Placeholder image for template purposes.

Prenesenie dojmov z vrcholu hory na pracovisko

Výlet do Himalájí začiatkom tohto roka zdôraznil dôležitosť životného prostredia a udržateľnosti vo všetkom, čo robíme v spoločnosti Magna.

Pri putovaní po ceste mňa aj moju manželku Shital fascinovala krása a majestátnosť tohto pohoria. Boli sme ubytovaní v malej chate neďaleko Gangy v takej izolovanej oblasti, že tam nebolo ani mobilné pripojenie. Mali sme dostatok času na premýšľanie o týchto posvätných miestach a o tom, aká blahodarná je pre nás táto časť sveta.

1920x960-menu-photos-02

Keď som sa vrátil do práce v indickom meste Pune, opísal som svoje dojmy z vrcholu hory svojmu tímu v spoločnosti Magna.

Často navzájom vyjadrujeme znepokojenie nad problémami, ktorým čelí naša planéta, pretože svojimi schopnosťami prispievame k takmer všetkým aspektom mobility od hnacej sústavy cez vonkajšie prvky až po mechatroniku. Navrhovaním systémov a riešení pre environmentálne vhodné výrobky a autá budúcnosti prinášame našim zákazníkom a spotrebiteľom konkrétne výsledky.

Sme však zodpovední aj za starostlivosť o seba samých. Chodím do hôr nielen preto, aby som sa inšpiroval prírodou, ale aj preto, aby som si zachoval zdravie a udržal kondíciu. Snažím sa, aby som bol pre svojich 600 spolupracovníkov zo spoločnosti Magna príkladom, a tak im rozprávam o tom, že som si dal záväzok, že budem pravidelne každé ráno cvičiť jogu. Týmto cvičením sa zlepšuje moja mentálna agilita a fyzická výdrž. Počas pandémie COVID19 cvičenie jogy u mňa zohralo významnú úlohu pri zotavovaní môjho duševného stavu.

Okrem rozprávania o skvelej rovnováhe medzi pracovným a súkromným životom však toho robíme oveľa viac. Oslavujeme Medzinárodný deň jogy a usporadúvame kurzy, aby sme vysvetlili, aké je dôležité, aby sa joga stala pravidelnou súčasťou režimu budovania telesnej a duševnej zdatnosti. Pre našich inžinierov sme vytvorili politiku dobrovoľnej práce na diaľku. Moja filozofia: Ak chcete udržať svoj tím a každý deň z neho získať to najlepšie, rovnováha medzi pracovným a súkromným životom má rozhodujúci význam.

Dôležité je aj dávanie späť, preto naša práca presahuje rámec rozvoja inovácií inteligentných vozidiel a znižovania našej uhlíkovej stopy.

Nedávno sme spustili iniciatívu na pomoc nevidiacim študentom v meste Pune prostredníctvom zariadení, ktoré im pomôžu byť nezávislými. Naši zamestnanci vykonávajú dobrovoľnícku prácu v miestnych školách, napr. v škole v dedinke Thakarwadi, kde sme vybudovali dlhodobo udržateľnú infraštruktúru a rozprávali sa so študentmi o dôležitosti vzdelávania. Hovoríme im: „Chceme, aby ste vyštudovali, stali sa inžiniermi a pridali sa k nám!“

Náš tím v Indii rastie a vytvára veľa príležitostí pre najlepšie talenty – ľudí, ktorí túžia byť naplnení týmito dojmami z vrcholu hory vo svojej kariére a v našom spoločnom domove.

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Súvisiace príbehy

Softvérový inžinier spoločnosti Magna a presvedčivý náborár 

Article

Zosilnenie: Pohľad do vnútra závodu Magna na pokročilú elektroniku v Európe 

Article

Boj s rakovinou: spoločné úsilie

Article

Zostaňte v kontakte

Chcete získať ďalšie informácie o spoločnosti Magna? Môžete dostávať najnovšie správy o spoločnosti Magna prostredníctvom upozornení alebo e-mailov priamo do vašej doručenej pošty.