Blurred people standing in front of wall with lights

Veľkolepá výprava kolegov zo spoločnosti Magna

Dvaja nadšení cyklisti zo spoločnosti Magna si vytvorili puto, ktoré je inšpiráciou pre ostatných kolegov a ktoré ich zaviedlo z montážnej linky na terénne trasy či staré rímske cesty v Európe.

Začalo sa to, keď Danijel Antolić a Ganda Bagna strávili minulý rok v júni šesť dní na 342-kilometrovej ceste bicyklom z mesta Grainau v Nemecku ku Gardskému jazeru v Taliansku.

Táto dvojica čelila na tomto náročnom cyklistickom dobrodružstve extrémnym poveternostným podmienkam a ďalším výzvam. Poháňal ich však duch spolupráce, ktorého si so sebou priniesli z divízie spoločnosti Magna v Hanoveri, kde spolu pracujú už od roku 2008. Obaja na tento výlet trénovali tri mesiace, a to najmä jazdu do kopca.

Antolić je vedúcim zmeny na montážnej linke na výrobu vonkajších dielov pre veľkého výrobcu OEM. Bagna je pracovníkom v prednej línii a podpredsedom pracovnej rady v závode. Bagna vyrastal v meste Niamey v africkom Nigeri, zatiaľ čo Antolić pochádza z dedinky Desinić neďaleko chorvátskeho Záhrebu.

Danijel Antolic and Ganda Bagna on Via Claudia Augusta
Ganda Bagna
Ganda Banga
Danijel Antolic
Danijel Antolić

Zdá sa, že spolupráca môže byť superschopnosťou – či už ste práve v práci, alebo na horskom bicykli. Keď sa zamestnanci rozvíjajú a podporujú, vzťahy prekvitajú.

„Danijel je disciplinovaný vedúci zmeny, ale je aj veľmi úctivý,“ vysvetľuje Bagna. „Rovnaký je aj vtedy, keď spolu trénujeme na naše cyklotúry. A popri tom všetkom sme skrátka priatelia. Za to musím poďakovať spoločnosti Magna.“

Antolić dodáva: „Ganda má neuveriteľnú pracovnú morálku. Spriatelili sa dokonca aj naše rodiny. Keď som povedal, že chcem ísť na horskú cyklotúru, Ganda odvetil, že ide so mnou.“

Výlet absolvovali na 12-prevodových horských bicykloch a na mobile si viedli cestovný denník. Tu sú výňatky z tohto denníka:

Prvý deň: Batohy majú 8 kg. Príliš veľa. Po zastavení sme pár vecí zahodili. Extrémne teplo. Došla nám voda, napili sme sa z ľadovcovej rieky. Gandovi sa na bicykli uvoľňujú riadidlá.

Druhý deň: Šli sme po štrkových cestičkách a po starej rímskej ceste Via Claudia Augusta v Rakúsku. Stále sú tam viditeľné stopy po vozoch. Paráda.

Tretí deň: Prekročili sme taliansku hranicu a mierime k Lago di Resia. Robíme pokroky! Každý večer si dávame pizzu.

Štvrtý deň: Štyri hodiny hustého dažďa, z Latschu do Fonda v Taliansku. Ťažká cesta. Za odmenu sme si dali Sacherovu tortu.

Piaty deň: Dolu kopcom do Cavedaga v ideálnom počasí!

Šiesty deň: A sme v cieli – Riva del Garda!

Map outlining the trip from Grainau, Germany to Riva del Garda, Italy
Travelling along Via Claudia Augusta
Ganda pushing the bike up a steep portion of Via Claudia Augusta
Travelling along Via Claudia Augusta from the perspective of riding a bike

„Odfotil nás okoloidúci pri Gardskom jazere,“ spomína Antolić. „Stále ma teší pohľad na tú fotku a myšlienka na to, čo sme dokázali. Bola to osobná výzva.“

Od 17. júna sa chystáme na ďalší výlet s dvomi ďalšími zamestnancami hanoverskej divízie spoločnosti Magna vrátane odborníka na IT, ktorý je v práci nový. Znova budú mať na sebe špeciálne tričká Magna a tentokrát sa vydajú z Nemecka do Talianska inou trasou.

„Táto nová príležitosť sa naskytla, pretože Magna a najme náš generálny riaditeľ veľmi podporujú naše plány,“ tvrdí Antolić. „Chce, aby sme boli inšpiráciou pre ostatných a ja som mu za to veľmi vďačný.“

Bagna dodáva: „Sme šťastní, že môžeme byť súčasťou tímu Magna – na pracovisku aj na cestách.“

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Súvisiace príbehy

Softvérový inžinier spoločnosti Magna a presvedčivý náborár 

Article

Boj s rakovinou: spoločné úsilie

Article

Starostlivosť o figuríny z nárazových testov

Article

Zostaňte v kontakte

Chcete získať ďalšie informácie o spoločnosti Magna? Môžete dostávať najnovšie správy o spoločnosti Magna prostredníctvom upozornení alebo e-mailov priamo do vašej doručenej pošty.