Placeholder image for template purposes.

Deti Milénia Žnúce Úspechy V Spoločnosti Magna

DAVID WADE
NIET VZRUŠUJÚCEJŠIEHO MIESTA

David Wade po absolvovaní Ivey Business School na Western University v roku 2013 začal svoju kariéru vo svete súkromného kapitálu a obchodného bankovníctva vrátane stáže v Londýne v Anglicku. Ako Kanaďan, ktorý vyrastal vo Vancouveri, však pociťoval obdiv k spoločnosti Magna.

„Magna je určitým spôsobom príťažlivá, pretože je jednou z najvýznamnejších spoločností v Kanade,“ uviedol Wade.

V spoločnosti začal pracovať v roku 2019 ako manažér rozvoja podniku pre Magna International a sídli v Toronte.

1920x960-menu-photos-02

ČO ŤA PRIVIEDLO DO SPOLOČNOSTI MAGNA?

Chcel som sa stať odborníkom v odvetví a získať v ňom skúsenosti. Automobilový priemysel je prepojený s technologickou transformáciou. Vzrušujúcejšie miesto ako automobilový priemysel s jeho elektrifikáciou a autonómiou, ktorých výsledkom sú nové obchodné modely, neexistuje

AKÝ OKAMIH V SPOLOČNOSTI MAGNA ŤA DOTERAZ NAPĹŇA NAJVÄČŠOU HRDOSŤOU?

Pracujem na väčších fúziách a akvizíciách, ako aj investíciách rizikového kapitálu. Mal som príležitosť pracovať spolu so služobne staršími členmi tímu na niekoľkých neobyčajne vzrušujúcich transakciách. Vek a počet rokov skúseností nie sú v spoločnosti Magna jedinými predpokladmi na to, aby ste mali vplyv. Existuje tu možnosť prísť a prispieť, ako aj ochota načúvať každému, kto je schopný pridať hodnotu.

ČO MÁŠ NA SVOJEJ PRÁCI NAJRADŠEJ?

Je veľmi skvelé a zaujímavé, ak má človek možnosť zanechať za sebou stopu a prispieť k týmto transformačným strategickým rozhodnutiam. To, čo ma poháňa, je schopnosť veľmi tvrdo pracovať na obchodoch a pomáhať formovať spoločnosť.

AKO BUDE VYZERAŤ TVOJE BUDÚCE VOZIDLO?

Bude v ňom posteľ.

KÁVA ALEBO ČAJ? PES ALEBO MAČKA? ČO Z TOHO ŤA VYSTIHUJE A PREČO?

Káva. Som energický, motivovaný a ženie ma snaha dosiahnuť dobrý výsledok. Rád by som si však myslel aj to, že som hĺbavý ako šálka čaju. Bol by som skôr kocúrom. Mačky sa vyznačujú určitou úrovňou nezávislosti, sú však aj dobrými spoločníkmi.

Marisa_Jayne-02

MARISA JAYNE
KREATÍVNE MOŽNOSTI SÚ NEKONEČNÉ

Ako kapitánka ženského futbalového tímu na Purdue University Northwest išla Marisa Jayne príkladom na ihrisku aj v triede. Jej skúsenosti s tímovou prácou sa ukázali byť neoceniteľné, keď v roku 2018 nastúpila do spoločnosti Magna ako stážistka v oblasti podnikového inžinieringu a rozvoja podnikania na poli výskumu a vývoja.

Po ukončení strojárskeho štúdia v roku 2019 sa Jayne vrátila do spoločnosti ako technická obchodná analytička a v súčasnosti pracuje na pozícii výskumnej inžinierky v ústredí spoločnosti Magna v meste Troy v Michigane.

Vo voľnom čase trénuje 10-ročné dievčatá v komunitnom futbalovom klube.

„V praxi im hovorím: ‚chcem, aby ste robili chyby‘,“ uviedla. „Ak ich nebudete robiť, nebudete sa učiť a rásť ako hráčky.“

ČO ŤA PRIVIEDLO DO SPOLOČNOSTI MAGNA?

