Abstract blue and orange lines and dots moving in a forward motion

eBeam™: Inteligentné a praktické riešenie elektrifikácie nákladných vozidiel

Technológia eBeam™ od spoločnosti Magna poskytuje výrobcom automobilov rýchlejší a finančne menej náročný spôsob elektrifikácie nákladných vozidiel, SUV a ľahkých úžitkových vozidiel pomocou nových náhrad za tradičné nosné nápravy. Výrobcovia automobilov nemusia úplne zmeniť štruktúru a dizajn týchto vozidiel, aby ich elektrifikovali.

Technológia

Technológia eBeam™ od spoločnosti Magna poskytuje výrobcom automobilov rýchlejší a finančne menej náročný spôsob elektrifikácie nákladných vozidiel, SUV a ľahkých úžitkových vozidiel pomocou náhrad za tradičné nosné nápravy. Výrobcovia automobilov nemusia úplne zmeniť štruktúru a dizajn týchto vozidiel, aby ich elektrifikovali.

eBeam™ je inovatívne a zároveň praktické riešenie, ktoré sa zakladá na tradičnej architektúre nosnej nápravy, ale do stredu nápravy sa integruje elektrický motor a prevodovka. eBeam™ sa dá použiť vo vozidlách s výhradne elektrickým alebo hybridným pohonom a je dostupný v niekoľkých variáciách, vrátane modelov s jedným alebo dvomi motormi, s integrovanými alebo diaľkovými invertormi, s prednou riaditeľnou nápravou a dizajnov náprav typu banjo, ktoré sú podporované pre vozidlá triedy 1 – 6. Technológia spoločnosti Magna nevyžaduje špeciálne odpruženie, podvozok ani brzdové systémy a pritom zachová ťažnú kapacitu a nosnosť.

Očakáva sa, že eBeam™ sa uvedie na trh v roku 2025.

eBeam Electric Axle Drive System

Príbeh

Môj tím mi pomáha navrhovať elektrifikované nákladné vozidlá, ktoré dokážu spĺňať požiadavky majiteľov tradičných vozidiel, akými sme aj my. K procesu navrhovania pristupujeme bez kompromisov a snažíme sa o zachovanie prepojenia medzi našou vášňou pre nákladné automobily a DNA našich produktov.

Projekt eBeam™ začal pred tromi rokmi. Urobili sme šesťmesačné vyšetrovanie nákladných vozidiel pickup v plnej veľkosti a našli sme správny spôsob, ako sa tejto výzvy chopiť. Ako prinútite tvrdohlavých zástancov, ktorí jazdia karavanmi, aby popremýšľali nad elektrifikovaným vozidlom? Desiatky nápadov sme zoradili a potom sme ich pretriedili.

Svetu prinášame mentalitu učenia a inovácie. Keď sme vyvíjali eBeam™, niektorí ľudia toto riešenie videli skepticky. Tak sme napríklad pridali 100 libier ocele na nápravu nákladného vozidla a ohodnotili sme to, aby sme dokázali jazdné a ovládacie funkcie.

Rýchle riešenia s nízkymi nákladmi, ako je toto, a efektívna simulácia ukázali, že naše riešenie sa dá v plnom rozsahu uskutočniť. Vďaka rýchlej fáze dokázania konceptu a vďaka tomu, že sme sa nebáli skúšať veci, sme v požiadavkách dokázali do hĺbky pochopiť otázku „prečo“. U zákazníkov to zvyšuje kredibilitu.

Dnes mierime k optimalizácii tohto riešenia s vyšším napätím a lepšou výkonovou hustotou, aby bol lepší práve v tých oblastiach, kam smeruje trh. Veľa času trávime s termálnym manažmentom a integráciou softvéru. Potom sa budeme orientovať aj na iné oblasti než nákladné vozidlá. Budeme premýšľať nad inými špeciálnymi riešeniami pohonu pre neustále sa meniaci priemysel.

Základné hodnoty spoločnosti Magna

Spolupracovať a myslieť vo veľkom. Magna je majstrom vytvárania systémov. Môj tím komunikuje s tímami Magna Cosma, Electronics a ďalšími, aby pochopil, čo sa učia z globálnej perspektívy. To je veľká výhoda.

Som súčasťou malého tímu, ktorý hľadá prelomovú technológiu z vesmírnej, priemyselnej alebo materiálnej vedy, ktorá sa dá použiť na to, aby naše vyrobené produkty boli efektívnejšie, mali vyšší výkon, nižšiu hmotnosť a nižšie náklady. A premýšľame v časovom horizonte 5, 10 ba dokonca 20 rokov.

Čerpáme taktiež zo svojich osobných životov, keďže sa každý zaujíma o niečo iné. Náš senior dizajnér, farmár, ktorý suší seno a rád opravuje veci, chce byť priekopníkom nových technológií. Jeden zo systémových inžinierov vo voľnom čase skladá elektroniku a má v pláne vytvoriť elektrické pretekárske auto. Ten druhý má rád tuning áut a vždy vie, aké sú súčasné trendy a novinky v automobilovom priemysle. Spája nás, že sa všetci rýchlo a prakticky učíme a máme vášeň pre riešenie problémov.

Záujmy

Vyrástol som na farme s mliečnym chovom na vidieku v štáte Maine, kde som získal prvé lekcie v oblasti inovácí. Vo veľmi mladom veku som sa začal zaujímať o motocross a iné motoristické športy. Vždy som menil súčiastky, aby som niečo dokázal zmeniť a vylepšiť. Vtedy vznikla moja láska k autám, motorkám a nákladiakom – k všetkému na kolesách – a úcta k prírode a krajine. Odvtedy sa moje vášne týkali vozidiel a hľadania spôsobov, ako dosiahnuť ich vyššiu efektivitu a lepší výkon za nižšie náklady.

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Súvisiace príbehy

Starostlivosť o figuríny z nárazových testov

Article

Mezzo™ Plus s technológiou Morphing Surfaces (pretváranie povrchov): Nové predstavy o predku vozidla

Article

Sedadlo budúcnosti: Od techniky FreeForm™ po sedadlo na mieru pre vás 

Article

Zostaňte v kontakte

Chcete získať ďalšie informácie o spoločnosti Magna? Môžete dostávať najnovšie správy o spoločnosti Magna prostredníctvom upozornení alebo e-mailov priamo do vašej doručenej pošty.