Blurred people standing in front of wall with lights

Epický roadtrip, inspirovaný spoluprací se společností Magna

Od montážní linky až po offroadové trasy a cesty starověkého Říma v Evropě dva nadšenci do cyklistiky ze společnosti Magna ukovali pouto, které jejich kolegy inspirovalo k témuž.

Všechno to začalo, když Danijel Antolić a Ganda Bagna strávili šest dní během loňského června šlapáním do pedálů od německého Grainau až po italské jezero Lago di Garda. Celkem ujeli skoro 343 km.

Dvojice během náročného dobrodružství na kolech v Alpách bojovala s extrémním počasím a dalšími problémy. Povzbuzoval je duch spolupráce, který vzklíčil v divizi společnosti Magna v německém Hannoveru, kde od roku 2008 společně pracovali. Tři měsíce před začátkem výletu oba trénovali, co nejčastěji jízdu do kopce.

Antolić je vedoucí směny na montážní lince, která vyrábí vnější díly pro hlavní výrobce originálních dílů (OEM). Bagna pracuje v přední linii a je také vicepředsedou rady zaměstnanců v závodě. Bagna vyrůstal v Niamey v Nigeru v Africe a Antolić pochází z malé vesnice Desinić v blízkosti chorvatského Záhřebu.

Danijel Antolic and Ganda Bagna on Via Claudia Augusta
Ganda Bagna
Ganda Banga
Danijel Antolic
Danijel Antolić

Ukázalo se, že spolupráce může být superschopnost, ať už jste v práci, nebo na horském kole. Když je zaměstnancům poskytována podpora a povzbuzení, vztahy se mohou rozvíjet.

„Danijel je disciplinovaný vedoucí směny, ale velmi zdvořilý,“ vysvětlil Bagna. „Totéž platí, když spolu trénujeme na naše cyklistické výlety. Pořád jsme přátelé. A za to děkuji společnosti Magna.“

Antolić dodává: „Ganda má neuvěřitelnou pracovní etiku. Spřátelily se i naše rodiny. Když jsem řekl, že chci na kole vyrazit do Alp, Ganda řekl: ‚Jedu s tebou.‘“

Na cestu se vydali na horských kolech s 12 rychlostmi a vedli si cestovní deníky v mobilních telefonech. Střípky z deníků:

Den první: Batohy váží 96 kilo. To je trochu moc. Na zastávce jsme se pár věcí zbavili. Extrémní horko. Došla nám voda. Pili jsme z ledovcové řeky. U Gandova kola se uvolnila řídítka.

Den druhý: Štěrkové stezky a Via Claudia Augusta, starořímská cesta v Rakousku. Stále viditelné stopy po vozech. Úchvatné.

Den třetí: Překročili jsme hranici do Itálie ve směru k jezeru Lago di Resia. Pokrok! Každý večer jíme pizzu.

Den čtvrtý: Čtyřhodinový liják, z Latsch do Fonda, Itálie. Drsné. Sachrův dort za odměnu.

Den pátý: Sjezd do Cavedaga za dokonalého počasí!

Den šestý: Dosáhli jsme cíle – Riva del Garda!

Map outlining the trip from Grainau, Germany to Riva del Garda, Italy
Travelling along Via Claudia Augusta
Ganda pushing the bike up a steep portion of Via Claudia Augusta
Travelling along Via Claudia Augusta from the perspective of riding a bike

„Vyfotil si nás člověk, který kolem nás procházel u jezera Lago di Garda,“ říká Antolić. „Pořád se na fotku rád dívám a vzpomínám na to, čeho jsme dosáhli. Byla to osobní výzva.“

Nový výlet je v plánu od 17. června se dvěma dalšími zaměstnanci společnosti Magna z divize v Hannoveru, včetně IT specialisty, který je ve společnosti nový. Zase budeme během cesty nosit speciální trika Magna. Trasa z Německa do Itálie ale bude jiná.

„Tato nová příležitost se objevila, protože společnost Magna a zejména náš generální ředitel naše plány velice podporují,“ pokračuje Antolić. „Chce, abychom inspirovali ostatní, a za to jsem velmi vděčný.“

Bagna dodává: „Jsme šťastní, že můžeme být součástí týmu společnosti Magna v práci i na cestách.“

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Související příběhy

Boj s rakovinou: Společné úsilí  

Article

Péče o figuríny pro crash testy

Article

Safari parky a nákupní centra: Vývoj nových systémů Magna ADAS

Article

Zůstaňte ve spojení

Chcete vědět víc o společnosti Magna? Zůstaňte s námi ve spojení a nechte se informovat o novinkách prostřednictvím upozornění nebo e-mailů.