Milujem matematiku a vedu a chápanie toho, ako veci fungujú z hľadiska celého systému. Rovnako milujem výzvy. Žijem v okrajovej časti Detroitu, najväčšieho automobilového centra na svete. Keď som začala skúmať kariérne možnosti, narazila som na spoločnosť Magna a zrazu všetko do seba zapadlo.

ČO MÁŠ NA SVOJEJ PRÁCI NAJRADŠEJ?

Ľudí a koncepty, na ktorých pracujeme. Niet úžasnejších a priateľskejších ľudí ako sú strojári. Náš technický tím, ktorého každý člen pochádza z iného prostredia, je skvelý. Vo svojom tíme sa cítim dobre, čo znamená, že môžem slobodne hovoriť a konať. Pracujeme na novej mobilite, ktorá zahŕňa všetko. Zameriavame sa na využitie solárnej energie pre vozidlá a na rôzne druhy jej využitia v oblasti mikromobility. Kreatívne možnosti sú nekonečné.

AKÚ NAJLEPŠIU RADU TI DAL TVOJ MENTOR V SPOLOČNOSTI MAGNA?

Robím finálny výskum pre novú mobilitu a iné projekty. Ako inžinierka vo výskume nedisponujem najväčším hlasom v miestnosti – ten majú údaje. Môj mentor Ron Zak by povedal, že som pred veľkou prezentáciou nervózna. Povedal: ‚Marisa, výskum si robila ty, vieš, že je správny. Hovor sebavedomo.‘ To sa mi naozaj uchovalo v pamäti.

AKO BUDE VYZERAŤ TVOJE BUDÚCE VOZIDLO?

S najväčšou pravdepodobnosťou bude plne poháňané solárnou energiou. Bude veľmi elegantné, bez točiacich sa kolies, autonómne, s nekonečnou zásobou občerstvenia.

OPÍŠ SA V PODOBE HASHTAGU.

#kreatívna

ZHAO LE HUANG
VYZÝVANIE ŠŤASTIA

Zhao Le Huang, laboratórna technička v závode spoločnosti Magna v čínskom meste Shunde, nastúpila do spoločnosti pred troma rokmi a rýchlo na seba prevzala čoraz väčšiu zodpovednosť. Dnes je spolumanažérkou tímu siedmich ľudí, ktorí majú na starosti certifikáciu výrobkov určených na export.

V mandarínčine jej meno znamená „vyzývanie šťastia“. Táto cesta sa začala v jednej čínskej dedinke, kde sa jej rodičia venovali pestovaniu ryže a nikto nevlastnil auto.

Huang povedala, že jej hľadanie sa skončilo. V spoločnosti Magna našla šťastie.

Zhao_Le_Huang-01

ČO ŤA PRIVIEDLO DO SPOLOČNOSTI MAGNA?

V tom čase som pracovala pre iného dodávateľa a videla som, že spoločnosť Magna robí nábor, tak som poslala svoj životopis. Páči sa mi tu vynikajúca tímová práca. Môj tím sa skladá z piatich žien a dvoch mužov a väčšina je v rovnakom veku ako moji rodičia, vekový rozdiel však nehrá žiadnu rolu. Ak ku každému pristupujete „srdcom“, vráti sa vám to v rovnakej miere.

AKÚ NAJLEPŠIU RADU TI DAL TVOJ MENTOR V SPOLOČNOSTI MAGNA?

Môj partner a spolumanažér je Hexin Li, ktorý pre spoločnosť Magna pracuje už 29 rokov a je iba o rok mladší ako môj otec. Radím sa s ním vždy, keď mám otázky alebo narazím na problémy. Má veľké srdce. Jeho najlepšia rada znie: ‚nechaj za seba hovoriť svoju prácu. ‘

AKÝ OKAMIH V SPOLOČNOSTI MAGNA ŤA DOTERAZ NAPĹŇAL NAJVÄČŠOU HRDOSŤOU?

Výrobcovia automobilov si naše laboratórium preverujú, aby sa uistili, že sme spôsobilí vykonávať skúšanie a nemusia nič zadávať tretej strane. Jeden z okamihov, na ktorý som najviac hrdá, nastal, keď nám spoločnosť Geely udelila certifikát. Spoločnosť Gelly je významným zákazníkom a išlo o veľký míľnik. Hrdosťou ma naplnilo aj to, keď nás čínska vláda uznala za národné laboratórium. Ide o veľkú česť.

