Placeholder image for template purposes.

Odhodlanost k neustálému zlepšování v oblasti úspory energie

Divize Markt Schwaben společnosti Magna v Německu dokončila od roku 2016 40 energeticky úsporných projektů na základě nápadů zaměstnanců a vedoucích pracovníků prodejen, kteří jsou odhodláni podnikat kroky k ochraně planety. Toto úsilí je příkladem vize společnosti Magna o udržitelnějším podnikání.

Za mnoha energeticky úspornými projekty divize je myšlenka zmírnění klimatických změn. Stejně jako ostatní pobočky společnosti Magna po celém světě přichází Markt Schwaben s inovativními způsoby, jak čelit výzvám, které někteří odborníci nazývají „závodem našeho života“, a zaměřuje se na udržitelné způsoby podnikání.

Projekty na úsporu energie zahrnují instalaci účinnějších pecí na tavení surovin před jejich odesláním do velkých tlakových licích strojů a použití nových zařízení na chlazení forem. K dalším iniciativám na optimalizaci spotřeby energie patří vypínání infrastrukturních systémů závodu v době mimo výrobu. Dalším způsobem, jak šetřit zdroje, je snížení spotřeby vody a chemikálií v licích formách během výrobního procesu.

Projekty jsou součástí snahy o neustálé zlepšování a rozvíjení energeticky šetrného myšlení. Zaměstnanci si uvědomují, že naše úsilí ohledně udržitelnosti, ať už malé či velké, bude mít dalekosáhlé dopady na naše zákazníky, průmysl a planetu.

„Lidé pracující u linek nám přinášejí nápady,“ řekl Markus Hirschvogel, vedoucí výroby divize, který v letech 2013 až 2019 působil jako energetický manažer společnosti Magna pro Evropu. „Mají přesný přehled o tom, co se děje. Jejich nápady jsou rozumné a snadno realizovatelné. Ale vždy to jde udělat ještě lépe.“

Cíl: Být jedním z nejefektivnějších odlévacích závodů v Evropě. V závodě pracuje 550 zaměstnanců, kteří vyrábějí odlitky pro podvozky karoserií prémiových vozů, jako jsou Mercedes-Benz třídy S a BMW řady 3.

Sběr dat je důležitou součástí sledování spotřeby energie.

„Každý týden kontrolujeme data a linky mezi sebou porovnáváme,“ řekl Hirschvogel. „Když dojde k velkému nárůstu energie u jedné z linek, je jasné, že se něco děje. Pak zavoláme techniky a zahájíme další projekt.“

Stejný tým má také ambiciózní cíl zpětně získávat teplo použité ve výrobním procesu a následně ho využít k levnějšímu vytápění domácností v regionu.

Zatímco společnost Magna plánuje budoucnost bez emisí uhlíku, lidé, produkty a procesy divize Markt Schwaben – a našich 347 divizí ve 28 zemích – dělají svět bezpečnějším, ekologičtějším a lepším místem.

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Související příběhy

Zůstaňte ve spojení

Chcete vědět víc o společnosti Magna? Zůstaňte s námi ve spojení a nechte se informovat o novinkách prostřednictvím upozornění nebo e-mailů.