Abstract blue and orange lines and dots moving in a forward motion

Systém monitorování řidiče: Omezuje nepozornost za volantem a zachraňuje životy

Špičkový systém monitorování řidiče společnosti Magna, který odhaluje známky nesoustředěnosti, ospalosti a únavy. Využívá zkušenosti společnosti Magna s kamerami ADAS a vnitřními zrcátky k poskytnutí integrovaného produktu, který omezuje nesoustředěnou jízdu a zachraňuje životy.

Technologie

Špičkový systém monitorování řidiče společnosti Magna, který odhaluje známky nesoustředěnosti, ospalosti a únavy. Využívá zkušenosti společnosti Magna s kamerami ADAS a vnitřními zrcátky k poskytnutí integrovaného produktu, který omezuje nesoustředěnou jízdu a zachraňuje životy.

Systém DMS je integrován do zpětného zrcátka s funkcí automatického zatmívání. Analyzuje hlavu, oči a tělo řidiče a detekuje tak nesoustředěnou jízdu nebo jízdu v ospalosti. Kamerový systém také využívá infračervené snímače; dokáže předvídat, kdy řidič nemusí řízení věnovat dostatečnou pozornost a vydá výstrahu s použitím zvukových a vizuálních upozornění vozidla.

DMS 1b_web3

Jak to začalo

Když jsme před několika lety začali na systému monitorování řidiče pracovat, uspořádali jsme poradu s týmem Electronics a zeptali jsme se jich: „Co všechno víte o monitorování řidiče?“ Spolupráce se rozjela rychlostí blesku. Bylo to moc fajn.

Víme, že vnitřní zrcátka jsou miliónová pozice. Jinak řečeno: v autě nenajdete lepší místo pro technologické funkce, než je zpětné zrcátko. Vnitřní zpětné zrcátko je skvělým místem pro umístění systému DMS, protože mezi řidičem a zrcátkem se nenachází žádné překážky.

Zákazníci na nás chrlili jeden požadavek za druhým a my jsme soustavně překonávali jejich očekávání, v čemž tkví výhoda a síla společnosti Magna. Dokážeme využít zkušenosti společnosti Magna s kamerami ADAS a vnitřními zrcátky k výrobě integrovaného produktu, který omezuje nesoustředěnou jízdu a zachraňuje životy.

Společnost Magna má jedinečnou pozici, protože jsme světová špička v kamerách a vnitřních zrcátkách. Přístup k těmto systémům považuji za obrovskou výhodu. Jak to vyjádřil jeden člen našeho týmu, „vytvořením produktu zcela zabudovaného do zrcátka získáme zlatou vstupenku na trh“.

Základní hodnota společnosti Magna

Spolupracovat. Úzká spolupráce se vyplatí. Při práci na systému monitorování řidiče jsme plně využili zkušeností společnosti Magna s různými systémy.

Klíčové je zachování volné komunikace mezi jednotlivými týmy. Jako vedoucí týmů spolu pravidelně hovoříme, někdy až čtyřikrát nebo pětkrát denně. Ne vždy se shodneme – a ani by to nebylo žádoucí. Obě skupiny však vždy vnímají příležitost, která se nám nabízí.

Spolupráce je o společném nahlížení na problémy a o společném nacházení řešení, o která zákazníci stojí.

Mimo službu

Fascinují mě motocykly. To, co na nich miluji, je svoboda. Necítím se být ničím spoutaný. Je to o vzrušení z jízdy za hezkého teplého dne po vinoucí se silnici. Před několika lety jsem však s ježděním na motorce přestal kvůli nepozorné jízdě. Čelíme epidemii nesoustředěnosti. Zažil to snad každý. Proto je naším cílem, aby systém DMS omezil nesoustředěnou jízdu a zachraňoval životy.

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Související příběhy

Péče o figuríny pro crash testy

Article

Mezzo™ Plus s morfováním povrchů: Měníme tvář vozidla

Article

Sedadlo budoucnosti: Od FreeForm™ k zakázkovému sedadlu pro vás 

Article

Zůstaňte ve spojení

Chcete vědět víc o společnosti Magna? Zůstaňte s námi ve spojení a nechte se informovat o novinkách prostřednictvím upozornění nebo e-mailů.