Abstract blue and orange lines and dots moving in a forward motion

SmartAccess™: Systémový přístup ke stylům dveří nové generace

Platforma SmartAccess™ společnosti Magna je holistický systém, který mění konvenční nastupování do vozidla. Nejnovějším přírůstkem modulárních a variabilních dílů stavebnicového systému SmartAccess™ jsou dveře bez B-sloupku, které už je možné montovat do vozidel a nabízet jako konfiguraci OEM. Dveře jsou výsledkem využití síly společnosti Magna, na které se podílely skupiny Magna Mechatronics a Cosma, a v době revolučních změn vyplňují mezeru na trhu.

Technologie

Platforma SmartAccess™ společnosti Magna je holistický systém, který mění konvenční nastupování do vozidla. Karoserie vozidla bez B-sloupků nabízí jedinečné řešení, díky kterému není B-sloupek v konstrukci potřeba a které zlepšuje nastupování do vozidla.

Systém elektricky ovládaných dveří SmartAccess™ bez B-sloupků prosazuje holistický přístup ke konstrukci a designu vozidla a zajišťuje bezproblémové a komfortní nastupování a vystupování. Holistický systém pro vozidla zahrnuje mechatronický hardware a software i vyztužení karoserie nezbytné k realizaci vozidel bez B-sloupků.

Systém je možné nakonfigurovat pro širokou škálu karoserií, hodí se pro rychle rostoucí trhy nákladní dopravy a spolujízdy a jejich praktičnost v dnešní uspěchané době ocení nejen rodiny s dětmi.

Vehicle on a road in a field with vehicle demonstrating the SmartAccess door technology

Jak to začalo

Důležitou součástí tohoto úkolu bylo porozumět trendům, zjistit mezery na trhu a předvídat potřeby zákazníků a spotřebitelů. Výzva: Jak upravit vozidlo tak, aby se všem snadněji nastupovalo a vystupovalo?

Náš tým v roce 2019 uspořádal globální summit, na kterém jsme se zaměřili na novou generaci stylů dveří. Vytvořili jsme výchozí konstrukci a postupně posoudili 27 exemplářů dveří. Zjistili jsme, že obecně mají systémy dveří mezery. Využili jsme síly společnosti Magna a vymýšleli jsme, jak tuto mezeru zaplnit. Brali jsme přitom v úvahu jak spolujízdu, tak potřeby stárnoucí generace.

Zjistili jsme, že vzhledem k rychlému obměňování systémů a vozidel mohou naši zákazníci k vývoji systémů postrádat interní odborné znalosti. Systém SmartAccess™ je projektem našeho mechatronického týmu a skupina Cosma přepracovala karoserii tak, že je možné B-sloupek odstranit a zvětšit prostornost vozidla. Díky společným silám se systém SmartAccess™ bez B-sloupků stal skutečností. Spolupráce mezi skupinami je způsob, jak zákazníkům ukázat sílu společnosti Magna a pomoct jim. Máme oporu všech skupin společnosti Magna. Proto jdou zákazníci rovnou za námi.

Základní hodnota společnosti Magna

Neusínáme na vavřínech. Tato hodnota vystihuje náš přístup k inovacím. Své produkty neustále vyvíjíme a nikdy se nespokojíme s tím, co jsme již vyvinuli. Díky tomu poskytujeme zákazníkům více řešení. Plody našeho vývoje upravujeme tak, aby vyhovovaly potřebám všech našich zákazníků. U systému SmartAccess™ se zabýváme různými prvky vozidla, od zavazadlového prostoru umístěného pod kapotou elektromobilu až po velké boční dveře užitkových vozidel.

Medailon zaměstnance

Zajímám se o všechno technické. Mám zkušenosti s designem produktů, takže mě práce ve společnosti Magna opravdu baví. Díky tomu vím, jak dohromady fungují složité komponenty, které vyrábíme.

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Související příběhy

Péče o figuríny pro crash testy

Article

Mezzo™ Plus s morfováním povrchů: Měníme tvář vozidla

Article

Sedadlo budoucnosti: Od FreeForm™ k zakázkovému sedadlu pro vás 

Article

Zůstaňte ve spojení

Chcete vědět víc o společnosti Magna? Zůstaňte s námi ve spojení a nechte se informovat o novinkách prostřednictvím upozornění nebo e-mailů.