AK BY BOLA V TVOJOM DNI JEDNA HODINA NAVYŠE, ČO BY BOLO JEJ NÁPLŇOU?

Maľovala by som. To, čo som sa naučila na hodinách maľovania, sa dá využiť v mojej práci. Týka sa to aj zmýšľania. Nepodliehať panike. Nehnať sa. Postupovať krok za krokom.

Dominika_Bonnanova-01

DOMINIKA BONNANOVA
DOBRÁ BRATSKÁ RADA

Dominika Bonnanová začala pracovať v spoločnosti Magna v roku 2018 ako operátorka na lakovacej linke v závode spoločnosti Magna v Liberci v Českej republike. Len o rok neskôr už dosiahla povýšenie na kontrolórku kvality výroby.

Bonnanová pred príchodom do spoločnosti Magna pracovala v kníhkupectve v Jablonci, neďalekom priemyselnom meste. Rovnako ako iné mladé ženy v jej krajine aj ju to ťahá k automobilovému priemyslu, ktorý je motorom českého hospodárstva.

Náplňou jej práce je kontrola nárazníkov, spojlerov a prahov, v duchu si však predstavuje budúcnosť, v ktorej sa jej kariéra – aj auto – rozbehnú.

ČO ŤA PRIVIEDLO DO SPOLOČNOSTI MAGNA?

Môj brat Juraj pracoval v libereckom závode ako vedúci tímu a odporúčal mi spoločnosť Magna ako dobré miesto na prácu. Automobilový priemysel bol pre moju rodinu niečím novým. Môj otec pracoval v stravovacích službách v miestnych lyžiarskych strediskách a mama bola predavačkou.

ČO MÁŠ NA SVOJEJ PRÁCI NAJRADŠEJ?

Práca je podnetná. Je rôznorodá a nikdy sa pri nej nenudím. Som tiež veľmi hanblivá. V kníhkupectve som sa naučila lepšie komunikovať s ľuďmi a na svojom novom poste sa v komunikácii stále zlepšujem.

AKÝ OKAMIH V SPOLOČNOSTI MAGNA ŤA DOTERAZ NAPĹŇAL NAJVÄČŠOU HRDOSŤOU?

Moje povýšenie. Bola som šťastná, že mi zverili väčšiu zodpovednosť.

AKÚ NAJLEPŠIU RADU TI DAL TVOJ MENTOR V SPOLOČNOSTI MAGNA?

Mentorov mám viac, takže nejde iba o jednu radu. Mám mnoho kolegýň, ktoré mi pomohli a stále pomáhajú. Sú z výrobného prostredia a oddelenia kvality. Radia mi, ako rýchlo a efektívne pracovať. V tejto práci je rýchlosť pre zákazníka veľmi dôležitá.

AKÁ JE TVOJA VYSNÍVANÁ PRÁCA?

Chcela by som v tomto závode pracovať v administratíve.

AKO BUDE VYZERAŤ TVOJE BUDÚCE VOZIDLO?

Bude to lietajúce auto.

BAISHENG WANG
PRACOVNÁ PRÍLEŽITOSŤ BOLA AKO „OSUD“

Keď sa Baisheng Wang prechádzal neďaleko závodu spoločnosti Magna v čínskom meste Zhangjiagang, narazil na vývesnú tabuľu so zaujímavou pracovnou ponukou.

Práca vo výrobe predstavovala spojenie jeho dvoch vášní: automobilov a elektroniky. Mobilom si ponuku odfotil a okamžite si podal žiadosť o prijatie. Dnes pôsobí v spoločnosti Magna ako operátor výroby a vyrába dosky plošných spojov pre vozidlá BMW.

„Bol to osud,“ spomína Wang. „Som veľmi spokojný.“

Baisheng_Wang-01

ČO ŤA PRIVIEDLO DO SPOLOČNOSTI MAGNA?

