Abstract blue and orange lines and dots moving in a forward motion

SmartAccess™: podejście systemowe do nowej generacji stylów drzwi

Platforma SmartAccess™ firmy Magna to kompletny system, który na nowo tworzy doświadczenie dostępności pojazdów. Najnowszy członek naszej rodziny SmartAccess™ modułowych, skalowalnych bloków składowych, system wejścia B-Pillarless jest już dziś gotowy na konfigurację OEM i integrację z pojazdem. Jest on wynikiem działania sił firmy Magna wśród grup Magna Mechatronics i Cosma; wypełnia on lukę w branży w czasie transformatywnych zmian.

Technologia

Platforma firmy Magna SmartAccess™ to kompletny system, który definiuje na nowo doświadczenie dostępności pojazdów. Ucieleśnienie pojazdu bez słupka B – B-Pillarless – oferuje unikatowe rozwiązanie, które eliminuje konieczność stosowania słupka B, poprawiając dostępność kabiny pojazdu.

System SmartAccess™ B-Pillarless dotyczący drzwi zapewnia holistyczne podejście do struktury i konstrukcji pojazdu – umożliwia bezproblemowe wsiadanie i wysiadanie, co zwiększa komfort i wygodę. Wprowadzenie pojazdów bez słupka B wymaga wszechstronnego podejścia do systemu pojazdu obejmującego sprzęt i oprogramowanie mechatroniczne, jak również wzmocnień konstrukcji.

System można skonfigurować dla szerokiej gamy pojazdów – by obsługiwać szybko rozwijające się rynki przewozu ładunków i przejazdów współdzielonych, pojazdy dostosowane do potrzeb współczesnych zapracowanych rodzin, chociaż nie tylko.

Vehicle on a road in a field with vehicle demonstrating the SmartAccess door technology

Jak to się zaczęło

Istotną częścią naszej pracy jest rozumienie trendów, dostrzeganie luk na rynku oraz przewidywanie potrzeb naszych klientów i konsumentów. Wyzwanie: w jaki sposób można zmodyfikować pojazd, aby zapewnić większą dostępność dla wszystkich?

W 2019 roku nasz zespół zorganizował globalny szczyt i skupił się na następnej generacji stylów drzwi. Stworzyliśmy obszerną macierz i przyjrzeliśmy się 27 różnym drzwiom. Zauważyliśmy braki w całym systemie drzwi. Dzięki sile firmy Magna przeprowadziliśmy burzę mózgów na ten temat, biorąc pod uwagę wszystko, począwszy od współdzielenia przejazdów po potrzeby starzejącej się populacji.

Stwierdzamy, że systemy i pojazdy zmieniają się w szybkim tempie, nasi klienci mogą zatem nie dysponować wewnętrznym doświadczeniem specjalistycznym, aby tworzyć systemy. Dzięki SmartAccess nasz zespół mechatroniczny odnotował postępy w projekcie, a nasza grupa Cosma przebudowała pojazd tak, aby pokazać, że można usunąć słupek B, i że możemy powiększyć przestrzeń. Wspólnie sprawiliśmy, że B-Pillarless od SmartAccess™ stał się rzeczywistością. Współpraca między grupami to metoda, dzięki której wspieramy naszych klientów poprzez siłę firmy Magna. Mamy wsparcie we wszystkich grupach firmy Magna. To właśnie dlatego nasi klienci zwracają się do nas w pierwszej kolejności.

Podstawowa wartość firmy Magna

Nigdy nie ustawać w działaniach. Jest to opis naszej techniki innowacyjności. Stale rozwijamy nasze produkty i nigdy nie poprzestajemy na tym, co już opracowaliśmy. Rezultatem tego jest dostarczanie klientom wielu rozwiązań. Musimy uwzględnić to, co już opracowaliśmy i zmodyfikować, aby spełnić potrzeby wszystkich naszych klientów. Ze SmartAccess™ przyglądamy się różnym punktom wokół pojazdu, od bagażnika umieszczonego z przodu samochodu w pojazdach elektrycznych po duże otwory boczne w pojazdach dostawczych.

Po pracy

Interesuję się wszystkim, co techniczne. Pochodzę ze środowiska projektantów produktów i świetnie się bawię, pracując w firmie Magna. Cieszę się, że mogłem zrozumieć, jak łączą się w całość te wszystkie złożone części, które budujemy.

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Powiązane historie

Dbamy o manekiny do testów zderzeniowych

Article

Mezzo™ Plus z wykorzystaniem morfingu powierzchni: nowe spojrzenie na przód pojazdu

Article

Siedzenie przyszłości: Od FreeForm™ do siedzenia dostosowanego do Ciebie 

Article

Bądź na bieżąco

Chcesz wiedzieć więcej o tym, co się dzieje w firmie Magna? Możesz otrzymywać najnowsze informacje o firmie Magna w postaci powiadomień i wiadomości e-mail.