Placeholder image for template purposes.

Millenialsi Kwitną W Magna

DAVID WADE
NIE MA CIEKAWSZEGO MIEJSCA NIŻ TO

Po ukończeniu Ivey Business School na Western University w 2013 roku David Wade rozpoczął karierę w świecie private equity i bankowości inwestycyjnej, pracując również przez pewien czas w Londynie. Jednak jako Kanadyjczyk wychowany w Vancouver cały czas myślał o Magna.

„Magna ma swój nieodparty urok, jest jedną z najbardziej znanych firm w Kanadzie” – mówi Wade.

W 2019 roku dołączył do zespołu Magna International jako kierownik ds. rozwoju firmy i pracuje obecnie w Toronto.

1920x960-menu-photos-02

DLACZEGO CHCIAŁEŚ DOŁĄCZYĆ DO ZESPOŁU MAGNA?

Chciałem stać się specjalistą w konkretnym sektorze i zdobyć doświadczenie branżowe. Przemysł motoryzacyjny znajduje się w samym centrum transformacji technologicznej. Nie ma ciekawszego miejsca niż branża motoryzacyjna, w której dzięki koncepcjom elektryfikacji i autonomii powstają nowe modele biznesowe.

JAKIE TWOJE DOTYCHCZASOWE OSIĄGNIĘCIE W MAGNA NAPEŁNIA CIĘ SZCZEGÓLNĄ DUMĄ?

Pracuję nad projektami fuzji i przejęć na dużą skalę oraz znaczącymi inwestycjami venture capital. Miałem okazję uczestniczyć w kilku nadzwyczaj interesujących transakcjach, pracując u boku bardzo doświadczonych członków zespołu. W Magna wiek i staż nie są jedynymi czynnikami decydującymi o tym, czy masz wpływ na bieg wydarzeń. Można wykazać się inicjatywą i wnieść własny wkład. Jest też gotowość do wysłuchania każdego, kto może stworzyć wartość dodaną.

CO NAJBARDZIEJ LUBISZ W SWOJEJ PRACY?

To niesamowite uczucie, kiedy można dołożyć swoją cegiełkę i uczestniczyć w podejmowaniu strategicznych decyzji, które niosą ze sobą głębokie przemiany. Dla mnie motorem jest wysiłek i praca, jaką wkładam w obsługę transakcji i kształtowanie struktur firmy.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ TWÓJ PRZYSZŁY SAMOCHÓD?

Będzie miał w środku łóżko.

KAWA CZY HERBATA? PIES CZY KOT? CO WOLISZ I DLACZEGO?

Kawa. Jestem osobą energiczną, zmotywowaną i ukierunkowaną na osiągnięcie celu. Myślę jednak, że jest też we mnie przestrzeń do refleksji, którą można znaleźć przy filiżance herbaty. Wolę koty. Są w dużym stopniu niezależne, a jednocześnie potrafią być dobrymi towarzyszami.

Marisa_Jayne-02

MARISA JAYNE
MOŻLIWOŚCI TWORZENIA SĄ NIEOGRANICZONE

Jako kapitan żeńskiej drużyny piłkarskiej Purdue University Northwest, Marisa Jayne wiodła prym na boisku i na zajęciach. Jej doświadczenie w pracy zespołowej okazało się nieocenione, kiedy rozpoczęła pracę w Magna w 2018 roku jako stażystka w korporacyjnym dziale ds. technicznych i rozwoju działalności badawczo-rozwojowej.

Po uzyskaniu dyplomu inżyniera mechanika w 2019 roku Jayne ponownie podjęła pracę w firmie, jako techniczny analityk biznesowy, a obecnie pracuje na stanowisku inżyniera ds. badań w centrali Magna w Troy (Michigan).

W wolnym czasie trenuje drużynę piłkarską złożoną z 10-letnich dziewczynek.

„Podczas treningu mówię im: »Chcę, żebyście popełniały błędy«” – opowiada Jayne. „Jeśli nie będziecie popełniać błędów, nie będziecie się uczyć i rozwijać jako zawodniczki”.

DLACZEGO CHCIAŁAŚ DOŁĄCZYĆ DO ZESPOŁU MAGNA?