Vyrástol som v dedinke Wanjiagou v juhozápadnej Číne, kde moji starí rodičia pestovali na farme kukuricu, pšenicu a ryžu. Rodičia pracovali v meste, nič nás však nespájalo s automobilovým priemyslom či dopravou. Ak sme chceli niekam ísť, išli sme pešo. Automobilový priemysel som si vybral ako svoj odbor na strednej odbornej škole. Vždy som rád surfoval po internete a vyhľadával informácie o autách. Rád chodím na autosalóny. Mám USB kľúč, na ktorom sú všetky moje obľúbené fotografie áut.

ČO MÁŠ NA SVOJEJ PRÁCI NAJRADŠEJ?

Veľa som sa učil a veľmi som sa snažil, aby som bol najlepší. Toto je moja druhá práca po strednej škole. Pred ňou som vyrábal elektronické súčiastky v solárnom priemysle. Aj vtedy išlo o prácu vo výrobe, zistil som však, že mám oveľa radšej automobily.

AKÚ NAJLEPŠIU RADU TI DAL TVOJ MENTOR V SPOLOČNOSTI MAGNA?

Môj mentor v spoločnosti Magna je Shengping Fang. Je skúseným operátorom výroby, ktorý mi pripomína, aby som bol pozorný, opatrný a bral túto prácu vážne. Malá chyba môže spôsobiť veľké problémy. Mohla by poškodiť vozidlo aj dobrú povesť spoločnosti.

AKO BUDE VYZERAŤ TVOJE BUDÚCE VOZIDLO?

Chcem to najbezpečnejšie vozidlo, takže bude mať vonkajšie airbagy. Bezpečnosť je pre mňa a moju rodinu rozhodujúca.

AKÝ JE TVOJ OBĽÚBENÝ FILM O AUTOMOBILOCH?

Rýchlo a zbesilo 7: Späť na štartovaciu čiaru zo série Rýchlo a zbesilo.

GOLF, PINGPONG, FUTBAL ALEBO HOKEJ. KTORÝ Z NICH SA NAJLEPŠIE HODÍ K TVOJEJ OSOBNOSTI?

Futbal. Je o tímovej práci a dosiahnutí cieľa. Baví ma pracovať s tímom a vyhrávať.

Weerapong_Prawanna-01

WEERAPONG PRAWANNA
DÔVERA V SPOLOČNOSŤ MAGNA

Po tom, ako Weerapong Prawanna pracoval na čiastočný úväzok ako člen bezpečnostnej služby v Bangkoku, sa v roku 2013 zamestnal v spoločnosti Magna ako operátor výroby v závode Cosma v Thajsku.

Dnes je v tomto závode kontrolórom kvality na linke Toyota. Vďaka svojej práci môže prispievať na podporu svojich rodičov a 20-ročnej sestry žijúcich v jeho rodisku, provinčnej obci Na-Nok-Chum. Jej názov znamená „ryžové pole s množstvom vtákov“.

Práca pre spoločnosť Magna priniesla Prawannaovi, ktorého prezývajú „Bank“, „pocit šťastia“ a ambiciózne sny.

ČO ŤA PRIVIEDLO DO SPOLOČNOSTI MAGNA?

Som prvý v rodine, ktorý pracuje vo výrobe, a som vďačný, že môžem pomáhať rodičom. Sú na mňa hrdí a vážia si peniaze, o ktoré sa s nimi môžem podeliť. Keď som dospieval, nemali sme auto a rodičia chodili na skútri. Mám v pláne kúpiť im auto.

ČO MÁŠ NA SVOJEJ PRÁCI NAJRADŠEJ?

Mám tu priateľov. Mojím priateľom je vedúci úseku kvality. Môžem sa s ním porozprávať o práci a akýchkoľvek osobných problémoch. Je dôležité mať dobrých kolegov a vedúcich.

AKÝ OKAMIH V SPOLOČNOSTI MAGNA ŤA DOTERAZ NAPĹŇA NAJVÄČŠOU HRDOSŤOU?

Na konkrétny okamih si nespomínam, pretože som hrdý po celý čas. Mám dobrý pocit zo zodpovednosti za kontrolu kvality. Navyše mi spoločnosť Magna priniesla šťastie. Každý rok sa v našom závode koná novoročný večierok pre zamestnancov s tombolou. Dvakrát som vyhral najväčšiu cenu. V oboch prípadoch to bol zlatý náhrdelník a oba som daroval mame.

