Blurred people standing in front of wall with lights

Safari parky a nákupné centrá: Vývoj nových systémov Magna ADAS

Keď inžinier Magna Marc Schaefer nedávno strávil týždeň v nemeckom safari parku, jeho záujem presahoval len obdivovanie jeleňov, levov, tiav, žiráf a byvolov. Návšteva bola súčasťou fázy skutočného vývoja budúcej technológie pokročilých asistenčných systémov vodiča (ADAS) Magna, aby sa predišlo kolíziám divokých zvierat a vozidiel.

Schaefer sedel za volantom SUV, ktorý bol vybavený prototypovým predným kamerovým systémom Magna a senzormi, a jazdil rýchlosťou menej ako 4 míle za hodinu. Jeho úloha: Trénujte softvér fotoaparátu, aby rozpoznal zvieratá, ktoré sa môžu objaviť na cestách alebo v ich blízkosti po celom svete, od kengúr v Austrálii až po kravy v Indii. Spoločnosť Magna dostala povolenie od úradníkov parku na vykonanie výskumu. Žiadne zviera nebolo nikdy v nebezpečenstve.

„Počas nášho pobytu v safari parku sme pokryli čo najviac scenárov vrátane dňa a noci, slnka a dažďa,“ povedal Schaefer, ktorý zbiera údaje ako súčasť tímu Magna electronics so sídlom v Sailaufe v Nemecku. „Cieľom nie je približovať sa k zvieratám rýchlo. Cestujeme približne rýchlosťou chôdze.“

A dodáva: „Potrebujeme 500 vzoriek údajov o každom zvierati, ktoré prejde cez ulicu alebo sa objaví pred kamerou, na účely školenia a overenia. Zvieratá sú nepredvídateľné a ADAS potrebuje rozpoznať každý druh zvieraťa zo všetkých rôznych perspektív.“

Technológia ADAS je kritickou súčasťou automobilu budúcnosti. Je navrhnutý tak, aby predchádzal úmrtiam a zraneniam ľudí a zvierat znížením počtu dopravných nehôd a vážnych následkov tých, ktorým sa nedá vyhnúť. Prostredníctvom špecifických funkcií ADAS OEM môžu výrobcovia automobilov dosiahnuť konkurenčnú diferenciáciu na trhu.

Odhaduje sa, že len v USA každý rok dôjde k 1 až 2 miliónom nehôd medzi vozidlami a veľkými zvieratami, ako sú jelene, ktoré spôsobia približne 200 ľudských úmrtí, 26 000 zranení a najmenej 8 miliárd $ v materiálnych škodách a iných nákladoch podľa federálnej správy diaľnic.

Nehody s divou zverou tvoria približne 5 % automobilových nehôd v Nemecku, podľa štúdie Nemeckej poľovníckej asociácie z roku 2020. Každý rok je týmto spôsobom zabitých viac ako milión voľne žijúcich zvierat; najviac kolízií sa stáva s jeleňmi a diviakmi.

Schaefer je presvedčený, že budúca technológia ADAS by mohla takýmto typom nehôd zabrániť. Zber údajov pomocou skutočných zvierat je dôležitou súčasťou vývojovej fázy ADAS.

„Počítačová simulácia nie je v tomto štádiu taká presná ako skutočná situácia," vysvetlil Schaefer. „Nemôžeme pracovať len s obrázkami alebo výrezmi zvierat.“

Tím na zber údajov ADAS sa niekedy spolieha na taxidermistov, ktorí im pomáhajú pri štúdiách, pretože nie vždy je potrebné pracovať so skutočným zvieraťom. Ale modely musia byť trojrozmerné, takže si prenajali vypchatého losa a vypchatého diviaka a postavili ho na parkovisko.

Nico Hauck, inžinier v spoločnosti Magna a manažér zberu údajov ADAS v Sailaufe, povedal, že tím je motivovaný bezpečnostnými aspektmi ich práce. Posledných 22 rokov riadil Hauck záchranné vozidlá a je súčasťou záchranného tímu vo svojom rodnom meste Eichenbuehl v Nemecku.

„Vidíte nehody a pýtate sa sami seba, prečo sa tomu nedá vyhnúť?“, povedal Hauck. „Pri našej práci v Magne preto zhromažďujeme tie najlepšie možné údaje – aby bola jazda bezpečnejšia a spoľahlivejšia.“

Deer standing in front of a vehicle

Okrem výskumu v safari parku tím Magna na zber údajov získal od vedenia miestneho nákupného centra v Nemecku povolenie na pozorovanie scenárov ADAS na parkovisku s chodcami, nákupnými vozíkmi a invalidnými vozíkmi.

Za posledné dva roky zhromaždilo centrum zhromažďovania údajov Magna v Sailaufe približne 20 miliónov gigabajtov alebo 30 000 hodín údajov o správaní zvierat, dopravných značkách a dopravných zápchach z celého sveta. Zber údajov je navrhnutý tak, aby urýchlil vývoj technológie ADAS pre automobil budúcnosti.

Obaja inžinieri tvrdia, že práca v Magne im dáva slobodu myslieť vo veľkom a nikdy sa neuspokojiť.

„Môžete priniesť svoje vlastné nápady, aby ste vyriešili problém,“ povedal Schaefer. „Pracujete s rôznymi výrobcami automobilov na vývoji špičkovej technológie a o päť rokov neskôr ju uvidíte na cestách. Vďaka tomu sa cítim hrdý.“

Hauck dodáva: „Ako člen tímu Magna mám šancu zvýšiť bezpečnosť vozidla a zároveň sa venovať svojmu rastu.“

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Súvisiace príbehy

A Magna Beekeeper's Perspective

Article

Magna Doubles Down on Its Next Rebelle Rally Adventure

Releases

A Magna Beekeeper’s Backyard – and Beyond

Article

Zostaňte v kontakte

Chcete získať ďalšie informácie o spoločnosti Magna? Môžete dostávať najnovšie správy o spoločnosti Magna prostredníctvom upozornení alebo e-mailov priamo do vašej doručenej pošty.