Uwielbiam matematykę oraz przedmioty ścisłe, i chcę zawsze rozumieć, jak rzeczy działają w całym systemie. Lubię też wyzwania. Mieszkam na obrzeżach Detroit, które jest największym na świecie centrum motoryzacyjnym. Kiedy zaczęłam rozglądać się za możliwościami rozwoju kariery, natknęłam się na Magna i... wszystko poszło jak z płatka.

CO NAJBARDZIEJ LUBISZ W SWOJEJ PRACY?

Ludzi i koncepcje, nad którymi pracujemy. Inżynierowie to najsympatyczniejsi ludzie, jakich można spotkać. Nasz zespół techniczny jest wspaniały, a wszyscy pochodzą z różnych środowisk. W moim zespole czuję się naprawdę komfortowo, co oznacza, że mogę swobodnie mówić i działać. Pracujemy nad nową mobilnością, która obejmuje wszystko. Zastanawiamy się nad wykorzystaniem energii słonecznej w pojazdach i w obszarze mikromobilności. Możliwości tworzenia są nieograniczone.

JAKIEJ NAJCENNIEJSZEJ RADY UDZIELIŁ CI TWÓJ MENTOR W MAGNA?

Zajmuję się badaniami backend na potrzeby rozwoju nowej mobilności i innych projektów. Jestem inżynierem ds. badań i to nie mój głos liczy się najbardziej – kluczową rolę odgrywają dane. Mój mentor Ron Zak widział, że jestem zdenerwowana przed ważną prezentacją. „Marisa, zrobiłaś badania, wiesz, że zrobiłaś je dobrze. Nie bój się i mów z przekonaniem” – powiedział. To naprawdę do mnie trafiło.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ TWÓJ PRZYSZŁY SAMOCHÓD?

Na pewno będzie w pełni zasilany energią słoneczną. Będzie bardzo zgrabny, bez kręcących się kół, autonomiczny, z niekończącym się zapasem przekąsek.

OPISZ SIEBIE W HASHTAGU.

#creative #kreatywna

ZHAO LE HUANG
SZUKAJĄC SZCZĘŚCIA

Zhao Le Huang, pełniąca funkcję inżyniera laboratoryjnego w zakładzie Magna w Shunde (Chiny), dołączyła do firmy trzy lata temu i szybko uzyskała szerokie kompetencje. Dziś współprowadzi siedmioosobowy zespół, którego zadaniem jest m.in. certyfikowanie produktów przeznaczonych na eksport.

Jej imię oznacza w języku mandaryńskim „szukanie szczęścia”. Ta podróż rozpoczęła się w małej wiosce w Chinach, w której jej rodzice zajmowali się uprawą ryżu i nikt nie miał samochodu.

Huang stwierdziła, że jej poszukiwania dobiegły końca. Znalazła szczęście w Magna.

Zhao_Le_Huang-01

DLACZEGO CHCIAŁAŚ DOŁĄCZYĆ DO ZESPOŁU MAGNA?

W tym czasie pracowałam dla innego dostawcy i zobaczyłam, że Magna prowadzi rekrutację, więc wysłałam swoje CV. To, co mnie tutaj zachwyca, to duch pracy zespołowej. W moim zespole jest pięć kobiet i dwóch mężczyzn, a większość z nich jest w tym samym wieku co moi rodzice, ale różnica wieku nie ma znaczenia. Jeśli okazujesz wszystkim „serce”, otrzymasz w zamian to samo.

JAKIEJ NAJCENNIEJSZEJ RADY UDZIELIŁ CI TWÓJ MENTOR W MAGNA?

Partnerem dla mnie i współprowadzącym zespół jest Hexin Li, który pracuje w Magna od 29 lat i jest o rok młodszy od mojego ojca. Konsultuję się z nim, kiedy mam pytania lub napotykam wyzwania. Ma ogromne serce. Jego najlepsza rada to „pozwól, żeby Twoja praca mówiła sama za siebie”.

JAKIE TWOJE DOTYCHCZASOWE OSIĄGNIĘCIE W MAGNA NAPEŁNIA CIĘ SZCZEGÓLNĄ DUMĄ?

Nasze laboratorium jest audytowane przez producentów samochodów, którzy chcą się upewnić, że mamy odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia testów i nie muszą zlecać niczego osobom trzecim. Jednym z osiągnięć, które napawają mnie największą dumą, było uzyskanie certyfikatu od Geely. Geely jest naszym głównym klientem i to był wielki kamień milowy. Byłam również dumna, gdy chiński rząd chiński przyznał nam status laboratorium krajowego. To wielki zaszczyt.