AKÁ JE TVOJA VYSNÍVANÁ PRÁCA?

Rád kontrolujem kvalitu, takže raz by som chcel byť manažérom kvality. Okrem toho milujem kávu, preto by som chcel vlastniť kaviareň.

AKO BUDE VYZERAŤ TVOJE BUDÚCE VOZIDLO?

Bude kompletne autonómne a vybavené kávovarom.

AK BY BOLA V TVOJOM DNI JEDNA HODINA NAVYŠE, ČO BY BOLO JEJ NÁPLŇOU?

Išiel by som si zabehať do parku.

AKÉ TRI SLOVÁ ŤA NAJLEPŠIE VYSTIHUJÚ?

Nie sú to tri, ale štyri. „Pohodový, v práci seriózny“.

MITCHELL BAUMAN
NAŠIEL SOM VÝZVU

Jeho kariéra v spoločnosti Magna sa začala v roku 2010 na pozícii dočasného zamestnanca vo výrobe, kde zostrojoval zadné posuvné okno na ľahký nákladný automobil Dodge Ram v závode Engineered Glass v michiganskom meste Holland. V súčasnosti je Mitchell Bauman vedúcim projektu MES a pracuje na výrobných informačných systémoch určených pre továreň budúcnosti.

Tajomstvom jeho úspechu je celoživotné vzdelávanie. Počas bakalárskeho štúdia manažmentu obchodu na Davenport University, ktoré skončil s vyznamenaním, pracoval na polnočných zmenách.

„Túžbu učiť sa a napredovať som pocítil v spoločnosti Magna,“ uviedol Bauman.

Mitchell_Bauman-01

ČO MÁŠ NA SVOJEJ PRÁCI NAJRADŠEJ?

V spoločnosti Magna som našiel výzvu a nikdy sa nenudím. Neustále cítim inšpiráciu inovovať a robiť niečo lepšie. Mal som aj to šťastie, že som pracoval s manažérmi, ktorí mi ukázali, ako sa dá v rámci spoločnosti rásť. Z postu operátora som prešiel na tvorbu a riadenie vlastných projektov, ktoré zahŕňajú transformáciu údajov.

AKÝ NAJVÝZNAMNEJŠÍ POZNATOK SI ZÍSKAL V SPOLOČNOSTI MAGNA?

Ľudia vo výrobnom prostredí sú najdôležitejší. Prácu vykonávajú za podpory ostatných. Naučil som sa aj to, že je dôležitá komunikácia a priateľstvo. Keď som sa zaškoľoval na tretej zmene, tím dobre komunikoval, čo mu pomohlo prekročiť mieru produktivity. Navzájom sa poznali a rozprávali. To bolo významné.

AKÝ BOL TVOJ NAJMÚDREJŠÍ ČIN PRI PRÍPRAVE NA TÚTO ETAPU V TVOJEJ KARIÉRE?

Využitie celoživotného vzdelávania v spoločnosti Magna. Mojím vzdelávaním bolo pochopenie obchodu ako celku. Magna je podnikateľská a dnes už zapadnem kdekoľvek, pretože chápem koncepcie začatia podnikania.

AKO BUDE VYZERAŤ TVOJE BUDÚCE VOZIDLO?

Ďalší krok je autonómny. Kľúčom je pohodlie. Ľudia oceňujú tovar a služby, ktoré im uľahčujú život.

AKO „VYPÚŠŤAŠ PARU“?

Mojimi koníčkami sa stali beh a cvičenie s činkami. Okrem toho rád skúšam nové reštaurácie. Milujem hudbu a literatúru. Čítam články na tému Priemysel 4.0 a Národná futbalová liga.

Ramandeep_Kaur-01

RAMANDEEP KAUR
KAŽDODENNÉ UČENIE SA

K rozhodnutiu Ramandeep Kaur, aby si hľadala prácu v spoločnosti Magna, a ktoré znamenalo jej kariérny postup a spokojnosť, ju podnietil inšpiratívny učiteľ.

