View of blurred trees in a forest

Boj s rakovinou: spoločné úsilie

Spoločnosť Magna a jej spriatelení dodávatelia spájajú sily a zdroje na účely prevencie a liečby rakoviny, ktorá je v súčasnosti podľa Svetovej zdravotníckej organizácie druhou najčastejšou príčinou úmrtí na svete.

29 cyklistov z 10 divízií a skupín spoločnosti Magna spolu so svojimi priateľmi a príbuznými vyzbierali 81 300 dolárov na cyklistickej akcii Princess Margaret Ride to Conquer Cancer. Všetky získané finančné prostriedky sú určené na podporu inštitúcie Princess Margaret Cancer Centre v Toronte, ktorá patrí medzi päť najlepších stredísk na výskum rakoviny na svete.

Za osem rokov účasti na tejto akcii vyzbierali tímy spoločnosti Magna spolu 583 600 dolárov na podporu výskumu rakoviny. Ich úsilie ešte dopĺňa program Magna Matching, ktorý slúži na dorovnávanie prostriedkov vyzbieraných na charitatívne účely.

Magna riders crossing the finish line for the Ride to Conquer Cancer

„Pomáhame vyvíjať globálne úsilie na objavenie lieku,“ vyhlásil Avin Duggal, riaditeľ globálnej divízie spoločnosti Magna pre životné prostredie, nápravu a náležitú starostlivosť a jeden z 29 zamestnancov spoločnosti Magna, ich priateľov alebo príbuzných, ktorí sa zapojili do tejto cyklistickej akcie v roku 2023. „Naši spriatelení dodávatelia, ako napríklad MKM Electric a Team Solutions, nám posledných osem rokov prejavujú veľkú podporu. A spoločnosť Magna ešte dorovnala finančné prostriedky, ktoré naši zamestnanci vyzbierali. Spoločnými silami dosiahneme ešte väčší vplyv.“

Táto dvojdňová cyklistická akcia sa koná na 143-míľovej trase z Toronta po Niagarské vodopády, pričom mnohí účastníci sa do nej zapájajú na počesť svojich priateľov alebo príbuzných, ktorým do života zasiahla rakovina.

Team Magna at the Ride to Conquer Cancer
Rider from Magna Team at the Ride to Conquer Cancer Event
Jazdíme za Rishiho
Head shot of Avin Duggal, Magna Director of Global Environmental, Remediation and Due Diligence
Avin Duggal

Duggal, ktorý na tohtoročnej akcii slúžil ako čiastočný kapitán, sa zdôveril, že jedným z ľudí, na počesť ktorých bicykluje, je aj jeho 16-ročný synovec Rishi, ktorému pred piatimi rokmi diagnostikovali leukémiu.

Duggal bol členom Rishiho podporného tímu počas liečby rakoviny, navštevoval ho v New Jersey, hrával s ním online šach a rozprával sa o basketbale, najmä o tíme Toronto Raptors.

„Veľkú časť dospievania strávil bojom s touto chorobou, no nikdy sa nesťažoval a bol naplno odhodlaný sa jej nepoddať,“ tvrdí Duggal. „Dnes je z neho normálny chlapec, ktorý hrá golf so svojím stredoškolským tímom, navrhuje kulisy do školských divadelných hier a pripravuje sa na prijímačky na univerzitu, kde chce študovať psychológiu. Vieme, že výskum rakoviny môže deťom ako Rishi pomôcť. Práve preto bicyklujeme.“

Tento rok si Avin vo svojej cyklistickej kapsičke niesol zoznam 23 ľudí, o ktorých vie, že majú rakovinu alebo na ňu zomreli.

„Sú pre mňa inšpiráciou,“ tvrdí Duggal. „Aj na tejto akcii stretnete inšpiratívnych ľudí, dokonca aj takých, čo si práve prechádzajú liečbou a stále bicyklujú. Dávajú tým najavo, že sú odhodlaní túto diagnózu prekonať.“

Duggal pokračuje: „Som hrdý na výsledky nášho tímu. Vytvorili sme pevnú sieť zamestnancov a partnerov. Dokázali sme, že netreba byť profesionálnym cyklistom ani mať ten najlepší bicykel. Stačí vám odhodlanie. Robíme to preto, aby sme ešte za nášho života dostali rakovinu na kolená.“

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Súvisiace príbehy

Hlavný recyklovateľ zo spoločnosti Magna

Article

Prenesenie dojmov z vrcholu hory na pracovisko

Article

Usadené V Zelených Priestoroch

Article

Zostaňte v kontakte

Chcete získať ďalšie informácie o spoločnosti Magna? Môžete dostávať najnovšie správy o spoločnosti Magna prostredníctvom upozornení alebo e-mailov priamo do vašej doručenej pošty.