GDYBYŚ MIAŁA DODATKOWĄ GODZINĘ DZIENNIE, TO CO BYŚ ROBIŁA?

Malowałabym. Doświadczenie, które zdobyłam podczas lekcji malarstwa, przydaje się w mojej pracy. Sposób myślenia jest taki sam. Nie panikuj. Nie spiesz się. Idź krok po kroku.

Dominika_Bonnanova-01

DOMINIKA BONNANOVA
DOBRA RADA OD BRATA

Dominika Bonnanova rozpoczęła pracę w Magna w 2018 roku jako operatorka na linii lakierniczej w zakładzie Magna w Libercu (Republika Czeska). Już rok później awansowała na stanowisko inspektora jakości produkcji.

Przed podjęciem pracy w Magna, Dominika Bonnanova pracowała w księgarni w pobliskim mieście przemysłowym Jabloncu. Podobnie jak inne młode kobiety w jej kraju, interesuje się przemysłem motoryzacyjnym, który napędza czeską gospodarkę.

W ramach swojej pracy przeprowadza kontrole zderzaków, spoilerów i progów, ma jednak wizję przyszłości, w której jej kariera – i jej samochód – wznoszą się wysoko.

DLACZEGO CHCIAŁAŚ DOŁĄCZYĆ DO ZESPOŁU MAGNA?

Mój brat Juraj był kierownikiem zespołu w fabryce w Libercu i polecił mi Magna jako dobre miejsce pracy. Przemysł samochodowy był dla mojej rodziny nowością. Mój ojciec pracował w gastronomii w lokalnych ośrodkach narciarskich, a mama była sprzedawczynią w sklepie detalicznym.

CO NAJBARDZIEJ LUBISZ W SWOJEJ PRACY?

Moja praca jest pełna wyzwań. Ciągle coś się zmienia i nie ma miejsca na nudę. Jestem też bardzo nieśmiałą osobą. Nauczyłam się lepiej komunikować z ludźmi w księgarni, a na moim nowym stanowisku idzie mi to jeszcze lepiej.

JAKIE TWOJE DOTYCHCZASOWE OSIĄGNIĘCIE W MAGNA NAPEŁNIA CIĘ SZCZEGÓLNĄ DUMĄ?

Mój awans. Bardzo cieszyłam się, kiedy powierzono mi więcej obowiązków.

JAKIEJ NAJCENNIEJSZEJ RADY UDZIELIŁ CI TWÓJ MENTOR W MAGNA?

Nie mam tylko jednego mentora czy jednej konkretnej rady. Mam wiele koleżanek, które mi pomogły i nadal mnie wspierają. Pracują na hali produkcyjnej i w dziale jakości. Doradzają mi, jak mogę być szybsza i bardziej efektywna w mojej pracy. W tej pracy szybkość jest bardzo ważna dla klienta.

JAKA JEST TWOJA WYMARZONA PRACA?

Chciałabym pracować w dziale administracji w zakładzie.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ TWÓJ PRZYSZŁY SAMOCHÓD?

To będzie latający samochód.

BAISHENG WANG
OFERTA PRACY TO BYŁO PRZEZNACZENIE

Przechodząc obok fabryki Magna w Zhangjiagang (Chiny), Baisheng Wang dostrzegł na tablicy ogłoszeń ofertę pracy, która od razu wzbudziła jego zainteresowanie.

Praca na produkcji łączyła jego dwie pasje: motoryzację i elektronikę. Pstryknął zdjęcie ogłoszenia komórką i natychmiast złożył podanie. Dziś jest operatorem produkcji w Magna, wytwarzającym płytki obwodów drukowanych dla pojazdów BMW.

„To było przeznaczenie” – wspomina Wang. „Cieszę się, że tak się stało”.

Baisheng_Wang-01

DLACZEGO CHCIAŁEŚ DOŁĄCZYĆ DO ZESPOŁU MAGNA?