Kaur začala pracovať v spoločnosti Magna v roku 2017 ako audítorka zabezpečenia kvality v divízii MSM v kanadskom Ontáriu, kde sa stala členkou tímu pracujúceho na nových uvedeniach produktov pre General Motors a Ford na trh. Vo februári ju v závode povýšili na vedúcu kvality.

Najlepšia časť jej práce: „Každý deň sa učím. Naučila som sa najmä to, ako pracovať s ľuďmi.“

AKO BUDE VYZERAŤ TVOJE BUDÚCE VOZIDLO?

Bude vyzerať ako auto, ktoré som videla v jednom bolywoodskom filme. Jazdilo samo a robilo všetko vrátane paralelného parkovania.

ČO ŤA PRIVIEDLO DO SPOLOČNOSTI MAGNA?

Keď som absolvovala postgraduálne štúdium v odbore manažment riadenia kvality na Lambton College v Ontáriu, mala som učiteľa, ktorý kedysi pracoval pre spoločnosť Magna. Volal sa Dhaval Vyas. Povedal nám o tom, aké skvelé skúsenosti a znalosti získal, keď tu pracoval. Inšpirovalo ma to a chcela som získať rovnaké skúsenosti. Hneď ako som vošla do MSM na pohovor, vedela som, že toto je miesto, kde chcem pracovať.

AKÝ BOL TVOJ NAJMÚDREJŠÍ ČIN PRI PRÍPRAVE NA TÚTO ETAPU V TVOJEJ KARIÉRE?

Na farme v Indii, kde som vyrastala, sme nemali auto. Hoci môj otec nechodil do školy, v indickej kultúre všetci vieme, že vzdelanie prináša príležitosti. Cítila som, že ďalšie vzdelávanie v Kanade mi pomôže zamerať sa na praktickejšie aspekty toho, čo potrebujem na dosiahnutie úspechu. Veľa z toho, čo som sa naučila, sa uplatnilo v mojej súčasnej práci.

AKÚ NAJLEPŠIU RADU TI DAL TVOJ MENTOR V SPOLOČNOSTI MAGNA?

Nezáleží na tom, aká stresujúca môže byť situácia, len buď sebaistá a dôveruj si. Musíš si veriť. S istotou viem, že toto je ponaučenie, ktoré mi prospeje v kariére aj živote.

AK BY BOLA V TVOJOM DNI JEDNA HODINA NAVYŠE, ČO BY BOLO JEJ NÁPLŇOU?

Hrala by som bedminton. Počas dospievania som bola najlepšou hráčkou bedmintonu v škole. Najlepšie mi išiel bekhend.

ANNA CAO
DOBRÉ MIESTO NA RAST

Rozhodnutie dospievajúcej Anny Cao študovať inžinierstvo v USA odštartovalo jej cestu za úspešnou kariérou. Vyrastala v Číne, vyštudovala strojárstvo na Purdue University a do spoločnosti Magna nastúpila krátko po ukončení štúdia v roku 2017.

Ako technička nákupu pracuje v centrále skupiny Cosma v Šanghaji, kde pomáha pri podpore 10 divízií spoločnosti Magna.

Cao o inžinieringu hovorí, že „učí, ako riešiť problémy“ a dokonca môže pomôcť „pri životných rozhodnutiach“.

Anna Cao sitting at her desk at her office

ČO ŤA PRIVIEDLO DO SPOLOČNOSTI MAGNA?

Magna je v rebríčku Fortune Global 500, takže som vedela, že bude dobrým miestom na prácu a rast. Keď som bola na strednej škole, otec pracoval v spoločnosti Magna ako strojný inžinier, a bol celkom rád, keď som mu povedala, že aj ja sa tu chystám pracovať.

ČO MÁŠ NA SVOJEJ PRÁCI NAJRADŠEJ?

Ako technička nákupu spolupracujem s mnohými ľuďmi a často preberám s dodávateľmi problémy, objednávky a ceny. Vďaka práci som v styku aj s rôznymi oddeleniami spoločnosti Magna, napr. personálnym oddelením, oddelením IT či inžinieringu. Tým sa naozaj zlepšujem v komunikácii a vyjadrovaní sa, čo sa u technikov ako som ja nie vždy predpokladá.

AKÚ NAJLEPŠIU RADU TI DAL TVOJ MENTOR V SPOLOČNOSTI MAGNA?

