View of blurred trees in a forest

Walka z rakiem: wspólny wysiłek

Magna i jej dostawcy jednoczą się we wspólnym wysiłku, aby zapobiegać rakowi, leczyć go i znaleźć lekarstwo na tę chorobę, która według Światowej Organizacji Zdrowia jest obecnie drugą najczęstszą przyczyną zgonów na świecie.

Niedawno grupa 29 rowerzystów z 10 zakładów i grup Magna, wraz z przyjaciółmi i członkami rodziny, zebrała kwotę 81 300 $, biorąc udział w rajdzie rowerowym „Princess Margaret Ride to Conquer Cancer”. Wszystkie zebrane środki zostały przekazane Princess Margaret Cancer Centre w Toronto, które jest jednym z pięciu najlepszych ośrodków badań nad rakiem na świecie.

Niedawno grupa 29 rowerzystów z 10 zakładów i grup Magna, wraz z przyjaciółmi i członkami rodziny, zebrała kwotę 81 300 $, biorąc udział w rajdzie rowerowym „Princess Margaret Ride to Conquer Cancer”. Wszystkie zebrane środki zostały przekazane Princess Margaret Cancer Centre w Toronto, które jest jednym z pięciu najlepszych ośrodków badań nad rakiem na świecie.

Magna riders crossing the finish line for the Ride to Conquer Cancer

– Wspieramy globalne starania na rzecz znalezienia lekarstwa – mówi Avin Duggal, dyrektor ds. globalnego środowiska, rekultywacji i należytej staranności w Magna, a jednocześnie członek 29-osobowego zespołu Team Magna, złożonego z pracowników, członków rodziny i przyjaciół, którzy wzięli udział w wyścigu w 2023 roku. „Nasi dostawcy, tacy jak MJM Electric i Team Solutions, bardzo nas wspierali przez ostatnie osiem lat, a Magna podwoiła środki zebrane przez naszych pracowników. Razem możemy zrobić jeszcze więcej”.

Część uczestników dwudniowego rajdu rowerowego na odcinku 230 km, z Toronto do wodospadu Niagara, jedzie, aby uhonorować swoich przyjaciół i członków rodziny, których dotknął rak.

Team Magna at the Ride to Conquer Cancer
Rider from Magna Team at the Ride to Conquer Cancer Event
Z myślą o Rishim
Head shot of Avin Duggal, Magna Director of Global Environmental, Remediation and Due Diligence
Avin Duggal

Duggal, który był jednym z kapitanów zespołu podczas tegorocznego rajdu, stwierdził, że wśród osób, którym dedykuje swój udział, jest jego 16-letni siostrzeniec Rishi, u którego pięć lat temu zdiagnozowano białaczkę.

Duggal był jedną z osób aktywnie wspierających Rishiego podczas jego leczenia: odwiedzał go w New Jersey, grał z nim w szachy online i rozmawiał o koszykówce, zwłaszcza o Toronto Raptors.

– Spędził znaczną część swojego dorastania walcząc z chorobą, ale nigdy nie narzekał i był bardzo zdeterminowany, by nie pozwolić, by choroba go pokonała – powiedział Duggal. „Dziś znów robi to, co zazwyczaj robią dzieci: gra w golfa w swojej drużynie w liceum, projektuje scenografię do szkolnego przedstawienia i zamierza złożyć dokumenty na studia, aby zgłębiać psychologię. Wiemy, że badania nad rakiem mogą pomóc dzieciom takim jak Rishi. Właśnie dlatego jedziemy”.

W tym roku Avin wiózł w swojej sakwie rowerowej listę 23 znanych mu osób, które chorowały na raka lub zmarły na tę chorobę.

– Inspirują mnie do działania – mówi Duggal. „Podczas rajdu można również spotkać inspirujących ludzi, między innymi takich, którzy są właśnie w trakcie leczenia i nie przestali jeździć na rowerze. W ten sposób chcą pokazać: «Nie pozwolę, aby ta choroba mnie pokonała»”.

– Jestem dumny z osiągnięć naszego zespołu – dodaje Duggal. „Stworzyliśmy potężną sieć z naszymi pracownikami i partnerami. Udowodniliśmy, że nie trzeba być wybitnym kolarzem ani mieć najlepszego roweru. Trzeba tylko wykazać się determinacją. Robimy to, abyśmy mogli zobaczyć koniec raka za naszego życia”.

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Powiązane historie

Nadzwyczajny przetwórca odpadów z firmy Magna

Article

Przeniesienie doświadczeń zdobytych na szczytach gór do pracy

Article

Zakorzenieni W Zieleni

Article

Bądź na bieżąco

Chcesz wiedzieć więcej o tym, co się dzieje w firmie Magna? Możesz otrzymywać najnowsze informacje o firmie Magna w postaci powiadomień i wiadomości e-mail.