Placeholder image for template purposes.

Od Junior Engineer do Group Manager: „Nigdy nie oglądałam się za siebie”

Dorastanie na farmie bawełny w Akola w Indiach zapoczątkowało moją miłość do wszystkiego, co motoryzacyjne. Kiedy byłam mała, mój ojciec nauczył mnie jeździć swoim czerwonym traktorem i zdemontował akumulator samochodowy, aby pokazać mi jego wnętrze i działanie. Zapoznał mnie z zagadnieniami naukowymi i zachęcił do zainteresowania się branżą, w której w tamtych czasach niewiele kobiet się udzielało.

1920x960-menu-photos-02

Dziś kieruję zespołem Magny w Pune w Indiach, składającym się z 56 kobiet i mężczyzn - inżynierów, którzy pracują nad najważniejszymi zagadnieniami w światowym przemyśle samochodowym, takimi jak elektryfikacja pojazdów, bezpieczeństwo cybernetyczne czy architektura oprogramowania nowej generacji

Od pierwszych dni mojej pracy jako młodsza inżynierka w firmie, nigdy nie oglądałam się za siebie. Nie tylko pociągały mnie ambitne projekty, które motywują do doskonalenia się, ale także środowisko pracy, które jest przychylne, elastyczne, pełne szacunku i otwarte. Mówiąc wprost, wartości firmy Magna są podobne do wartości rodzinnych w Indiach.

Co najważniejsze, wszyscy jesteśmy pasjonatami pracy, którą wykonujemy. Mój zespół pracuje nad rozwojem oprogramowania dla wszystkiego, od podnośników w samochodach typu SUV po skrzynie biegów i pojazdy elektryczne. Wnosimy istotny wkład, który będzie miał wpływ na przyszłe pokolenia i naszą planetę.

Pracując na tym stanowisku, w zeszłym roku przejrzałam około 1500 życiorysów i zatrudniłam ponad 40 osób, ponieważ firma Magna stale rozwija się w Indiach. Moją uwagę przykuwa ktoś, kto ma umiejętności techniczne, ale jest też zainteresowany dawaniem z siebie wszystkiego dla organizacji. Szukam kandydatów, którzy chcą się rozwijać i uczyć czegoś nowego.

Mój styl zarządzania skupia się w dużej mierze na nauczaniu. Niedawno rozpoczęłam inicjatywę dotyczącą umiejętności komunikacyjnych. Zainteresowani pracownicy spotykają się co tydzień, by ćwiczyć język angielski i gramatykę. Dzielimy się miłością do dobrych książek i opowieści. Moim hobby jest czytanie - wszystkiego, od Harry'ego Pottera po inspirujące historie o Chhatrapati Shivaji Maharaju, jednym z wielkich indyjskich przywódców, który uratował swój naród, mimo że miał niewiele środków.

1920x960-menu-photos-02 copy 34
Two people sitting in kayaks in the Augsburg Eiskanal in Augsburg, Germany

Oprócz tej lokalnej inicjatywy Magna wspiera różnorodność poprzez takie programy, jak Women's Leadership Talent Pool. W zeszłym roku zostałam wybrana do tego grona. Otwiera to drzwi do specjalnych szkoleń i możliwości, w tym kontaktów z mentorkami i kierownictwem firmy.

Przebyłam długą drogę od czasu, gdy siedziałam na tym czerwonym traktorze. Kiedy dziś rozmawiam z ojcem, mówi, że cieszy się, że jestem częścią takiej firmy jak Magna. Zawsze chciał, żebym była samowystarczalna i silna. Dołączenie do firmy zajmującej się technologią mobilności było pierwszym krokiem w niesamowitej podróży z Akola w obiecującą przyszłość.

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Powiązane historie

Walka z rakiem: wspólny wysiłek 

Article

Ekscytująca wyprawa napędzana przez Magna Collaboration

Article

Dbamy o manekiny do testów zderzeniowych

Article

Bądź na bieżąco

Chcesz wiedzieć więcej o tym, co się dzieje w firmie Magna? Możesz otrzymywać najnowsze informacje o firmie Magna w postaci powiadomień i wiadomości e-mail.