Moja mentorka je Maggie Qian, riadiaca pracovníčka nákupu na mojom oddelení, a vždy to vyzerá, ako by sme preberali 20 až 30 úloh. Naozaj mi pomohla pri stanovovaní priorít v mojej práci a zvyšovaní mojej efektivity. Za ten čas je mi už ako sestra.

AKÁ JE TVOJA VYSNÍVANÁ PRÁCA?

Mám pocit, že práve tu, v spoločnosti Magna, som našla prácu svojich snov.

AKÉ TRI SLOVÁ ŤA NAJLEPŠIE VYSTIHUJÚ?

Milá, odvážna a rozhodná.

Aaron_Orejon-08

AARON OREJON
NÁJDENIE LÁSKY A PRÍLEŽITOSTI

Keď Aaron Orejon nastúpil pred deviatimi rokmi do divízie Mechatronics Saltillo ako operátor strojov, ani ho nenapadlo, aký vplyv bude mať spoločnosť Magna na jeho osobný a profesionálny život.

Na oslave Dňa nezávislosti Mexika v roku 2012, ktorú usporiadala divízia, stretol svoju budúcu manželku Gloriu Elizabeth, ďalšiu operátorku strojov. Spoznali sa pri porovnávaní poznámok o správach o výrobe. Na ich svadbe v roku 2015 bolo 500 hostí, z ktorých väčšina boli pracovníci z výrobného prostredia v závode.

Orejon za podpory svojich manažérov zo spoločnosti Magna tento september ukončil bakalárske štúdium v odbore priemyselné a systémové inžinierstvo na Universidad Del Valle de Santiag.

ČO ŤA PRIVIEDLO DO SPOLOČNOSTI MAGNA?

V divízii pracoval ako operátor strojov môj otec Magdaleno a povedal mi o tejto práci. Pre spoločnosť Magna pracoval 19 rokov a teraz je na dôchodku. Na začiatku som len hľadal spôsob, ako zarobiť peniaze na školné na vysokej škole. Pred dvoma rokmi ma povýšili na vedúceho výroby. Zaujala ma odborná príprava v oblasti profesionálneho rozvoja a vodcovských zručností, ktorú spoločnosť Magna ponúka zamestnancom. Požiadal som spoločnosť o podporu pri pokračovaní v štúdiu a poskytla mi možnosť zostať na jednej zmene namiesto presúvania sa zo zmeny na zmenu, takže som mohol študovať a dosahovať dobré výsledky.

AKÚ NAJLEPŠIU RADU TI DAL TVOJ MENTOR V SPOLOČNOSTI MAGNA?

Mojou mentorkou bola Flor Garcia, vedúca výroby, ktorá je už na dôchodku. Keď som pracoval ako operátor strojov, podporovala ma a povzbudzovala, aby som si rozvíjal zručnosti. Vždy hovorila: ‚Staraj sa o ľudí. Obchod naozaj závisí od nich.‘

AKÝ OKAMIH V SPOLOČNOSTI MAGNA VÁS AŽ DOTERAZ NAPĹŇA NAJVÄČŠOU HRDOSŤOU?

Podpora profesionálneho rastu operátorov výroby v mojom tíme. Hovorím im, že musia využiť príležitosti, ktoré spoločnosť Magna ponúka. Mnohých z nich povýšili do lepších pracovných pozícií v oblasti materiálov, údržby a výroby. Podpora, ktorú mi poskytla spoločnosť, ma motivovala k tomu, aby som pomáhal ostatným.

AKO BUDE VYZERAŤ TVOJE BUDÚCE VOZIDLO?

Bude to autonómne vozidlo s masážnymi sedadlami. Človek potrebuje po odchode z práce miesto na relax.

AK BY BOLA V TVOJOM DNI JEDNA HODINA NAVYŠE, ČO BY BOLO JEJ NÁPLŇOU?

Trávil by som viac času s manželkou a dvoma deťmi, 8-ročným Dylanom a 2-ročným Ianom. Asi by sme hrali futbal.

AKO BY ŤA OPÍSALI TVOJI PRIATELIA?

