mi o té práci. Ve společnosti Magna strávil 19 let a nyní je v penzi. Když jsem začal, šlo mi o to, abychom si vydělal na studium. Dva roky poté jsem byl jmenován výrobním ředitelem. Nadchly mě možnosti osobního rozvoje a rozvoje vůdčích dovedností, které Magna zaměstnancům nabízí. Požádal jsem o podporu, abych mohl pokračovat ve studiu, a společnost mi dala možnost pracovat v jednosměnném provozu, takže jsem mohl studovat – a úspěšně.

PROZRAĎTE NEJLEPŠÍ RADU, KTERÉ SE VÁM VE SPOLEČNOSTI MAGNA DOSTALO OD VAŠEHO MENTORA?

Mou mentorkou byla Flor Garcia, vedoucí výroby, která už je v penzi. Podporovala a podněcovala mě, abych si jako operátor rozvíjela dovednosti. Vždy říkala: „Starej se o lidi. Firma na nich závisí.“

CO VE VÁS PŘI PRÁCI VE SPOLEČNOSTI MAGNA VYVOLALO ZATÍM NEJVĚTŠÍ PÝCHU?

Podpora profesního růstu u operátorů v mém týmu. Nabádám je, aby využívali příležitosti, které Magna nabízí. Mnozí byli přeřazeni na lepší práci u materiálů, v údržbě a výrobě. Podpora, které se mi dostává od společnosti, mne motivuje k tomu, abych pomáhal ostatní.

JAK BUDE VYPADAT VAŠE VOZIDLO V BUDOUCNOSTI?

Bude to autonomní vozidlo s masážními sedadly. Když skončíte v práci, potřebujete si odpočinout.

PŘEDSTAVTE SI, ŽE DEN MÁ O HODINU VÍCE. JAK S NÍM NALOŽÍTE?

Trávil bych více času se ženou a syny, osmiletým Dylanem a dvouletým Ianem. Asi bychom hráli fotbal.

JAK BY VÁS POPSALI PŘÁTELÉ?

Ze začátku jsem trochu stydlivý, ale když mě poznáte, vidíte, že je se mnou legrace. Vždy se snažím lidem vykouzlit úsměv na rtech.

GOLF, PINGPONG, FOTBAL ČI HOKEJ. KTERÝ Z TĚCHTO SPORTŮ SE NEJLÉPE HODÍ K VAŠÍ OSOBNOSTI?

Fotbal. Ten hraji od svých čtyř let. Fotbal mě naučil, že vůdcovství je klíč k vítězství.

JOHN JOHNSON
HRDOST KAŽDÝ DEN

Než začal John Johnson letos pracovat jako technik kvality v závodě Magna Seating Columbus v Ohiu, stavěl antény pro přistávací systémy na konci ranvejí, které pomáhají letadlům bezpečně zakončit cestu. Budoval letecké pomůcky v náročném terénu na celém světě od Tibetu přes Alpy až po Jižní Ameriku.

Když pandemie covidu-19 zbrzdila leteckou dopravu, byl propuštěn, ale našel nové působiště ve společnosti Magna.

John_Johnson-01

PROČ PRACUJETE ZROVNA VE SPOLEČNOSTI MAGNA?

Magna je skvělá organizace. Má práce mne může zavést, kamkoli chci. Mohu postupovat v rámci společnosti Magna a budovat lepší a lepší kariéru. Společnost nabízí vzdělávací příležitosti a já jsem se pustil do studia strojírenství na Ohio University. Chci získat magisterský diplom.

CO VE VÁS PŘI PRÁCI VE SPOLEČNOSTI MAGNA VYVOLALO ZATÍM NEJVĚTŠÍ PÝCHU?

Pracuji v týmu osmi lidí. Testujeme a ověřujeme kvalitu sváření u koster sedadel pro zákazníky jako General Motors a Stellantis. Kvalitu kontrolujeme každou hodinu. Když najdeme problém, nástrojář nebo svářeč jej přímo opraví.

Tým kontroluje zhruba 4 000 svařených dílů denně. Je nepravděpodobné, že by nám nějaký problém unikl, protože máme spoustu dvojitých a trojitých kontrol. Při práci myslím na svou šestiletou dceru Kali. Neposadil bych ji do sedačky, které nevěřím.

Jelikož jsme si všichni rovni, děláme věci jako tým. Navzájem se podporujeme. Každý den je den hrdosti. Každý den v týmu něčeho dosáhnete.

JAK BUDE VYPADAT VAŠE VOZIDLO V BUDOUCNOSTI?

Zajímavé by bylo magnetické auto, které je poháněno elektromagneticky. Snížilo by znečištění, otevřelo by prostor pro obnovitelné zdroje a omezilo by dopravní nehody.

KDE JSTE NEJŠŤASTNĚJŠÍ?

Doma se svou snoubenkou Haley, dcerou Kali a 40 akvárii. Ano, opravdu máme 40 akvárií. A taky dva hady, dva ježky, dva psy a želvy.

KÁVA, NEBO ČAJ? KOČKA, NEBO PES? DO KTERÉHO TÝMU PATŘÍTE A PROČ?

Čaj. Snažím se být klidný a energie už mám dost. Jsem přátelský jako pes, ale pravděpodobně se více podobám kojotovi. Jsem všude a nedokážu dělat jen jednu věc.

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Související příběhy

Boj s rakovinou: Společné úsilí  

Article

Epický roadtrip, inspirovaný spoluprací se společností Magna

Article

Péče o figuríny pro crash testy

Article

Zůstaňte ve spojení

Chcete vědět víc o společnosti Magna? Zůstaňte s námi ve spojení a nechte se informovat o novinkách prostřednictvím upozornění nebo e-mailů.