Placeholder image for template purposes.

Moudrost velehor praktikovaná na pracovišti

Letošní putování po Himalájích mi připomnělo, jak je při všech činnostech ve společnosti Magna důležité dbát na životní prostředí a udržitelnost.

Když jsme s manželkou Shital putovali po stezkách, byli jsme ohromeni nádherou a majestátností těchto velehor. Nocovali jsme v malé chatě nedaleko Gangy, na místě tak odlehlém, že jsme vůbec neměli telefonní signál. Měli jsme čas hloubat o těchto posvátných místech a o tom, jaké máme štěstí, že můžeme pobýt v této části světa.

1920x960-menu-photos-02

Když jsem se vrátil do práce v Puné, musel jsem se o svůj zážitek podělit s ostatními z týmu Magna.

Máme společný zájem vyřešit problémy, kterým čelí naše planeta. Svými schopnostmi se proto snažíme neustále zlepšovat téměř každý aspekt mobility, od pohonu, přes exteriéry až po mechatroniku. Při navrhování systémů a řešení pro ekologické výrobky a auta budoucnosti se snažíme myslet na blaho našich zákazníků a spotřebitelů. 

Musíme se však chovat zodpovědně i vůči sobě. Nechodím do hor pouze načerpat inspiraci v přírodě, ale chci se udržovat zdravý a v kondici. Snažím se svým 600 zaměstnancům společnosti Magna jít příkladem a nabádám je, aby stejně jako já každé ráno pravidelně cvičili jógu. Ranním cvičením si zlepšuji bystrost, fyzickou výdrž a díky němu jsem během pandemie COVIDU-19 neklesal na mysli.

Ale při snaze skloubit práci a soukromý život nezůstáváme jen u teorie. Slavíme mezinárodní den jógy a na lekcích vysvětlujeme, jak je důležité zařadit jógu do svého každodenního režimu. Pro naše konstruktéry jsme zavedli možnost práce z domova. Moje životní filozofie je, že pokud si chcete tým udržet a dostat z něj to nejlepší, musíte mu zajistit rovnováhu mezi soukromým a pracovním životem.

Důležité je také podporovat komunitu. Proto naše práce nekončí vývojem chytrých inovací pro vozidla a snižováním uhlíkové stopy.

Nedávno jsme v Puné spustili iniciativu, během níž nevidomí studenti dostali zařízení, která jim pomohou být více nezávislí. Naši zaměstnanci jsou dobrovolníky v místních školách. Ve vesnici Thakarwadi jsme například vybudovali dlouhodobě udržitelnou infrastrukturu a hovořili jsme se studenty o důležitosti vzdělání. Říkali jsme jim: „Chceme, abyste vystudovali, stali se konstruktéry a pracovali u nás.“

Náš indický tým se rozrůstá, což skýtá spoustu příležitostí pro ty nejnadanější – pro lidi, kteří touží poznat moudrost velehor ve své kariéře i v naší domovině.

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Související příběhy

Boj s rakovinou: Společné úsilí  

Article

Epický roadtrip, inspirovaný spoluprací se společností Magna

Article

Péče o figuríny pro crash testy

Article

Zůstaňte ve spojení

Chcete vědět víc o společnosti Magna? Zůstaňte s námi ve spojení a nechte se informovat o novinkách prostřednictvím upozornění nebo e-mailů.