Placeholder image for template purposes.

Czy Wiesz, Że?
Zrównoważony Rozwój Jest Podstawą Naszej Pracy

Firma Magna dokłada wielu starań, by pozytywnie wpływać na środowisko naturalne i chronić naszą planetę.

Pomagamy spopularyzować samochody elektryczne, pracując nad rozwojem technologicznym. W naszych światowej klasy zakładach powstają bardziej przyjazne dla środowiska pojazdy.

Przyjrzyj się, jak to wygląda:

tail-lights

SPECJALNY EKOLOGICZNY POJAZD DLA PAPIEŻA

W naszej fabryce na terenie Europy powstanie pierwszy w pełni elektryczny papamobile – zmodyfikowany model SUV-a Fisker Ocean. To jedynie kolejny przykład zaangażowania firmy Magna w produkcję ekologicznych samochodów.

Papamobile jest nazwą specjalnych pojazdów papieskich. Takim unikatowym samochodem porusza się Papież Franciszek w trakcie wystąpień publicznych. Specjalny model Fisker Ocean będzie wyposażony w dach z ogniwami słonecznymi, a dywaniki w jego wnętrzu będą wykonane z butelek plastikowych wyłowionych z oceanu.

Zmodyfikowana konstrukcja samochodu Ocean świetnie pasuje do transportu Papieża, który reprezentuje 1,2 miliarda osób wyznania rzymsko-katolickiego na całym świecie. Papież Franciszek, który często apeluje o „dbanie o nasz wspólny dom”, jest uznawany za „proekologicznego papieża”. Jego imię wywodzi się od św. Franciszka, patrona ochrony środowiska.

Samochód Fisker Ocean zjedzie z linii produkcyjnej w zakładzie firmy Magna w listopadzie 2022 roku. Firma Fisker Inc. informuje, że obecnie posiada już 16 000 rezerwacji na zakup modeli Ocean. Samochód będzie dostępny w wersjach luksusowych z takimi wygodami, jak napęd na cztery koła i wyjątkowo pojemny akumulator (umożliwiający pokonanie około 560 km).

DOŚWIADCZENIE W WY- TWARZANIU KORPUSÓW AKUMULATORÓW DO PO- JAZDÓW ELEKTRYCZNYCH

Gdy w roku 2022 model GMC Hummer EV i w pełni elektryczna ciężarówka Ford F150 Lightning trafią do sprzedaży, będą one wyposażone w kluczowy komponent wytwarzany przez firmę Magna – innowacyjny korpus akumulatora.

Korpusy akumulatora, które są niezbędne we wszystkich pojazdach elektrycznych, służą do zabezpieczenia akumulatorów wysokiego napięcia, komponentów układu zasilania, czujników i połączeń. Zapewniają one bezpieczeństwo podczas poruszania się pojazdami elektrycznymi, chroniąc najważniejsze komponenty przed uszkodzeniem, wysoką temperaturą i wodą.

Każdy korpus akumulatora jest opracowany dla konkretnego samochodu, ponieważ rozmiary dla poszczególnych modeli pojazdu są różne. To kolejny sposób, w który firma Magna pomaga tworzyć inteligentne, innowacyjne i ekologiczne produkty dla jednych z najbardziej atrakcyjnych pojazdów na rynku.

Ponieważ każdy samochód elektryczny wymaga tego komponentu, nasze doświadczenie w dziedzinie ich wytwarzania stanowi olbrzymi atut firmy Magna.

ŚWIATŁO NA DRODZE

Jeśli spotkasz gdzieś elektryczny samochód Volkswagen ID.4 z roku 2021, przyjrzyj się tylnym reflektorom. Pionierem tej konstrukcji na rynku jest firma Magna.

Zaawansowany układ diod LED zapewnia jednolicie oświetlone panele, które przypominają wysokiej klasy układy OLED. Elementy oświetleniowe firmy Magna wykorzystujące technologię Surface Element Lighting pozwalają uzyskać spójny, atrakcyjny wygląd zewnętrzny pojazdu.

Są to rewolucyjne rozwiązania pod względem budowy i możliwości indywidualnego dopasowania. To kolejny przykład wpływu firmy Magna na kształtowanie konstrukcji nowoczesnych pojazdów.

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Powiązane historie

Dbamy o manekiny do testów zderzeniowych

Article

Mezzo™ Plus z wykorzystaniem morfingu powierzchni: nowe spojrzenie na przód pojazdu

Article

Siedzenie przyszłości: Od FreeForm™ do siedzenia dostosowanego do Ciebie 

Article

Bądź na bieżąco

Chcesz wiedzieć więcej o tym, co się dzieje w firmie Magna? Możesz otrzymywać najnowsze informacje o firmie Magna w postaci powiadomień i wiadomości e-mail.