Dorastałem w małej wiosce Wanjiagou w południowo-zachodnich Chinach, gdzie moi dziadkowie byli rolnikami uprawiającymi kukurydzę, pszenicę i ryż. Moi rodzice pracowali w mieście, nie mieliśmy jednak żadnych powiązań z przemysłem motoryzacyjnym ani nawet samochodu. Kiedy chcieliśmy gdzieś pójść, szliśmy pieszo. W szkole zawodowej wybrałem branżę samochodową jako specjalizację. Zawsze uwielbiałem surfować po Internecie w poszukiwaniu informacji o autach. Lubię zwiedzać wystawy motoryzacyjne. Mam pendrive’a ze wszystkimi moimi ulubionymi zdjęciami samochodów.

CO NAJBARDZIEJ LUBISZ W SWOJEJ PRACY?

Bardzo dużo się uczę i wkładam naprawdę wiele wysiłku w to, aby być jak najlepszym. To moja druga praca po ukończeniu szkoły średniej. Wcześniej pracowałem przy produkcji części elektronicznych w przemyśle solarnym. Wtedy też pracowałem na stanowisku produkcyjnym, odkryłem jednak, że dużo bardziej podoba mi się branża motoryzacyjna.

JAKIEJ NAJCENNIEJSZEJ RADY UDZIELIŁ CI TWÓJ MENTOR W MAGNA?

Mój mentor w Magna to Shengping Fang. To doświadczony operator produkcji, który przypomina mi, że należy być uważnym, ostrożnym i traktować tę pracę poważnie. Mały błąd może spowodować duże kłopoty. Może zaszkodzić pojazdowi i reputacji firmy.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ TWÓJ PRZYSZŁY SAMOCHÓD?

Chcę mieć jak najbezpieczniejszy pojazd, więc będzie on wyposażony w zewnętrzne poduszki powietrzne. Bezpieczeństwo jest kluczowe dla mnie i mojej rodziny.

JAKI JEST TWÓJ ULUBIONY FILM Z AUTAMI?

Furious 7: Back to the Starting Line, z serii filmów „Szybcy i wściekli” .

GOLF, PING PONG, PIŁKA NOŻNA CZY HOKEJ NA LODZIE? KTÓRY Z TYCH SPORTÓW NAJLEPIEJ PASUJE DO TWOJEJ OSOBOWOŚCI?

Piłka nożna. Chodzi o pracę zespołową i zdobycie gola. Lubię pracować w zespole i wygrywać.

Weerapong_Prawanna-01

WEERAPONG PRAWANNA
STAWIAM NA MAGNA

Weerapong Prawanna, który wcześniej pracował jako ochroniarz w Bangkoku, w 2013 roku znalazł pracę w Magna jako operator produkcji w zakładzie Cosma w Tajlandii.

Dzisiaj jest inspektorem jakości na linii Toyoty w zakładzie. Dzięki swojej pracy może wspierać finansowo rodziców i 20-letnią siostrę mieszkających w jego rodzinnej wiosce Na-Nok-Chum, której nazwę można przetłumaczyć jako „pole ryżowe z mnóstwem ptaków”.

Dzięki pracy w Magna Prawanna, zwany też przez niektórych „Bankiem”, może „czuć się szczęściarzem” i mieć wielkie marzenia.

DLACZEGO CHCIAŁEŚ DOŁĄCZYĆ DO ZESPOŁU MAGNA?

Jestem pierwszą osobą w mojej rodzinie, która pracuje na produkcji, i bardzo cieszę się, że dzięki temu mogę pomagać rodzicom. Są ze mnie dumni i doceniają wsparcie finansowe, którego mogę im udzielać. Kiedy dorastałem, nie mieliśmy samochodu, a moi rodzice jeździli na skuterze. Planuję kupić im samochód.

CO NAJBARDZIEJ LUBISZ W SWOJEJ PRACY?

Mam tutaj przyjaciół. Kierownik ds. jakości jest moim przyjacielem, mogę z nim porozmawiać o pracy i moich sprawach osobistych. To ważne, aby mieć dobrych kolegów i kierowników.

JAKIE TWOJE DOTYCHCZASOWE OSIĄGNIĘCIE W MAGNA NAPEŁNIA CIĘ SZCZEGÓLNĄ DUMĄ?

Nie ma takiego konkretnego momentu, ponieważ czuję się wspaniale przez cały czas. Satysfakcjonuje mnie to, że jestem odpowiedzialny za kontrolę jakości. Poza tym Magna przynosi mi szczęście Co roku w naszym zakładzie odbywa się impreza noworoczna dla pracowników połączona z losowaniem. Dwa razy udało mi się wygrać główną nagrodę. W obydwu przypadkach był to złoty naszyjnik, który podarowałem mojej mamie.

