Placeholder image for template purposes.

Vzdanie pocty spoločnosti Magna na vrchole hory Kilimandžáro

Rozvinutie vlajky Magna na 5 895-metrovom vrchole hory Kilimandžáro v Tanzánii bolo pre Johna Sajana a jeho syna Simona znakom úspechu, ktorý predstavuje vytrvalosť, odhodlanie a odvážne vyjadrenie rešpektu voči spoločnosti.

Horolezci považujú vztýčenie vlajky za posledný krok pri dosahovaní náročného cieľa. Rovnako ako iní neohrození turisti, ktorí vystúpili na najvyššiu horu Afriky, aj Sajanovci majú fotografie, ktoré to dokazujú.

„Hľadal som niečo jedinečné, čo by som mohol na vrchole hory urobiť,“ vysvetľuje John Sajan, globálny programový manažér Magna pre termoplastické zadné výklopné dvere. „Rozhodol som sa pre vztýčenie vlajky spoločnosti Magna. Predstavujem si, že tú fotografiu vystavím vo svojej kancelárii a poviem ,Vynášame spoločnosť Magna do nových výšin‘.“

1920x960-menu-photos-02

Simon Sajan, študent v predposlednom ročníku na Michiganskej štátnej univerzite, skaut s hodnosťou Eagle a víťaz štipendia spoločnosti Magna, ktorý koncom augusta absolvuje svoju druhú firemnú stáž, nazýva júlové vztýčenie vlajky „skvelým okamihom“.

Ako všetky skvelé okamihy, aj tento si vyžadoval veľa plánovania, až po to, kam schovať bielu vlajku spoločnosti Magna vo výstroji.

„Mal som so sebou 9-kilogramový batoh naplnený občerstvením, štyri litre vody, fotoaparát a turistické palice,“ hovorí John Sajan. „Vlajku spoločnosti Magna som vložil do predného vonkajšieho vrecka batoha, takže bolo veľmi ľahké sa k nej dostať. Vo výške 5 800 metrov máte zahmlenú myseľ a robiť čo i len maličkosti si vyžaduje veľa energie. Vedel som, že sa musím k vlajke ľahko dostať, aby som ju mohol chytiť a ísť.“

Dodáva: „Vyvesenie vlajky bolo dôležité, pretože spoločnosť Magna bola ku mne dobrá. Mám rád ľudí, spoločnosť a kultúru. Môj syn je teraz na ceste stať sa zamestnancom spoločnosti Magna na plný úväzok. Ako si lepšie uctiť spoločnosť, ako ju vziať na strechu Afriky.“

Kilimandžáro, zasnežená sopka, je najväčšou samostatne stojacou horou na svete. Vlajka spoločnosti Magna bola vztýčená na Uhuru, čo je svahilské slovo pre „slobodu“ a najvyšší bod na vrchole hory nazývanej Kibo. Celá túra trvala 7 a pol dňa vrátane 15-hodinového výstupu na vrchol, ktorý sa uskutočnil v tme po štyroch hodinách spánku v základnom tábore.

„Na vrchol dorazíte pri východe slnka,“ hovorí John Sajan. „Vidíte prírodu a krásnu nedotknutú krajinu. Vzduch je dokonale čistý a obloha je jasná. Núti vás to zamyslieť sa nad vplyvom, ktorý máme na našu planétu, a nad nutnosťou chrániť ju. Uvedomujete si, že existuje spojenie s tým, čo robíme v spoločnosti Magna."

Zatiaľ čo dvojica zložená z otca a syna absolvovala ďalšie výstupy vrátane 3 657-metrovej hory Baldy, najvyššieho vrchu v pohorí Cimarron v Novom Mexiku, a 2 743-metrovej Mount Ruapehu, aktívnej sopky na Novom Zélande, hovorí, že každý by mohol zdolať náročné vrcholy.

„Výstup na Kilimandžáro buduje sebadôveru,“ hovorí John Sajan, vášnivý cyklista, ktorý na svojej jazde počas šiestich dní v týždni najazdí 32 kilometrov. „Zvyšuje sa tým moja odolnosť. Dokážem prekonávať výzvy. Každý, kto sa na to zameria a poriadne sa pripraví, dokáže horu zdolať.“

Dopĺňa svojho syna: „Po určitom bode vás vaša mentalita dostane za hranice. Všetko je to o vašom sústredení sa na úsilie dostať na vrchol.“

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Súvisiace príbehy

Softvérový inžinier spoločnosti Magna a presvedčivý náborár 

Article

Zosilnenie: Pohľad do vnútra závodu Magna na pokročilú elektroniku v Európe 

Article

Boj s rakovinou: spoločné úsilie

Article

Zostaňte v kontakte

Chcete získať ďalšie informácie o spoločnosti Magna? Môžete dostávať najnovšie správy o spoločnosti Magna prostredníctvom upozornení alebo e-mailov priamo do vašej doručenej pošty.