Abstract blue and orange lines and dots moving in a forward motion

Systém monitorovania vodiča: Zníženie rozptýlenia pri jazde, záchrana životov

Špičkový systém monitorovania vodiča od spoločnosti Magna deteguje rozptýlené správanie, ospalosť a únavu. Využíva silu spoločnosti Magna v oblasti kamier a interiérových zrkadiel ADAS s cieľom vytvoriť integrovaný produkt, ktorý znižuje mieru nesústredenej jazdy a zachraňuje životy.

Technológia

Špičkový systém monitorovania vodiča od spoločnosti Magna deteguje rozptýlené správanie, ospalosť a únavu. Využíva silu spoločnosti Magna v oblasti kamier a interiérových zrkadiel ADAS s cieľom vytvoriť integrovaný produkt, ktorý znižuje mieru nesústredenej jazdy a zachraňuje životy.

DMS je zabudovaný do automaticky stmievateľného spätného zrkadla. Systém analyzuje hlavu, oči a telo vodiča, aby odhalil rozptýlenú alebo ospalú jazdu. Systém založený na kamere využíva aj infračervené senzory; dokáže predpovedať, kedy vodič pravdepodobne nevenuje dostatočnú pozornosť jazde, a odoslať výstrahu pomocou zvukových alebo vizuálnych upozornení vydávaných vozidlom.

DMS 1b_web3

Príbeh

Keď sme pred niekoľkými rokmi začali pracovať na systéme monitorovania vodiča, zvolali sme stretnutie s tímom spoločnosti Electronics a opýtali sme sa ich: „Čo viete o monitorovaní vodiča?“. Naša spolupráca sa rýchlo rozbehla. Išlo to skvele.

Vieme, že interiérové zrkadlo vozidla je dokonalou základňou. Inými slovami, umiestnenie spätného zrkadla je vynikajúcim miestom na rôzne technologické funkcie. Interiérové zrkadlo je skvelým miestom pre systém DMS, pretože medzi vodičom a zrkadlom je voľný výhľad.

Zákazníci na nás chrlili jednu výzvu za druhou a my sme sa vracali s riešeniami a prevýšili sme očakávania, čo je výhodou koncepcie Power of Magna. Sme schopní využiť silu spoločnosti Magna v oblasti kamier a interiérových zrkadiel ADAS a vytvoriť tak integrovaný produkt, ktorý znižuje mieru nesústredenej jazdy a zachraňuje životy.

Spoločnosť Magna má jedinečnú pozíciu, pretože je najväčším globálnym hráčom v oblasti kamier a interiérových zrkadiel. Systémový prístup je obrovskou výhodou. Vytvorením výrobku úplne integrovaného do zrkadla by sme získali zlatú vstupenku na trh, ako sa vyjadril jeden člen tímu.

Základná hodnota spoločnosti Magna

Spolupracovať. Úzka spolupráca má svoje výhody. V prípade systému monitorovania vodiča sme využili odbornosť systémov spoločnosti Magna. Udržiavanie otvorenej komunikácie v rámci tímov je kľúčové. Ako vedúci tímov vedieme pravidelné rozhovory, niekedy aj 4- až 5-krát za deň. Nie vždy sa na všetkom zhodneme, no ani by to tak nemalo byť. Obe skupiny by však vždy mali vnímať príležitosti.

Spolupracovať znamená pozrieť sa na problémy a spolu s tímom nachádzať riešenia, ktoré si prajú zákazníci.

Záujmy

Motocykle ma fascinujú. Páči sa mi na nich tá sloboda. Necítite sa ako v klietke. Je to vzrušenie z jazdy počas pekného teplého dňa po kľukatej ceste. Pred niekoľkými rokmi som však s jazdením prestal z dôvodu rozptýlenej pozornosti vodičov. Máme epidémiu rozptýlenia. Každý to zažil. Preto je naším cieľom pomocou systému DMS obmedziť rozptyľovanie pri jazde a zachrániť životy.

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Súvisiace príbehy

Starostlivosť o figuríny z nárazových testov

Article

Mezzo™ Plus s technológiou Morphing Surfaces (pretváranie povrchov): Nové predstavy o predku vozidla

Article

Sedadlo budúcnosti: Od techniky FreeForm™ po sedadlo na mieru pre vás 

Article

Zostaňte v kontakte

Chcete získať ďalšie informácie o spoločnosti Magna? Môžete dostávať najnovšie správy o spoločnosti Magna prostredníctvom upozornení alebo e-mailov priamo do vašej doručenej pošty.