JAKA JEST TWOJA WYMARZONA PRACA?

Lubię kontrolować jakość, więc chciałbym kiedyś zostać kierownikiem ds. jakości. Uwielbiam też kawę, więc chciałbym mieć własną kawiarnię.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ TWÓJ PRZYSZŁY SAMOCHÓD?

Będzie w pełni autonomiczny, z ekspresem do kawy.

GDYBYŚ MIAŁ DODATKOWĄ GODZINĘ DZIENNIE, TO CO BYŚ ROBIŁ?

Biegałbym w parku.

JAKIE TRZY SŁOWA NAJLEPIEJ CIĘ OPISUJĄ?

Nie trzy, a cztery: „wyluzowany, poważny w pracy”.

MITCHELL BAUMAN
ZNALAZŁEM WYZWANIE

Swoją karierę w Magna rozpoczął w 2010 roku, jako tymczasowy pracownik linii produkcyjnej odpowiedzialny za budowę tylnego okna przesuwnego w pickupie Dodge Ram w zakładzie Engineered Glass w Holland (Michigan). Obecnie Mitchell Bauman jest kierownikiem projektu MES i pracuje nad systemami zarządzania produkcją w fabryce przyszłości.

Ustawiczne kształcenie to sekret jego sukcesu. Pracował na nocne zmiany, robiąc jednocześnie studia licencjackie z zakresu administracji przedsiębiorstw na Davenport University, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem.

„Ta chęć do nauki i rozwoju pojawiła się u mnie w związku z pracą w Magna” – mówi Bauman.

Mitchell_Bauman-01

CO NAJBARDZIEJ LUBISZ W SWOJEJ PRACY?

W Magna znalazłem wyzwanie i nigdy się nie nudzę. Zawsze mam ochotę wprowadzać innowacje i ulepszenia. Miałem też szczęście pracować z menedżerami, którzy pokazali mi, jak mogę się rozwijać w firmie. Przeszedłem drogę od operatora do stanowiska, gdzie mogę tworzyć własne projekty, które obejmują transformację danych, i nimi zarządzać.

JAKĄ NAJCENNIEJSZĄ LEKCJĘ WYNIOSŁEŚ Z MAGNA?

Ludzie w hali produkcyjnej są najważniejsi. Wykonują swoją pracę dzięki wsparciu innych. Nauczyłem się też, jak ważna jest komunikacja i przyjaźń. Kiedy przechodziłem szkolenie na trzeciej zmianie, komunikacja w zespole była świetna, dzięki czemu udało się im przekroczyć wskaźnik wydajności. Znali się i rozmawiali ze sobą. Właśnie to miało decydujące znaczenie.

JAKĄ NAJMĄDRZEJSZĄ RZECZ ZROBIŁEŚ, ABY PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO TEGO NOWEGO ETAPU W TWOJEJ KARIERZE?

Wykorzystałem możliwość ustawicznego kształcenia w Magna. Zrozumienie działalności biznesowej jako całości było moją nauką. Magna jest przedsiębiorcza, a ja mogę się dziś wszędzie dopasować, ponieważ rozumiem koncepcje prowadzenia przedsiębiorstwa.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ TWÓJ PRZYSZŁY SAMOCHÓD?

Następnym krokiem jest autonomia. Wygoda jest kluczowa. Ludzie doceniają towary i usługi, które podwyższają ich komfort życia.

JAK SIĘ RELAKSUJESZ?

Moje hobby to bieganie i podnoszenie ciężarów. Lubię też odkrywać nowe restauracje. Uwielbiam muzykę i literaturę. Czytam także artykuły o Industry 4.0 i lidze futbolu amerykańskiego.

Ramandeep_Kaur-01

RAMANDEEP KAUR
CODZIENNIE SIĘ UCZĘ

Inspirujący nauczyciel zachęcił Ramandeep Kaur, aby poszukała pracy w Magna – była to decyzja, która zaowocowała rozwojem kariery i satysfakcją.

Kaur rozpoczęła pracę w Magna w 2017 roku jako audytor ds. zapewnienia jakości w zakładzie MSM w Ontario (Kanada) i dołączyła do zespołu wprowadzającego nowe rozwiązania do produktów General Motors i Forda. W lutym otrzymała awans na kierownika ds. jakości w zakładzie.

