Abstract blue and orange lines and dots moving in a forward motion

eBeam™: inteligentne, praktyczne rozwiązanie umożliwiające elektryfikację ciężarówek

Technologia eBeam™ firmy Magna pozwala producentom samochodów na szybszą i bardziej przystępną elektryfikację samochodów ciężarowych, SUV-ów i samochodów dostawczych, wykorzystując nowe, gotowe do montażu zamienniki tradycyjnych osi sztywnych. Producenci samochodów nie muszą całkowicie zmieniać konstrukcji i projektu tych pojazdów, by je zelektryfikować.

Technologia

Technologia eBeam™ firmy Magna pozwala producentom samochodów na szybszą i bardziej przystępną elektryfikację samochodów ciężarowych, SUV-ów i lekkich pojazdów użytkowych, wykorzystując nowe, gotowe do montażu zamienniki tradycyjnych osi osi sztywnych. Producenci samochodów nie muszą całkowicie zmieniać konstrukcji i projektu tych pojazdów, by je zelektryfikować.

Innowacyjne i praktyczne rozwiązanie, eBeam™, opiera się na tradycyjnej architekturze osi osi sztywnej, ale umożliwia integrację silnika elektrycznego i skrzyni biegów na środku osi. Technologia the eBeam™ może być używana w układach napędowych pojazdów, które są w pełni elektryczne lub hybrydowe i jest dostępna w kilku rodzajach, wliczając pojedynczy lub podwójny układ akumulatorów elektrycznych, zintegrowane lub zdalne inwertery, konstrukcje ze sterowaniem z przodu i konstrukcje osi typu banjo, w samochodach ciężarowych klasy 1-6. Technologia firmy Magna nie wymaga stosowania unikatowych układów zawieszenia, podwozia czy hamulców, zachowując przy tym zdolność holowania i ładowność.

eBeam™ ma zadebiutować na rynku w 2025 roku.

eBeam Electric Axle Drive System

Jak to się zaczęło

Mój zespół pomaga projektować ciężarówki, które są zelektryfikowane, i które spełniają wymagania właścicieli tradycyjnych ciężarówek, takich jak my. Przejawiamy bezkompromisową postawę, jeżeli chodzi o projektowanie i zapewniamy, że dbamy o harmonię między naszą pasją do ciężarówek a DNA naszych produktów.

Projekt eBeam™ miał swój początek trzy lata temu. Przeprowadziliśmy sześciomiesięczne badanie dotyczące pełnowymiarowych pickupów i zastanawialiśmy się nad właściwym podejściem do tego wyzwania. Jak sprawić, aby twardo stąpający po ziemi entuzjaści techniki, którzy wożą kampery, rozważyli zakup elektrycznego samochodu ciężarowego? Oceniliśmy dziesiątki pomysłów i zawęziliśmy opcje.

Wnosimy mentalność świata rzeczywistego do nauki i innowacji. Kiedy opracowywaliśmy eBeam™, niektórzy byli sceptycznie nastawieni do naszego rozwiązania. Zrobiliśmy więc coś takiego: dodaliśmy 45 kilo stali do standardowej osi samochodu ciężarowego i przetestowaliśmy całość w pojeździe, by udowodnić funkcjonalność w zakresie jazdy i kierowania.

Szybkie, tanie zwycięstwa, takie jak to i skuteczna symulacja, wykazały, że nasze rozwiązanie jest całkowicie możliwe do wykonania. Szybka faza weryfikacji pomysłu i brak strachu przed próbowaniem nowych rzeczy pozwoliły nam głęboko zrozumieć, dlaczego wymagania są konieczne. Dzięki temu zyskuje się na wiarygodności w oczach klienta.

Obecnie pracujemy nad optymalizacją tego rozwiązania, wprowadzając wyższe napięcia i ulepszoną gęstość mocy, aby lepiej dostosować się do potrzeb rynku. Dużo czasu poświęcamy gospodarce termicznej i integracji oprogramowania. Następnie wyjdziemy poza ciężarówki. Będziemy rozważać inne unikatowe rozwiązania układów napędowych dla ciągle zmieniającego się przemysłu.

Podstawowe wartości firmy Magna

Współpracuj i myśl na większą skalę. Magna jest mistrzem w tworzeniu systemów. Mój zespół rozmawia z zespołami firmy Magna w Cosma – Electronics – i innymi, by zrozumieć, czego się uczą, dzięki globalnej perspektywie. Daje to ogromną przewagę.

Należę do niewielkiego zespołu, który poszukuje przełomowych technologii z dziedzin lotnictwa, przemysłu i materiałoznawstwa, które mogą znaleźć zastosowanie, by uczynić nasze produkty bardziej wydajnymi, by zwiększyć ich osiągi, by uczynić je lżejszymi, i by obniżyć ich koszta. Myślimy w perspektywie pięciu, dziesięciu, a nawet dwudziestu lat.

Czerpiemy również z naszego życia osobistego, ponieważ wszyscy zajmujemy się różnymi rzeczami. Nasz starszy projektant zbiera trawę na siano oraz jest typem majsterkowicza, który chce być liderem wprowadzania nowych technologii. Jeden z inżynierów systemów w wolnym czasie konstruuje elektronikę i planuje zbudować elektryczny samochód wyścigowy. Inny zajmuje się tuningiem samochodów i jest zawsze na bieżąco z aktualnymi trendami i przełomami w motoryzacji. Łączy nas to, że wszyscy uczymy się szybko i w praktyczny sposób – z pasją podchodzimy do rozwiązywania problemów.

Po pracy

Dorastałem na farmie bydła mlecznego w wiejskim Maine, gdzie wcześnie nauczyłem się innowacyjności. W bardzo młodym wieku zacząłem uprawiać motocross i inne sporty motorowe. Zawsze wymieniałem części, zmieniałem coś, żeby było lepiej. To tam zacząłem kochać samochody, motocykle i ciężarówki - wszystko, co ma koła - oraz doceniać naturę i ziemię. Od tamtego czasu moje bliźniacze pasje koncentrują się wokół pojazdów i szukania nowych sposobów, by uczynić je bardziej wydajnymi i lepiej działającymi przy niższych kosztach.

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Powiązane historie

Dbamy o manekiny do testów zderzeniowych

Article

Mezzo™ Plus z wykorzystaniem morfingu powierzchni: nowe spojrzenie na przód pojazdu

Article

Siedzenie przyszłości: Od FreeForm™ do siedzenia dostosowanego do Ciebie 

Article

Bądź na bieżąco

Chcesz wiedzieć więcej o tym, co się dzieje w firmie Magna? Możesz otrzymywać najnowsze informacje o firmie Magna w postaci powiadomień i wiadomości e-mail.