– Recykling postrzegam jako wyzwanie – mówi Stirling. – Na dłuższą metę można dzięki niemu zaoszczędzić pieniądze.
Dodaje: – Można naprawić wiele rzeczy. Wszyscy musimy wziąć się w garść i robić to, co do nas należy. Zbyt łatwo jest odrzucić myśl o tym, co dzieje się ze środowiskiem.
W pracy Stirling jest jednym z czterech techników utrzymania ruchu, którzy dbają o sprawne działanie sześciu współpracujących robotów i linii montażowych, przeprowadzając prewencyjne kontrole konserwacyjne oraz inne działania. Na każdej zmianie świadomość ekologiczna stoi na pierwszym miejscu.
– Wczoraj natknąłem się na uszkodzony czujnik – mówi. – Nie wyrzuciłem go, tylko naprawiłem, aby mógł służyć jako zapasowy. Problemem był uszkodzony kabel wchodzący do czujnika. Wiedziałem, że mogę go naprawić. Czujnik może wydawać się małą rzeczą, ale kosztuje 100 dolarów, a wydatki sumują się. Taka jest moja mentalność –niczego nie marnować.
Czasami jego naprawy przynoszą duże korzyści. Przykład: zegarek z kukułką z lat 70. ubiegłego wieku przedstawiający postacie z kreskówki, kanarka Tweety'ego i kota Sylwestra, którego Stirling naprawił jako wolontariusz z Lichfield.
„Kobieta znalazła go na wyprzedaży bagażnikowej i przyniosła nam” – mówi. – „Poszperałem trochę i okazało się, że jest to rzadki zegar wart ponad 500 dolarów. Miała też pilota zdalnego sterowania, który podwoił wartość. Po tym, jak go naprawiłem, zaczęła płakać. Wywołało to uśmiech na mojej twarzy. Jeśli mogę uszczęśliwić innych i chronić planetę, moje zadanie zostało wykonane”.
We want to hear from you
Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.
Powiązane historie
Bądź na bieżąco
Chcesz wiedzieć więcej o tym, co się dzieje w firmie Magna? Możesz otrzymywać najnowsze informacje o firmie Magna w postaci powiadomień i wiadomości e-mail.