Blurred people walking down a subway platform

Softvérový inžinier spoločnosti Magna a presvedčivý náborár

Head shot Lukas Ferenc

Spolužiaci Lukáša Ferenca z programu softvérového inžinierstva na Technickej univerzite v Košiciach na Slovensku si počas nedávneho stretnutia s ním radi vypočuli informácie o jeho práci v novom závode na výrobu spoločnosti Magna v neďalekom Kechneci.

„Povedal som im, že všetko, čo som sa učil v škole, zrazu dávalo väčší zmysel, pretože som to v Magne využíval v praxi,“ povedal Ferenc, testovací inžinier na čiastočný úväzok, ktorý dokončuje päťročný program ukončený magisterským titulom. „Mám šťastie, že som tu zamestnaný a môžem byť súčasťou rastu spoločnosti. Je tu skvelá skúsenosť.“

Už ako študentovi vysokej školy sa Ferencove pracovné povinnosti rozšírili aj za hranice Slovenska a absolvoval služobnú cestu do závodu spoločnosti Magna na výrobu v nemeckom Tiengene. Najdôležitejšie však bolo, že Ferenc dostal po ukončení štúdia ponuku pracovať v divízii na plný úväzok.

„Neváhal som s ponukou súhlasiť,“ povedal.

Po jeho stopách

Žiarivé hodnotenie jeho skúseností z Magny malo veľký vplyv na jeho priateľov na vysokej škole.

O krátky čas neskôr piati z nich nastúpili do spoločnosti Magna na pozície softvérových inžinierov. Dnes sa často naskladajú do Ferencovho auta Škoda Forman z roku 1992, ktoré si vo voľnom čase prestaval, a spoločne dochádzajú do práce.

Keď Ferenc začal v júni 2022 pracovať ako programátor v spoločnosti Magna, do závodu v brownfielde, ktorý prechádzal rekonštrukciou, chodil v prilbe.

Vo februári bol povýšený na svoju súčasnú prácu a 20 hodín týždenne testuje dosky plošných spojov pre motory a kamery pre pokročilé asistenčné systémy vodiča.

Záverečná práca

Ukázalo sa, že jeho práca je perfektným doplnkom k jeho štúdiu. Ferencova záverečná práca sa zameriava na automobilové kamery, ich fungovanie a kalibráciu. Okrem toho sa základné hodnoty spoločnosti Magna – predovšetkým „prevziať zodpovednosť“ – veľmi dobre zhodujú s jeho osobným prístupom k práci.

„Či už som pracoval vo svojom prvom veľkom zamestnaní v opravovni bicyklov, alebo tu v spoločnosti Magna, beriem zodpovednosť za svoju prácu," vysvetlil. „Ak sa niečo pokazí, snažím sa to opraviť. Je to moja základná zásada.“

Rodinná tradícia

Pre niekoho, kto hovorí, že sa „narodil pre počítače“, je Magna prirodzenou voľbou.

„Môj otec je softvérový inžinier a moji bratia sú programátori,“ povedal Ferenc. „Jednoduché počítačové hry som začal hrať, keď som mal šesť rokov. Teraz ma zaujala elektronika, hybridy a elektrické vozidlá – všetko, čo sa týka automobilov. Toto je vysnívaná práca.“

We want to hear from you

Send us your questions, thoughts and inquiries or engage in the conversation on social media.

Súvisiace príbehy

Zosilnenie: Pohľad do vnútra závodu Magna na pokročilú elektroniku v Európe 

Article

Boj s rakovinou: spoločné úsilie

Article

Veľkolepá výprava kolegov zo spoločnosti Magna  

Article

Zostaňte v kontakte

Chcete získať ďalšie informácie o spoločnosti Magna? Môžete dostávať najnovšie správy o spoločnosti Magna prostredníctvom upozornení alebo e-mailov priamo do vašej doručenej pošty.