Abstract blue and orange lines and dots moving in a forward motion

Mezzo™ Plus s morfováním povrchů: Měníme tvář vozidla

Novinka na trhu Mezzo™ Plus je velký jednolitý dekorativní panel na přední části vozidla. Do tohoto předního panelu lze integrovat snímače, kamery, funkční osvětlení pro RADAR a naši nejnovější technologii morfování povrchů. Díky tomu je možné tvar exteriéru změnit a přizpůsobit ho tak, aby se zlepšila účinnost. Přidat lze také komunikační funkce a nabízí také příležitost pro dekorativní osvětlení, slova nebo symboly, jako například stav nabíjení baterie.

Technologie

Novinka na trhu Mezzo™ Plus je velký jednolitý dekorativní panel na přední části vozidla. Do tohoto předního panelu lze integrovat snímače, kamery, funkční osvětlení pro RADAR a naši nejnovější technologii morfování povrchů. Díky tomu je možné tvar exteriéru změnit a přizpůsobit ho tak, aby se zlepšila účinnost. Přidat lze také komunikační funkce a nabízí také příležitost pro dekorativní osvětlení, slova nebo symboly, jako například stav nabíjení baterie.

Mezzo™ Plus nabízí konstruktérům nepopsané plátno. Konstruktéři a technici teď můžou mít volné ruce a tvořit adaptace stávajících návrhů vozidel nebo začít na prázdném, přizpůsobitelném povrchu, a tím nově definovat značky pro budoucí elektrická a autonomní vozidla.

Front view of red vehicle highlighting the Magna Mezzo Panel

Jak to začalo

Výzva zněla: „Kolik tvořivosti můžeme nabídnout?“ Jak můžeme svým zákazníkům a spotřebitelům dodat technologii a nadšení za realistickou cenu? S touto technologií je naším příspěvkem, jak vytvořit tu nejzajímavější tvář vozidla, která jen jde. Smyslem je dodat umění ve funkčním obalu.

Přední část vozidla se mění. Elektrovozidla se zbavují tradičních mřížek, což otevírá větší prostor naší kreativitě a zároveň plnění cílů, co se aerodynamiky týče. Přední část běžného vozidla jsme nahradili ozdobným panelem s řadou úrovní světel a senzorů, což je velkým protikladem k metodám používaným v mainstreamové výrobě.

Abychom naplnili nejrůznější potřeby, spolupracujeme se startupy a tradičními výrobci automobilů. Někteří chtějí pokračovat v budování povědomí o značce podle tváře vozidla. Jiní zatím rozpoznatelnosti značky mezi ostatními nedosáhli a začínají od nuly.

S touto novou technologií od společnosti Magna jsme objevili způsob, jak komunikovat s kýmkoli u vozidla přes maticové displeje v osvětlení. Komunikace může být textová i grafická. Panel bude moci zobrazovat informace o nabíjení baterie u elektrických vozidel nebo stav zamknutí a odemknutí. Když přejdeme k vyšším úrovním autonomie, bude panel používán ke komunikaci s cyklisty nebo chodci.

Co se mě týče, je to o každodenní inspiraci. Například při práci na panelu Mezzo™ Panel Plus s morfováním povrchů mě inspirovala moje manželka Lacy, majitelka malé firmy. Auta ji nijak zvlášť nezajímají, ale svým vozem jezdí každý den. Chce s ním mít možnost komunikovat a spolehnout se, že ji upozorní, jestli je zrovna zamčený, nebo odemčený.

Základní hodnota společnosti Magna:

Spolupracovat. Naším největším partnerem u panelu Mezzo™Panel Plus s morfováním povrchů je divize Magna Mechatronics, Mirrors and Lighting. Shodli jsme se s nimi na všem. Byli stejně nadšení jako my. Tak má vypadat správná spolupráce. Nebylo to tak, že my jsme vytvořili panel a oni světla. Pracovali jsme společně, abychom splnili společný cíl – překrásný a jedinečný exteriér.

Spolupráce vždycky začne jedním rozhovorem nebo telefonátem. Zeptáme se: „Jaké jsou vaše zájmy?“ a „Kam vás tento plán technologie vede?“ A poté hledáme, v čem jsou naše zájmy společné, a pokračujeme jako Jedna Magna. Exteriér a osvětlení jsou skvělým partnerstvím, protože značná část exteriéru vozidla je nyní osvětlena barvami, textem a ikonami.

Mimo službu

Mám rád různé formy závodění, což zahrnuje navrhování a výrobu vlastních závodních součástí. Pokud si nemůžete koupit, co potřebujete, je snadnější zapojit fantazii a vyrobit si to sami. Moji synové, Cole (20) a Kyle (17), se mnou pracují v garáži. Užíváme si používání běžných věcí novými způsoby. Měli jsme vzduchový filtr, který byl rozervaný na kusy. Opravili jsme ho vlepením hřebenu mezi záhyby filtru.

Stejný přístup využívám i ve společnosti Magna. Je třeba hledat řešení pro všechny požadavky. Právě to mě na společnosti Magna přitahovalo. Máte možnost myslet nekonvenčně.

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Související příběhy

Péče o figuríny pro crash testy

Article

Sedadlo budoucnosti: Od FreeForm™ k zakázkovému sedadlu pro vás 

Article

SmartAccess™: Systémový přístup ke stylům dveří nové generace

Article

Zůstaňte ve spojení

Chcete vědět víc o společnosti Magna? Zůstaňte s námi ve spojení a nechte se informovat o novinkách prostřednictvím upozornění nebo e-mailů.