To, co najlepsze w jej pracy: „Uczę się każdego dnia. Przede wszystkim nauczyłam się, jak pracować z ludźmi”.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ TWÓJ PRZYSZŁY SAMOCHÓD?

Będzie wyglądał jak samochód, który widziałam w filmie Bollywood. Sam sobą kierował i robił wszystko – niestraszne mu było nawet parkowanie równoległe.

DLACZEGO CHCIAŁAŚ DOŁĄCZYĆ DO ZESPOŁU MAGNA?

Kiedy kończyłam studia podyplomowe z zarządzania kontrolą jakości w Lambton College w Ontario, miałam nauczyciela, który kiedyś pracował dla Magna. Nazywał się Dhaval Vyas. Opowiadał nam o wielkim doświadczeniu i wiedzy, jaką zdobył, pracując tutaj. To mnie zainspirowało i chciałam doświadczyć tego samego. Od momentu, gdy przyszłam na rozmowę kwalifikacyjną do MSM, wiedziałam, że to jest miejsce, w którym chcę pracować.

JAKĄ NAJMĄDRZEJSZĄ RZECZ ZROBIŁAŚ, ABY PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ROZPOCZĘCIA KARIERY?

Na farmie w Indiach, gdzie się wychowałam, nie mieliśmy samochodu. Mój ojciec nie chodził wprawdzie do szkoły, jednak w kulturze indyjskiej wszyscy wiedzą, że edukacja otwiera możliwości. Czułam, że dalsze kształcenie w Kanadzie pomoże mi skupić się na bardziej praktycznych aspektach tego, czego będę potrzebować, aby odnieść sukces. Wiele z tego, czego się nauczyłam, znalazło zastosowanie w mojej obecnej pracy.

JAKIEJ NAJCENNIEJSZEJ RADY UDZIELIŁ CI TWÓJ MENTOR W MAGNA?

Niezależnie od tego, jak stresująca jest sytuacja, po prostu bądź pewna siebie i zaufaj sobie. Musisz wierzyć w siebie. To lekcja, która z pewnością przyniesie mi korzyści w całej mojej karierze i w życiu.

GDYBYŚ MIAŁA DODATKOWĄ GODZINĘ DZIENNIE, TO CO BYŚ ROBIŁA?

Grałabym w badmintona. Kiedy byłam dzieckiem, grałam najlepiej w badmintona w całej szkole. Najlepiej wychodził mi backhand.

ANNA CAO
DOBRE MIEJSCE DO ROZWOJU

Podjęta jeszcze w wieku nastoletnim decyzja o studiach inżynierskich w USA zaowocowała pełną sukcesów karierą Anny Cao. Dorastała w Chinach, gdzie uzyskała dyplom z inżynierii mechanicznej na Purdue University, a do Magna dołączyła niedługo po ukończeniu studiów w 2017 roku.

Jako inżynier ds. zakupów pracuje w biurze grupy Cosma w Szanghaju, obsługując 10 zakładów Magna.

Cao uważa, że inżynieria to „nauka rozwiązywania problemów” i może nawet „pomóc w podejmowaniu życiowych decyzji”.

Anna Cao sitting at her desk at her office

DLACZEGO CHCIAŁAŚ DOŁĄCZYĆ DO ZESPOŁU MAGNA?

Magna jest firmą notowaną na liście Fortune Global 500, wiedziałam zatem, że to będzie dobre miejsce do pracy i rozwoju. Mój tata pracował w Magna jako inżynier mechanik, kiedy byłam w szkole średniej, i ucieszył się, kiedy powiedziałam mu, że będę tutaj pracować.

CO NAJBARDZIEJ LUBISZ W SWOJEJ PRACY?

Jako inżynier ds. zakupów mam okazję pracować z wieloma ludźmi, często rozmawiam z dostawcami o problemach, zamówieniach i cenach. Dzięki mojej pracy mam również kontakt z różnymi działami Magna, takimi jak dział kadr, IT czy techniczny. W ten sposób doskonalę swoje umiejętności komunikacyjne i coraz lepiej potrafię wyrażać swoje myśli – to umiejętność, której niekoniecznie oczekuje się od inżynierów takich jak ja.

