Placeholder image for template purposes.

Wsparcie Emocjonalne W Niepewnych Czasach

Programy dotyczące zdrowia i dobrego samopoczucia firmy Magna, a także ubezpieczenie medyczne i różowa farba do włosów pomagają Sarze Tarasenko zachować równowagę emocjonalną w czasie pandemii.

Specjalistka ds. płac w firmie Magna ubiegłej wiosny na krótko przed rozpoczęciem lockdownu dołączyła do sponsorowanego przez firmę programu Strażników Wagi. Wcześniej brała udział w ćwiczeniach „dla rekrutów” Magna organizowanych na parkingu przed biurem firmy w Troy w stanie Michigan.

1920x960-menu-photos-02

– To dzięki firmie Magna zaczęłam brać udział w tych programach – mówi Tarasenko. – Gdy zaczęliśmy pracować zdalnie, kontynuowałam je sama. Podczas lockdownu zrzuciłam 14 kg. W trakcie przerw robię przysiady przy biurku.

– Podnoszę również ciężary – mówi Tarasenko, podnosząc 4,5-kilogramowe hantle podczas rozmowy na Microsoft Teams, by pokazać, jak skupienie na ćwiczeniach fizycznych pomaga zredukować stres.

Tak jak inne osoby zmagające się z emocjonalnymi trudnościami spowodowanymi niepewnością i lękiem, które wiążą się z pandemią oraz ograniczeniami przemieszczania się i zaburzeniem normalnego funkcjonowania, Tarasenko zrozumiała, że oprócz diety i ćwiczeń potrzebuje dodatkowego wsparcia.

Mama czteroletniego Lucasa i rocznej Riley musiała przystosować się do pracy przy stole w jadalni zamiast firmowego biurka. Przedszkole Lucasa i Riley zostało zamknięte, a teściowie przychodzili do domu, by zajmować się dziećmi, co dodatkowo utrudniało skupienie. Jej mąż Dan, który jest księgowym, na początku lockdownu również pracował w zatłoczonym domu.

SaraTarasenko_FireHair
SaraTarasenko_Family

SARA TARASENKO, specjalistka ds. płac w firmie Magna razem z rodziną

– To było bardzo stresujące – przyznaje Tarasenko. – Ale na szczęście mogłam odbywać wirtualne spotkania z moją terapeutką. Siedziałam wtedy w samochodzie na podjeździe i rozmawiałyśmy przez telefon. Pakiet oferowany przez firmę Magna jest świetny. Moje ubezpieczenie zdrowotne obejmuje terapię oraz leki na receptę przepisywane w celu leczenia depresji i niepokoju. Sądzę, że programy Magna poświęcone świadomości zdrowia psychicznego pomagają zwalczać stygmatyzację problemów psychicznych. Nasza firma była otwarta na te kwestie i działała w ich sprawie jeszcze przed pandemią.

Carol Bentley, szefowa Tarasenko, która pracuje jako administratorka Magna Services of America, zachęcała ją do sięgnięcia po pomoc w czasie pandemii.

Różowe włosy również poprawiają humor Tarasenko.

– Zawsze lubiłam eksperymentować z różnymi kolorami włosów – mówi Tarasenko, która kiedyś pracowała jako fryzjerka. – Farbuję się na jasne, wesołe kolory. To mnie uszczęśliwia.

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Powiązane historie

Walka z rakiem: wspólny wysiłek 

Article

Ekscytująca wyprawa napędzana przez Magna Collaboration

Article

Dbamy o manekiny do testów zderzeniowych

Article

Bądź na bieżąco

Chcesz wiedzieć więcej o tym, co się dzieje w firmie Magna? Możesz otrzymywać najnowsze informacje o firmie Magna w postaci powiadomień i wiadomości e-mail.