V prvom rade ako trochu hanblivého, keď ma však ľudia spoznajú, uvedomia si, že som zábavný. Vždy hľadám spôsoby, ako ľudí rozveseliť.

GOLF, PINGPONG, FUTBAL ALEBO HOKEJ. KTORÝ Z NICH SA NAJLEPŠIE HODÍ K TVOJEJ OSOBNOSTI?

Futbal. Futbal som hral už ako štvorročný. Naučil som sa pri ňom, že vodcovstvo je kľúčom k dosiahnutiu víťazstva.

JOHN JOHNSON
KAŽDÝ DEŇ JE ZNAMENITÝM DŇOM

Pred tým, ako Johna Johnsona prijali v roku 2021 do zamestnania vo výrobnom závode Magna Seating Columbus v Ohiu ako technika kvality, budoval antény pristávacieho systému na konci dráh, ktoré navádzajú lietadlá na bezpečné zastavenie. Budoval letecké pomocné zariadenia v náročnom teréne po celom svete od Tibetských Álp až po Južnú Ameriku.

Keď pandémia COVID-19 spôsobila pokles leteckej dopravy, Johnson dostal výpoveď, našiel však nový domov v spoločnosti Magna.

John_Johnson-01

ČO ŤA PRIVIEDLO DO SPOLOČNOSTI MAGNA?

Magna je skvelá organizácia. Moja práca by ma mohla zaviesť kamkoľvek na svete podľa môjho rozhodnutia. V spoločnosti Magna môžem postupovať a dosiahnuť ešte lepšiu kariéru. Spoločnosť ponúka možnosti vzdelávania a ja študujem inžiniering na Ohio University. Nakoniec by som chcel získať magisterský titul.

AKÝ OKAMIH V SPOLOČNOSTI MAGNA ŤA DOTERAZ NAPĹŇAL NAJVÄČŠOU HRDOSŤOU?

IPracujem v 8-člennom tíme. Skúšame a overujeme kvalitu zvarov na rámoch sedadiel pre takých zákazníkov ako sú General Motors a Stellantis. Kontroly kvality vykonávame každú hodinu. Ak zistíme problém, opravu chyby na stroji necháme na nástrojára alebo technika zvárania.

Tím za deň skontroluje približne 4 000 zvarov. Bolo by neuveriteľne ťažké dostať problém cez systém, pretože sa vykonáva mnoho dvojitých a trojitých kontrol. Pri práci myslím na svoju šesťročnú dcéru Kali. Nechcem ju posadiť na sedadlo, ktorému nebudem dôverovať.

Keďže sme si všetci rovní, veci dokončujeme ako tím. Navzájom sa podporujeme. Každý deň je znamenitým dňom. Každý deň sa vám ako tímu podarí niečo úspešne dosiahnuť.

AKO BUDE VYZERAŤ TVOJE BUDÚCE VOZIDLO?

Zaujímavé by bolo magnetické vozidlo, ktoré využíva technológiu elektrického pohonu. Umožnilo by využívanie obnoviteľných zdrojov a prispelo by k zníženiu znečistenia a počtu dopraných nehôd.

KDE JE TVOJE ŠŤASTNÉ MIESTO?

Doma so snúbenicou Haley, mojou dcérou Kali a 40 akváriami. Áno, je ich 40. Okrem nich máme ešte plazy, dvoch ježkov, dvoch psov a korytnačky.

KÁVA ALEBO ČAJ? PES ALEBO MAČKA? ČO Z TOHO ŤA VYSTIHUJE A PREČO?

Čaj. Snažím sa byť pokojný a vždy mám dostatok energie. Som priateľský ako pes, skôr som však ako kojot. Som všade a nedržím sa jednej trasy.

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Súvisiace príbehy

Softvérový inžinier spoločnosti Magna a presvedčivý náborár 

Article

Zosilnenie: Pohľad do vnútra závodu Magna na pokročilú elektroniku v Európe 

Article

Boj s rakovinou: spoločné úsilie

Article

Zostaňte v kontakte

Chcete získať ďalšie informácie o spoločnosti Magna? Môžete dostávať najnovšie správy o spoločnosti Magna prostredníctvom upozornení alebo e-mailov priamo do vašej doručenej pošty.