JAKIEJ NAJCENNIEJSZEJ RADY UDZIELIŁ CI TWÓJ MENTOR W MAGNA?

Moją mentorką jest Maggie Qian, starsza kierowniczka ds. zakupów w moim dziale, z którą zawsze wykonujemy 20-30 zadań jednocześnie. Bardzo pomogła mi lepiej określać priorytety w mojej pracy i poprawić efektywność. A przy tym stała mi się tak bliska jak siostra.

JAKA JEST TWOJA WYMARZONA PRACA?

Czuję, że znalazłam swoją wymarzoną pracę właśnie tutaj, w Magna.

JAKIE TRZY SŁOWA NAJLEPIEJ CIĘ OPISUJĄ?

Uprzejma, odważna i zdecydowana.

Aaron_Orejon-08

AARON OREJON
ZNALAZŁEM MIŁOŚĆ I MOŻLIWOŚCI

Kiedy dziewięć lat temu Aaron Orejon dołączył do zakładu jako operator maszyn, nie miał pojęcia, jaki wpływ Magna będzie miała na jego życie osobiste i zawodowe.

Podczas obchodów Dnia Niepodległości Meksyku organizowanych przez zakład w 2012 roku spotkał swoją przyszłą żonę, Glorię Elizabeth – również zatrudnioną na stanowisku operatora maszyn. Poznali się, porównując notatki z raportów produkcyjnych. Wśród 500 gości na ich ślubie w 2015 roku znalazła się większość pracowników hali produkcyjnej zakładu.

Dzięki wsparciu kierowników Magna Aaron Orejon ukończył studia licencjackie z inżynierii przemysłowej i systemowej na Universidad Del Valle Santiago we wrześniu tego roku.

DLACZEGO CHCIAŁEŚ DOŁĄCZYĆ DO ZESPOŁU MAGNA?

Mój ojciec, Magdaleno, był operatorem maszyn w tym zakładzie i opowiedział mi o tej pracy. Pracował dla Magna przez 19 lat i obecnie jest na emeryturze. Kiedy zaczynałem, szukałem tylko sposobu na zarobienie pieniędzy, aby opłacić czesne za studia. Dwa lata później otrzymałem awans na lidera produkcji. Byłem pod wrażeniem rozwoju zawodowego i szkoleń z zakresu umiejętności przywódczych, jakie Magna oferuje swoim pracownikom. Poprosiłem o wsparcie, aby kontynuować naukę, a firma dała mi możliwość pozostania na jednej zmianie, zamiast przechodzenia ze zmiany na zmianę, dzięki czemu mogłem się uczyć i zdobywać dobre oceny.

JAKIEJ NAJCENNIEJSZEJ RADY UDZIELIŁ CI TWÓJ MENTOR W MAGNA?

Moją mentorką była Flor Garcia, lider produkcji, obecnie na emeryturze. Wspierała mnie i zachęcała do rozwijania moich umiejętności, kiedy byłem operatorem maszyn. Zawsze mówiła: „Dbaj o ludzi. To właśnie od nich zależy los przedsiębiorstwa”.

JAKIE TWOJE DOTYCHCZASOWE OSIĄGNIĘCIE W MAGNA NAPEŁNIA CIĘ SZCZEGÓLNĄ DUMĄ?

Wspieranie rozwoju zawodowego operatorów produkcji w moim dziale. Mówię im, że powinni korzystać z możliwości, jakie oferuje Magna. Wielu z nich awansowało na lepsze stanowiska w działach materiałowych, utrzymania ruchu i produkcji. Zachęta, którą otrzymałem od firmy, zmotywowała mnie do pomagania innym.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ TWÓJ PRZYSZŁY SAMOCHÓD?

Będzie to autonomiczny pojazd z masującymi fotelami. Po wyjściu z pracy warto jest mieć miejsce, w którym można się zrelaksować.

GDYBYŚ MIAŁ DODATKOWĄ GODZINĘ DZIENNIE, TO CO BYŚ ROBIŁ?

Spędzałbym więcej czasu z żoną i dwójką dzieci, ośmioletnim Dylanem i dwuletnim Ianem. Pewnie gralibyśmy w piłkę nożną.

JAK OPISALIBY CIEBIE TWOI PRZYJACIELE?

