Placeholder image for template purposes.

Od junior inžinierky po manažérku skupiny: „Nikdy som sa neobzrela späť“

Vyrastala som na bavlníkovej farme v indickom meste Akolam, čo podnietilo moju lásku k automobilom. Keď som bola malá, otec ma naučil jazdiť na svojom červenom traktore a rozobral autobatériu, aby mi ukázal, ako vo vnútri funguje. Zoznámil ma s vedou a povzbudil ma, aby som sa zapojila do odvetvia, do ktorého sa v tom čase púšťalo len málo žien.

1920x960-menu-photos-02

Dnes vediem rôznorodý tím spoločnosti Magna, ktorý tvorí 56 žien a mužov v indickom meste Pune, inžinierov, ktorí pracujú na niektorých z najdôležitejších problémov globálneho automobilového priemyslu vrátane elektrifikácie vozidiel, kybernetickej bezpečnosti, softvérovej architektúry novej generácie.

Od prvých dní, keď som v spoločnosti pôsobila ako junior inžinierka, som sa nikdy neobzrela späť. Nielenže ma priťahovali náročné projekty, ktoré vás motivujú vyniknúť, ale našla som aj pracovné prostredie, ktoré je podporujúce, flexibilné, úctivé a príjemné. Jednoducho povedané, hodnoty spoločnosti Magna sú podobné hodnotám indickej rodiny.

Najdôležitejšie je, že všetci sme zapálení pre prácu, ktorú robíme. Môj tím pracuje na vývoji softvéru pre všetko od zdvíhacích dverí na vozidlách SUV až po prevodové skrine a elektrické vozidlá. Prispievame dôležitými prínosmi, ktoré ovplyvnia budúce generácie a našu planétu.

V minulom roku som v rámci svojej funkcie skontrolovala približne 1500 životopisov a prijala viac ako 40 ľudí, keďže spoločnosť Magna v Indii neustále rastie. Do oka mi padol človek, ktorý má technické zručnosti, ale zároveň má záujem dať organizácii to najlepšie. Hľadám kandidátov, ktorí chcú rásť a naučiť sa niečo nové.

Môj štýl riadenia sa vo veľkej miere zameriava na učenie. Nedávno som tu začala iniciatívu zameranú na komunikačné zručnosti. Záujemcovia z radov zamestnancov sa každý týždeň stretávajú, aby si precvičili angličtinu a gramatické zručnosti. Zdieľame našu lásku k dobrým knihám a príbehom. Mojím koníčkom je čítanie – od Harryho Pottera až po inšpiratívne príbehy o Čhatrapatim Šivádžim Maharadžovi, jednom z veľkých indických vodcov, ktorý zachránil svoj ľud, hoci mal málo prostriedkov.

1920x960-menu-photos-02 copy 34
Two people sitting in kayaks in the Augsburg Eiskanal in Augsburg, Germany

Okrem tejto miestnej iniciatívy spoločnosť Magna podporuje rozmanitosť prostredníctvom programov, ako je napríklad Women's Leadership Talent Pool. Minulý rok som bola vybraná za jeho členku. Otvára mi dvere k špeciálnym školeniam a príležitostiam vrátane kontaktov na mentorky a vedúce pracovníčky spoločnosti.

Od čias, keď som sedela na červenom traktore, som prešla dlhú cestu. Keď sa dnes rozprávam so svojím otcom, hovorí, že je rád, že som súčasťou spoločnosti, ako je Magna. Vždy chcel, aby som bola sebestačná a silná. Vstup do tejto spoločnosti zaoberajúcej sa technológiami mobility bol prvým krokom na neuveriteľnej ceste z Akoly do sľubnej budúcnosti.

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Súvisiace príbehy

Softvérový inžinier spoločnosti Magna a presvedčivý náborár 

Article

Zosilnenie: Pohľad do vnútra závodu Magna na pokročilú elektroniku v Európe 

Article

Boj s rakovinou: spoločné úsilie

Article

Zostaňte v kontakte

Chcete získať ďalšie informácie o spoločnosti Magna? Môžete dostávať najnovšie správy o spoločnosti Magna prostredníctvom upozornení alebo e-mailov priamo do vašej doručenej pošty.