Na początku trochę nieśmiały, jednak przy bliższym kontakcie okazuje się, że potrafię być całkiem zabawny. Zawsze szukam sposobów, aby wywołać uśmiech na twarzach ludzi.

GOLF, PING PONG, PIŁKA NOŻNA CZY HOKEJ NA LODZIE? KTÓRY Z TYCH SPORTÓW NAJLEPIEJ PASUJE DO TWOJEJ OSOBOWOŚCI?

Piłka nożna. Gram w piłkę nożną, odkąd skończyłem cztery lata. Piłka nożna nauczyła mnie, że przywództwo to klucz do zwycięstwa.

JOHN JOHNSON
KAŻDY NOWY DZIEŃ NAPEŁNIA MNIE DUMĄ

Zanim dostał pracę jako technik kontroli jakości w Magna Seating Columbus w Ohio w 2021 roku, John Johnson budował anteny systemu lądowania na końcach pasów startowych, które prowadzą samoloty do bezpiecznego zatrzymania. Budował pomoce lotnicze na trudno dostępnych obszarach na całym świecie, od gór Tybetu aż po Amerykę Południową.

Kiedy podczas pandemii COVID-19 ruch lotniczy drastycznie zmalał, Johnson został zwolniony z pracy, znalazł jednak nową bezpieczną przystań w Magna.

John_Johnson-01

DLACZEGO CHCIAŁEŚ DOŁĄCZYĆ DO ZESPOŁU MAGNA?

Magna jest wspaniałą organizacją. Moja praca może mnie zaprowadzić w dowolne miejsce na świecie, które sobie wybiorę. W Magna mogę się iść naprzód i jeszcze bardziej rozwijać moją karierę. Firma oferuje możliwości kształcenia, a ja studiuję inżynierię na Ohio University. Docelowo chciałbym uzyskać tytuł magistra.

JAKIE TWOJE DOTYCHCZASOWE OSIĄGNIĘCIE W MAGNA NAPEŁNIA CIĘ SZCZEGÓLNĄ DUMĄ?

Pracuję w zespole składającym się z ośmiu osób. Testujemy i zatwierdzamy jakość spawów na ramach foteli dla klientów takich jak General Motors i Stellantis. Przeprowadzamy kontrolę jakości w systemie godzinowym. Kiedy znajdujemy problem, wzywamy ślusarza narzędziowego lub technika spawalniczego, aby skorygował błąd na maszynie.

Zespół sprawdza około 4000 spawów dziennie. Byłoby nadzwyczaj trudne, aby problem przedostał się przez system, ponieważ przeprowadzanych jest tak wiele podwójnych i potrójnych kontroli. Kiedy pracuję, myślę o mojej sześcioletniej córce Kali. Nie chcę jej posadzić w fotelu, któremu nie będę ufał.

Wszyscy jesteśmy równi, więc kończymy rzeczy jako zespół. Wspieramy się nawzajem. Każdy dzień jest powodem do dumy. Każdego dnia zespołowo udaje się osiągnąć jakiś cel.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ TWÓJ PRZYSZŁY SAMOCHÓD?

Ciekawie byłoby mieć pojazd magnetyczny, taki, który wykorzystuje technologię napędu elektromagnetycznego. Ograniczyłoby to zanieczyszczenie, umożliwiłoby korzystanie z zasobów odnawialnych i zmniejszyłoby liczbę wypadków drogowych.

GDZIE JEST TWOJE SZCZĘŚLIWE MIEJSCE?

W domu, z moją narzeczoną Haley, córką Kali i 40 akwariami. Tak, mamy 40 akwariów. Mamy też gady, dwa jeże, dwa psy i żółwie.

KAWA CZY HERBATA? PIES CZY KOT? CO WOLISZ I DLACZEGO?

Herbata. Staram się być spokojny i tak mam już wystarczająco dużo energii. Jestem przyjazny jak pies, generalnie jednak bliżej mi do kojota. Jestem wszędzie i nie trzymam się jednej ścieżki.

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Powiązane historie

Walka z rakiem: wspólny wysiłek 

Article

Ekscytująca wyprawa napędzana przez Magna Collaboration

Article

Dbamy o manekiny do testów zderzeniowych

Article

Bądź na bieżąco

Chcesz wiedzieć więcej o tym, co się dzieje w firmie Magna? Możesz otrzymywać najnowsze informacje o firmie Magna w postaci powiadomień i wiadomości e-mail.